در یک عصر تابستانی بستنی خوشمزه می‌چسبه

طرز تهیه بستنی کاکائویی با ثعلب

آموزش بستنی وانیلی و شکلاتی

بستنی ، نوبر تابستان و بهار است و باعث شادی و احساس آرامش فرد می‌شود. با گرمی هوا ، میل کردن بستنی ، روح انسان را تازه می‌کند. خانم‌ها علاقه دارند که خودشان کدبانو باشند و با دست پخت خودشان بستنی تهیه کنید و دوست دارند طرز تهیه بستنی را یاد بگیرند.

طرز تهیه بستنی با بستنی ساز

طرز تهیه بستنی آن قدر که تصور می‌کنیم سخت نیست و خودمان با تمرین می‌توانیم طرز تهیه بستنی را بیاموزیم. در این مطلب می‌خواهیم طرز تهیه بستنی را آموزش دهیم تا با بستنی خوشمزه میهمان خانه‌های شما شویم. با مجله صورتی‌ها همراه باشید.

طرز تهیه بستنی شکلاتی

طرز تهیه بستنی کاکائویی

مواد لازم:

خامه                                         ۲ پیمانه

پودر کاکائو                                  یک سوم پیمانه به اضافه ۲ قاشق غذاخوری

اسانس وانیل                              ۱ قاشق چای خوری

شکلات نیمه شیرین خرد شده        ۵۰ گرم

زرده تخم مرغ                             ۴ عدد

شکر                                       یک و نیم پیمانه

 

طرز تهیه بستنی شکلاتی:

برای تهیه بستنی شکلاتی در یک ظرف خامه و پودر کاکائو را با هم مخلوط نمایید تا تبدیل به یک مایه یک دست شود. سپس ظرف را روی حرارت بگذارید (در حرارت متوسط) تا کف شیر دیده شود. سپس ظرف را بردارید و شکلات خرد شده را اضافه نمایید تا به طور کامل ذوب شود.

در یک ظرف دیگر زرده تخم‌مرغ و شکر و وانیل را به مدت ۲ دقیقه هم بزنید تا سبک شود. سپس آرام آرام مخلوط داغ خامه و پودر کاکائو را روی زرده تخم‌مرغ بریزید و سپس هم بزنید. اگر تخم‌مرغ‌ها حل نشد باید آن را از صافی رد کنید. سپس یک ظرف دیگر بردارید و این ظرف را روی ظرف دیگری حاوی آب جوش قرار دهید و کاملا هم بزنید تا مثل فرنی سفت شود سپس از روی حرارت بردارید و باز هم هم بزنید.

بعد از این که خنک شد در فریزر قرار دهید سپس در هر ۳۰ یا نهایت ۴۰ دقیقه از فریزر بیرون آورید و هم بزنید تا یخ آن از بین برود. این مرحله را باید حداقل ۴ یا ۵ بار انجام دهید تا یخ نشود.

طرز تهیه بستنی وانیلی

طرز تهیه بستنی سنتی بدون ثعلب

مواد لازم

شیر                                          ۲ لیوان

شکر                                         ۴ قاشق سوپخوری

زرده تخم مرغ                             ۴ عدد

ثعلب به جای  زرده تخم مرغ         ۱۵ گرم

وانیل                                       نصف قاشق چایخوری

 

طرز تهیه بستنی شکلاتی

شکر و زرده تخم مرغ و وانیل را به هم بزنید تا تخم‌مرغ‌ها کف کند ، شیر را به جوش آورید و زرده تخم مرغ و شکر را به مواد اضافه نمایید و هم بزنید تا مخلوط شوند. اگر از ثعلب می‌خواهید استفاده کنید باید بعد از این که شیر را گرم کردید ، شکر و وانیل را به آن اضافه کنید و مخلوط نمایید. اکنون شیر را باید در سرما به هم بزنید.

کسانی که بستنی ساز دارند ، این وسیله کار را برایشان انجام می‌دهد اما کسانی که بستنی ساز ندارند باید به روش دیگری عمل کنند. ظرفی پر از یخ تهیه کنید و شیر را در ظرفی فلزی ریخته ، داخل ظرف یخ قرار دهید و با همزن بزنید تا کم کم کش دار شده و تبدیل به بستنی شود. روی بستنی وانیلی ساده را مقداری وانیل بزنید.

حتی می‌توانید روی بستنی ، کارامل هم بریزید تا خوشمزه‌تر شود.

راه دیگر این است که ظرف شیر را که بهتر است فلزی (استیل) باشد در فریزر قرار دهید تا اطراف شیر کمی یخ بزند؛ سپس شیر را از فریزر درآورده و با همزن بزنید و آن قدر این کار را تکرار کنید تا شیر کش دار شده و به شکل بستنی درآید.

در ادامه فیلم آموزش طرز تهیه بستنی را مشاهده خواهید داشت.

فیلم آموزش طرز تهیه بستنی ساده و خانگیدانلود فیلم آموزش طرز تهیه بستنی

در یک عصر تابستانی ، بستنی وانیلی خانگی سرد می‌چسبد. نوش جانتان

9 دیدگاه برای “در یک عصر تابستانی بستنی خوشمزه می‌چسبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.