رمان عروس گیسو بریده

دانلود رمان عروس گیسو بریده

دانلود رمان عروس گیسو بریده

رمان‌ها داستان زندگی افرادی هستند که تجارب زیادی در زندگی کسب کرده‌اند و نویسندگان این تجارب زیبا و یا دردناک را در قالب رمان و با طنزهای کوچک و بزرگ برای خوانندگان آماده می‌کنند تا اگر فردی در این راه افتاد از تجاربی که در رمان کسب کرده‌ است استفاده کند و راه درست را بداند و کج نرود. با دانلود رمان عروس گیسو بریده همراه مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها باشید.

دانلود رمان عروس گیسو بریده

خلاصه‌ای از رمان عروس گیسو بریده:

روناهی اشتباهی بزرگی مرتکب شد. دختری که متعلق به خان ایل حق عاشق شدن نداشت. ولی حالا که عاشق شده باید از خانواده طرد شود آن‌ هم به دستور پدر.

به دستور کسی که در چهره‌ی دخترش معشوقه‌ی خود را می‌دید.

چه فرقی بود بین روناهی و بقیه دخترهای ایل که همه عاشق می‌شدند و پدرش میانجی‌گری می‌کرد.

قسمتی از رمان عروس گیسو بریده:

تابستان به پایان رسیده بود. ایل تازه از دامنه‌ی کوه کوچ کرده و به روستا برگشته بود. برگ ریزانِ روستا و هوای سرد شب‌هایش یادآور شروع پاییزی زود هنگام بود. هرسال همین بود… اول اردیبهشت بار و بُنه بر روی اسب‌ها و شترها می‌بستند و همراه گله به دامنه‌ی کوه می‌رفتند. حیف بود که آن علف‌های تازه و سبز نصیب گله نشود. چادر عَلَم می‌کردند و سنگ‌های بزرگ را دورتر از چادرها دایره‌وار کنار هم می‌چیدند تا زن‌ها هر روز سر وقت معینی روی آن‌ها بنشینند و گوسفندها را بدوشند… پرتلاش‌ترین ساعات را در آن‌جا تجربه می‌کردند. از دوشیدن گوسفندها و مایه زدن پنیر و درست کردن کره با مشک‌ها گرفته تا پخت و پز و آشپزی و مراقبت از کودکان تا در کوه و کمر نیفتند. اگر زنی هم در این مدت زایمان می‌کرد که نورِ علی نور بود و چند نفر باید درگیر رفع و رجوع کارهای او هم می‌شدند… از لحظه‌ی ورود به روستا، زن‌ها همگی در حال شستشوی لباس‌ها و رخت‌خواب‌ها و جمع و جور کردن وسایل بودند. چادرها تاشده و در انباری گذاشته شده بودند تا سال بعد در فصل معین دومرتبه بر روی دامنه‌ها برافراشته شوند… همیشه همیاری ایل در دورانی که به کوهستان کوچ می‌کردند، به بهترین شکل نمایان بود… از بر پا کردن چادرها گرفته تا ساخت مکان‌های شیردوشی و… کره‌های محلی باید روغن می‌شد و پنیرها هم باید بین ماست‌های چکیده در داخل مَشک‌های آماده شده از پوست گوسفند چپیده می‌شدند تا در طول سال سالم می‌ماندند… کمتر زنی را در آن روزها در کوچه و خیابان‌های خاکی روستا می‌دیدی. همه سرگرم کار بودند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

لینک دانلود رمان عروس گیسو بریده:

دانلود با لینک مستقیم

[/box]

امیدواریم از خواندن این رمان لذت برده باشید و در دانلود های بعدی رمان‌ها با ما همراه شوید. ممنون از همراهی شما.

3 دیدگاه برای “رمان عروس گیسو بریده

  1. هلیا گفته:

    از نظر من رمان های عاشقانهبه درد ما نمیخوره چون ما هنوز به سنی نرسیده ایم که این ها را بخوانیم کمی رمان های طنز و پلیسی هم بگذاریم البته فک نکنید من کوچکم من ۱۸ سالمه ولی علاقه ایی به رمان های عاشقانه ندارماصلا تو این فازا نیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.