روش‌‌های خانگی برای خلاصی از تبخال لب!

روش‌ های درمان تبخال لب

روش‌ های درمان تبخال لب

آیا تا به با تبخال لب مواجه شده‌اید؟ می‌دانید که تبخال چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟ تبخال در واقع یک بیماری واگیردار است که ناشی از ویروسی به نام هریس سیمپلکس می‌باشد که می‌گویند دلیل این عارضه پوستی می‌تواند ترس و استرس باشد برای این که دچار این عارضه پوستی نشوید باید کمی خودتان را به بی‌خیالی بزنید چون وقتی تبخال ایجاد شد ظاهر نامناسب و نازیبایی به شما می‌بخشد اگر زیاد دچار تبخال می‌شوید  نگران نباشید روش‌های درمان تبخال وجود دارد که تبخال معمولا در لب ایجاد می‌شود. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، روش‌ های درمان تبخال لب را مطالعه می‌کنیم که خیلی ساده هستند.

روش‌ های درمان تبخال لب

گل همیشه بهار برای درمان تبخال لب :

گل همیشه بهار با خاصیت ضد ویروسی و ضد استرسی که دارد، تبخال را درمان می‌کند، مخصوصا تبخال دهان را. علاوه بر این که روند درمان را سریع می‌کند ، درد و سوزش آن را نیز کاهش می‌دهد. حال سوال پیش می‌آید که چگونه این عصاره را تهیه کنیم؟ جواب ساده است برای تهیه عصاره گل همیشه بهار، کافی است ۳ قاشق گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در ۲ لیوان آب، بجوشانید با این کار فقط یک لیوان از این عصاره به دست می‌آید. سپس بعد از تهیه آن، کمی پنبه را به این عصاره آغشته کرده و محل تبخال را شست و شو دهید.

اسانس ریشه جعفری داروی درمان تبخال لب :

برای تسریع روند بهبود تبخال به روش خانگی، می‌تواند اسانس ریشه جعفری را به عصاره گل همیشه بهار اضافه کنید که هر دو خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتری دارند که باعث از بین رفتن تبخال می‌شود. این کار را باید چند روز انجام دهید.

درمان تبخال داخل دهان

روغن چای برای درمان تبخال لب :

یکی دیگر از روش‌ های درمان تبخال لب استفاده از روغن چای می‌باشد. استفاده از روغن چای تبخال را درمان می‌کند، چون سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند و توان برای مقابله با ویروس تبخال را افزایش می‌دهد. همچنین می‌دانید که تبخال ممکن است به عضوهای درگیر هم انتقال یابد، روغن چای از این کار جلوگیری می‌کند و تبخال را از بین می‌برد. برای تسریع درمان بهتر است هر روز دو بار پنبه‌ای را به روغن چای آغشته کنید و روی تبخال بزنید.

عصاره یا روغن اسطوخودوس :

اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تب خال قرار بگیرد، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تب خال، موجب درمان آن نیز می‌شود. با به کار بردن روش‌ های درمان تبخال لب می‌توانید در عرض چند روز از این عارضه پوستی خلاص شوید.

با برخی از روش‌ های درمان تبخال لب درمان آشنا شدید شما نیز می‌توانید این روش‌ها را در خانه تست کنید.

1 دیدگاه برای “روش‌‌های خانگی برای خلاصی از تبخال لب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.