آیا تا به حال احساس تنهایی به سراغتان آمده است؟

درمان حس تنهایی

تنهایی حسی است که شاید خیلی از ما آن را تجربه کرده باشیم. بعضی از افراد فقط اگر کسی کنارشان نباشد می‌گویند که تنها هستند ولی بعضی دیگر در جمع هم ممکن است احساس تنهایی کنند. احساس تنهایی یک احساس درونی است که کاملا پیچیده بوده و شاید باعث ایجاد رفتارهای خاصی شود کسانی که مدام احساس تنهایی می‌کنند بیشتر در معرض افسردگی هستند و باید به فکر درمان حس تنهایی باشند و خود را سرگرم کنند. در ادامه این مطلب از مجله صورتی‌ها روش‌های درمان حس تنهایی را برای شما دوستان عزیز بیان می‌کنیم.

روش‌های ساده برای درمان حس تنهایی

درمان حس تنهایی

۱- تعامل اجتماعی برقرار کنید

احساس تنهایی احساس پیچیده‌ای است که باید درمان شود. کسانی که مدام احساس تنهایی می‌کنند باید در طول روز تجربه‌های ساده‌ای به دست بیاورند، مثلا در طول روز با مردم تعامل اجتماعی برقرار کنند تا احساس مثبتی سراغشان بیاید.

برای این که این احساس مثبت تعامل اجتماعی را تجربه کنید می‌توانید در بعضی از فعالیت‌های اجتماعی، گروهی که خودتان به آن علاقه‌مند هستید، شرکت کنید با دیگران به گفتگو بپردازید و احساس خوبی را در خودتان تجربه کنید. با نشستن و تلقین احساس تنهایی چیزی حل نمی‌شود.

درمان حس تنهایی

۲- برنامه داشته باشید

در زندگی خود برنامه داشته باشید، خودتان را یک موجود سرگردان که هیچ کنترلی روی زندگی ندارد، تصور نکنید. شما دارای قدرتی به نام اختیار هستید که می‌توانید زندگی خود را کاملا تحت کنترل خودتان نگه دارید. به جهان اطراف خود نگاه کنید و اولین قدم را برای رهایی از احساس تنهایی به عبارتی درمان حس تنهایی بردارید. شما با برقراری ارتباط بین انسان‌ها، طبیعت و … حس تنهایی خود را کنترل کرده و در آخر مهار می‌کنید. به چیزهایی که دوست دارید فکر کنید، چشمان خود را ببندید و جایی را که دوست دارید در آن‌جا باشید را تصور کنید، مطمئن باشید الان احساس بهتری دارید.

چگونه با تنهایی کنار بیاییم

 

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند ترفند ساده برای برنامه‌ریزی روزانه بهتر

[/box]

۳- خودتان انتخاب کنید

بعد از این که فعالیت اجتماعی مورد علاقه را انتخاب کردید، خواه یا نا خواه افرادی هم پیدا می‌شوند که شما به آن‌ها علاقه‌ پیدا می‌کنید و به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید ارتباط برقرار کنید چون وقتی در یک گروه قرار می‎گیرید علایق و سلایق تقریبا یکسانی دارید که شما را دور هم جمع کرده است مثلا پیاده‌روی و یا اعضای گروه کتابخوانی و … فعالیت‌هایی اجتماعی هستند که باعث درمان حس تنهایی می‌شوند.

روش درمان حس تنهایی

۴- انتظار بهترین‌ها

قبل از این که وارد یک گروه یا یک جمع شوید و تصور کنید که آن‌ها به شما علاقه‌مند نمی‌شوند، صمیمی نمی‌شوند و نمی‌توانید ارتباط مناسبی برقرار کنید، مطمئن باشید که این گونه خواهد بود! تفکر شما روی واقعیت تاثیر می‌گذارد و به واقعیت تبدیل می‌شود پس باید از همان ابتدا مثبت فکر کنید. اگر خواستار پذیرش جمع باشید باید برای آن تلاش کنید و صادقانه پیش روید و با انرژی مثبتی که به دیگران انتقال می‌دهید مطمئنا روابط خوبی ایجاد خواهید کرد. پس بهترین انتظار را از بقیه و خودتان داشته باشید.

نکته: بهتر است دیگران را نیز درک کنید و پشت رفتارهای بد یک روز دوستتان دنبال دلیل باشید شاید روز سختی را گذرانده است! پس پیش داوری نکنید!

روش‌های ساده برای درمان حس تنهایی

۵- نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات، باعث از بین بردن کاهش و اضطراب خواهد شد، همچنین باعث از بین بردن احساس تنهایی شما می‌شود، بستگی به سلیقه شخصی شما دارد که چه حیوانی را برای نگهداری انتخاب کنید تا اوقات فراغت خود را با بازی کردن بگذرانید. این یک روش آسان برای درمان حس تنهایی است.

ممنون که همراه ما بودید، لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب بیان کنید ♥

25 دیدگاه برای “آیا تا به حال احساس تنهایی به سراغتان آمده است؟

 1. فاطمه گفته:

  سلام.میشه یه مطلب در رابطه با دلتنگی بذارین؟من بیشتر اوقات دلتنگ میشم و نمی دونم با چه کارهایی باید بر طرفش کنم.مرسی.

 2. الی گفته:

  رحان جون با اینکه آدمای زیادی اطرافم هستن ، اما بازم تنهام . این احساس از بچگی باهام بوده و با وجود داشتن خواهر و برادر باز این احساسو دارم . دیگه عادت کردم به این تنهایی

 3. kamyla گفته:

  این حسومن همیشه دارم حتی بدتر از این روهم دارم..حس میکنم هیچکی درکم نمیکنه.. حس میکنم ادم بی خودیم.. حس میکنم همه زودازم خسته میشن..

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به kamyla– من از دوستای گلی مثل شما نباید این حرفارو بشنوم به خودتون اعتماد داشته باشین و تمرین کنین تا حس خوبی داشته باشین.

 4. kamyla گفته:

  رحان تا حالا شده بخاطرکاری که نکرده باشی هم تهمت وتوهین بشنوی هم مجازات بشی؟ادماباهام این کارو کردن..الان بهترین روزای زندگیمه بایدشادباشم امابجاش شدم یه ادم, گوشه گیر که باکوچکترین حرفی اشکش درمیاد

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به kamyla– دوست گلم دنیا آدم بد زیاد داره و همیشه عادل نیست ولی شما نباید روحیه تو ببازی محکم جلو هر اتفاقی بایستی و قوی باشی … اشک بد نیست آروم میکنه ولی بهتره تو تنهایی خودتون باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.