در خانه کرم مرطوب‌کننده بسازیم!

در خانه کرم مرطوب‌کننده بسازیم!

پوست میوه‌ها به عنوان مرطوب کننده‌های طبیعی هستند و استفاده از آن‌ها به صورت ماسک پوست را تازه و جوان می‌کند و باعث جوان شدن آن می‌شود.

پوست سیب و خیار پوست را تازه و شفاف می‌کند و باعث طراوت و شادابی پوست می‌شود و بهتر است که به عنوان ماسک استفاده شود به این صورت که پوست سیب یا خیار را به صورت رنده شده به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود نگه دارید تا در طول روز باعث لطافت پوست شوند

پوست سیب به عنوان مرطوب کننده
دکتر شایسته مهر متخصص پوست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران،بیان کرد: پوست میوه‌ها می‌توانند به عنوان مرطوب کننده‌های طبیعی باشند که اغلب پوست سیب و خیار در این مورد ثابت شده البته هلو هم جزء این موارد محسوب می‌شود ولی پوست هلو بروی بعضی پوستها حساسیت نشان می‌دهد و حساسیت زا است.

پوست میوه‌ها بهتر است به صورت تازه استفاده شود چون در حالت جوشانده شده یا پخته شده از حالت طبیعی خارج می‌شوند و ویتامین‌ها و موادی را که برای پوست مناسب هستند را از دست می‌دهند.
پوست سیب و خیار پوست را تازه و شفاف می‌کند و باعث طراوت و شادابی پوست می‌شود و بهتر است که به عنوان ماسک استفاده شود به این صورت که پوست سیب یا خیار را به صورت له شده یا رنده شده روی پوست به  مدت ۲۰ دقیقه در روز قرار دهند تا باعث لطافت پوست شوند.

پوست خیار به عنوان کرم مرطوب‌کننده
همچنین دکتر شایسه افزود که نمی‌توان منکر کرمهای مرطوب کننده شد آن‌ها اوره دارند و مانع از تبخیر آب روی پوست می‌شوند و برای پوست مفید هستند ولی پوست میوه‌ها بیشتر برای حالت دادن و تازه کردن پوست استفاده می‌شوند.

پوست انسان در طور روز با مواردی از قبیل گرد و غبار، دود ماشین ها و آلودگی‌‌‌های زیادی سرو کار دارد و حتی مواد آرایشی که استفاده می‌شود مانع از رسیدن ویتامین‌ ها و مواد لازم به پوست می‌شود و بهتر است که از مواد در دسترس مانند پوست سیب و خیار بهره برد که هم موجب شادابی پوست شده و آن‌را جوان و تازه می‌کند و هم طبیعی و سالم و برای پوست مفید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.