دسر خوشمزه برای تابستان

طرز تهیه ژله خرده شیشه

صورتی‌ها : در فصل تابستان به خاطر گرمی هوا از دسرهای خنک و سرد استفاده می‌کنند اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که دوست دارید از دسر و نوشیدنی در مهمانی‌ها و در خانه استفاده کنید پیشنهاد ما به شما ژله خرده شیشه است که بسیار راحت تهیه می‌شود و بسیار خوشمزه است که در ادامه می‌توانید طرز تهیه ژله خرده شیشه را یاد بگیرید.

آموزش تهیه ژله خرده شیشه

طرز تهیه ژله خرده شیشه

مواد لازم برای طرز تهیه ژله خرده شیشه :

ژله ۴ بسته
ورقه ژلاتین کوچک ۱۰ عدد
شیر ۱ لیوان
خامه ساده ۱ لیوان
شکر ۵ قاشق غذاخوری
اسانس وانیل مقداری

طرز تهیه ژله خرده شیشه :

ابتدا هر بسته ژله را جداگانه اماده کنید ، هر بسته را ابتدا با ۳/۴ لیوان آب جوش حل کنید و وقتی شفاف شد با ۱/۲ لیوان آب سرد مخلوط کنید و داخل یخچال قرار دهید تا بسته شود ( به این دلیل آب کمتری نیاز است که ژله سفت تر از حد معمول باشد ).
پس از اینکه ژله ها بستند از یخچال خارج کنید و به شکل مربع و یک اندازه برش بزنید ، ژله های خرد شده را باهم مخلوط کنید و داخل قالب ژله بریزید.
برای تهیه کرم ژله ، شیر و شکر را درون قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید ، مخلوط کنید تا وقتی که شکر حل شود سپس از روی حرارت بردارید و خامه و وانیل را به آن اضافه کنید.
ورقه های ژلاتین را داخل کاسه ای بریزید و چند قاشق آب روی آن بپاشید و روی حرارت بخار آب قرار دهید ، صبر کنید تا ورقه های ژلاتین نرم شوند سپس به مخلوط شیر و خامه اضافه کنید ( شیر باید ولرم باشد تا با اضافه کردن ژلاتین نبرد ).
کرم ژله را داخل قالب و روی ژله های خرد شده بریزید سپس قالب را چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کرم سفت شود ، پس از آماده شدن قالب را مدتی در ظرف آب داغ قرار دهید سپس داخل ظرف برگردانید و سرو کنید

نکته های مهم در طرز تهیه ژله خرده شیشه :
بهتر است از ژله با رنگ های تیره استفاده کنید تا دسر شما جذاب تر باشد ، میتوانید بجای خامه از بستنی هم استفاده کنید ، ژله را با توجه به دستور روی جعبه اش اماده کنید ( فقط مقدار اب را کمتر در نظر بگیرید تا ژله سفت تر شود ).

4 دیدگاه برای “دسر خوشمزه برای تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.