درمان سفیدی مو فقط با این خوراکی‌ها!

درمان سفیدی مو ، خواص خوراکی

درمان سفیدی مو – پیشگیری از سفیدی زودرس مو

سفید شدن مو پدیده‌ای است که که به سراغ همه افراد می‌آید. سفیدی مو در حالت طبیعی بعد از گذشت سن و پیری به سراغ همه می‌آید ولی ممکن است در جوانی و افراد کم سن و سال هم دیده شود. ابتدا باید علت سفید شدن مو مشخص شود سپس به فکر درمان سفیدی مو بود.

درمان سفیدی مو – روش‌های زیادی برای درمان سفیدی مو وجود دارد همچنین علت سفیدی مو ممکن است از نرسیدن مواد مغذی که مو به آن نیاز ندارد ، باشد. برای درمان سفیدی مو ناشی از نرسیدن مواد مغذی و مورد نیاز مو ، باید خوراکی‌هایی را که نیاز مو را تامین می‌کنند ، مصرف کرد.

 

درمان سفیدی مو ، خواص خوراکی

در ادامه این مطلب از بخش بهداشت مو ، مجله بانوان صورتی‌ها ، علت و راه پیشگیری از سفیدی مو و درمان سفیدی مو را مطالعه می‌کنید. امیدوارم برایتان مفید باشد.

علت و جلوگیری از سفیدی مو

سرعت سفید شدن مو در افراد سیگاری ، چهار برابر افراد غیر سیگاری است. تجربیات نشان می‌دهد کمبود فلزاتی همچون منگنز ، روی ، تیتانیوم ، آهن و مس از عوامل اصلی در سفید شدن و شکنندگی موها به شمار می‌رود.
طبق نظر متخصصان تغذیه ، افراد که دچار سفیدی مو هستند باید میوه‌هایی مانند:

  • سیب
  • گلابی
  • هلو
  •  سیر
  •  پیاز
  •  موسیر
  • ترخ

و همۀ میوه هائی که سرشار از فلزات گوناگون خصوصا فلز منگنز هستند را در برنامۀ غذائی خود قرار دهید و میل کنید. مصرف مواد غذایی سرشار از مس و منگنز در جلوگیری از سفیدی مو بسیار مؤثر است.

تحقیقات نشان می‌دهد که در میان داروهای گیاهی ، جوشانده‌ی سبوس گندم ، مصرف سنبل الطیب ، خوردن روزانه ۱۱ قاشق مربا خوری از مخلوط پودر سبوس برنج و شکر یا نبات سائیده شده و قرار دادن نان جو در دستور رژیم غذائی نیز در حفظ رنگ مو و کاهش موهای سفید مؤثر است.

درمان سفیدی مو

مس عنصری است که می‌تواند بر پوست و مو تاثیر بگذارد و حتی از سفید شدن مو هم جلوگیری می‌کند. خوراکی‌هایی مانند: نخودفرنگی ، قارچ ، آجیل ، لوبیا ، عدس ، گوجه فرنگی ، موز ، آلو ، سویا و سیب زمینی از جمله غذاهایی هستند که مقدار قابل زیادی مس دارند.

فقط پیری مو را سفید نمی‌کند!

کمبود ویتامین B12 ، بیماری تیروئید ، سیگار کشیدن ، کم خونی ، رژیم‌های سخت و طولانی مدت ، عوامل ارثی ، بیماری‌ها و افزایش گلبول‌های سفید خون نیز باعث سفیدی زود هنگام و بیش از حد موها می‌شود.

4 دیدگاه برای “درمان سفیدی مو فقط با این خوراکی‌ها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.