دسر خرما، دسر مخصوص ماه رمضان

در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها طرز تهیه دسر خرما که یک دسر مناسب برای ماه رمضان است را آماده کرده‌ایم. امیدواریم این دسر را برای ماه رمضان تهیه کنید. در دسر ماه رمضان حتما از خرما استفاده کنید زیرا بسیار برای بدن مفید بوده و می‌تواند انرژی کم شده در طول روزه گرفتن را به شما برگرداند.

دسر ماه رمضان

دسر ماه رمضان

مواد لازم برای تهیه دسر خرما:

  • خرما بدون هسته: یک کیلو
  • بیسکوییت ساده (خرد شده): یک پیمانه
  • پودر بادام یا پسته: یک سوم پیمانه
  • پودر کاکائو: یک چهارم پیمانه
  • گلاب: نصف پیمانه
  • هل ساییده شده: یک قاشق چای‌خوری

دسر ماه رمضان

طرز تهیه دسر خرما، دسر ماه رمضان:

برای تهیه دسر ماه رمضان یک قابلمه متوسط انتخاب کرده و خرماهای بدون هسته را داخل قابلمه روی حرارت به مدت ۳ تا ۵ قرار دهید تا کاملا نرم شوند سپس خرماهای نرم شده را در یک ظرف بزرگ بریزید و با دست آنقدر ورز دهید تا خرماها کاملا از هم باز شوند.

در ادامه دو سوم بیسکویت پودر شده را به خرمای له شده بیافزایید و مخلوط کنید. سپس گلاب، هل و پودر کاکائو را به مخلوط نیز اضافه کرده و مواد را باهم ترکیب کنید.

در این مرحله از طرز تهیه دسر ماه رمضان یک قالب مستطیل و یا دایره‌ای شکل را کاملا چرب کرده و با کاغذ روغنی کف و اطراف قالب را بپوشانید و سپس یک سوم باقی مانده بیسکوئیت‌های خرد شده را روی کاغذ روغنی بریزید و بعد از آن ترکیب به دست آمده را روی بیسکوئیت‌های خرد شده بریزید و فشار دهید تا دسر محکم شود.

سپس روی دسر را با پودر پسته و بادام تزیین کرده و به مدت سه تا چهار ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر کاملا شکل بگیرد.

بعد از گذشت سه تا چهار ساعت دسر را از یخچال خارج کنید و دسر را از قالب خارج کرده و به صورت دل‌خواه برش داده در بشقاب قرار داده و آن را با بیسکوئیت خرد شده تزیین کنید. دسر ماه رمضان آماده است. نوش جان

4 دیدگاه برای “دسر خرما، دسر مخصوص ماه رمضان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.