صورتی‌ها مجله سبک زندگی بانوان و دختران

مدل آرایش صورت ملایم

در فصل تابستان چگونه آرایش کنیم؟

داشتن آرایشی ماندگار در فصل تابستان

آرایش کردن در فصل تابستان کار سختی است چون گرما باعث خراب شدن آرایش چشم و پوست می‌شود. کرم روی پوست نمی‌ماند ، پوست عرق می‌کند ، آرایش پخش می‌شود و خیلی مشکلات دیگر… به همین دلیل بهتر است در این فصل از مدل آرایش صورت ملایم استفاده کنیم.

مدل آرایش صورت ملایم

مدل آرایش صورت ملایم در فصل تابستان به چند نکته اساسی وابسته است و هنگام مدل آرایش صورت ملایم باید رعایت شود. در ادامه این مطلب نکاتی را برای مدل آرایش صورت ملایم در فصل تابستان بیان می‌کنیم. امیدوارم برایتان مفید باشد.

مدل آرایش صورت ملایم برای تابستان

۱- در فصل تابستان که هوا گرم است ، گرمی هوا باعث شل شدن پوست می‌شود پس باید بیشتر از هر فصل دیگری صورت خود را با آب سرد بشویید مخصوصا قبل و بعد از آرایش. هر چه این کار را بیشتر انجام دهید پوستتان شاداب‌تر می‌شود و مانع افتادگی و چروک شدن پوست می‌شود.

۲- پس از شستن صورت حتما کرم ضد آفتاب بزنید چون ضد آفتاب باعث مراقبت پوست می‌شود نه فقط در فصل تابستان بلکه در تمام فصول باید استفاده شود. ضد آفتاب باید مناسب پوست باشد و ترجیحا فاقد چربی باشد تا جوش زدن تشدید نشود.

۳- کرم ضد آفتاب را به اندازه کافی و به اندازه یک بند انگشت بزنید ، بعد از زدن ضد آفتاب منتظر باشید که کاملا جذب پوستتان شود پوشش خوبی داشته باشد. بعد از این مرحله می‌توانید کرم آرایشی هم بزنید ولی بهتر است فقط از ضد آفتاب استفاده کنید که هیچ ضرری برای پوست ندارد برای پوشش بیشتر می‌توانید از ضد آفتاب رنگی استفاده کنید.

۴- بعد از زدن ضد آفتاب بهتر است فقط از پنکک‌های خشک با رنگ پوستتان استفاده نمایید و پد آن را آرام آرام روی پوست خود بگذارید و بردارید. مالیدن روش مناسبی نیست. در انتخاب پنکک در فضل گرما هم نباید از پنکک‌های بسیار چرب و براق استفاده کنید.

مدل آرایش صورت ملایم در فصل گرما

آموزش آرایش صورت

۵- در فصل تابستان از مداد ابروی کاملا خشک استفاده نمایید سایه ابرو هم گزینه مناسبی است. اگر در فصل گرما از مدادهای چرب و روغنی استفاده کنید ، اطراف ابرو رنگی شده و آن‌ها را مصنوعی جلوه می‌دهد.

۶- در فصل تابستان می‌توانید از ریمل ضد آب استفاده کنید آن هم کمی به پلک بالایی بزنید. زدن به پلک‌های پایینی باعث سیاه شدن زیر چشم می‌شود. می‌توانید با یک مداد مشکی خط سیاهی داخل چشم‌ها بکشید تا این سیاهی لای مژه‌ها برود و حالت کاملا طبیعی به چشم‌ها بدهد.

۷- رژ گونه را به آرامی با برس مخصوص آن روی گونه‌ها زده و باز با پد پنکک آن را پخش کنید تا با مخلوط شدن رنگ رژ گونه و رنگ پوست گونه‌ها طبیعی‌تر به نظر آیند و مرزی ایجاد نشود.

۸- برای این که در فصل تابستان رژ لب ماندگاری بیشتری داشته باشد باید قبل از زدن رژ لب ابتدا پودر پنکک بزنید و سپس از یک خط لب کمک بگیرید فقط خط لبی که زیاد چرب نباشد تا زود پاک نشود البته نباید زیاد هم خشک باشد که باعث ترک شدن لب شود بعد از این که خط لب را کشیدید نوبت به رژ لب می‌رسد. رژ لب باید مات و خشک باشد.

۹- موها را ترجیحا جمع کنید و یا از مدل‌های نیمه جمعی که پشت گردن بسته باشد استفاده نمایید تا از گرم شدن و عرق کردن جلوگیری شود.

امیدوارم این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها برایتان مفید بوده باشد.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها