موهای سالم‌تر و پرحجم‌تر با شستشوی صحیح

داشتن موهای سالم‌تر و پرحجم‌تر با شستشوی صحیح

نحوه صحیح شستن مو

نحوه صحیح شستن مو

وقتی که از روش‌های صحیح برای شستن موی سر خودتان استفاده کنید متوجه می‌شوید که موها سالم‌تر، درخشان‌تر و پرحجم‌تر می‌شوند. در این مقاله برای این که موهای سالم‌تری داشته باشید نکاتی را در مورد شستن مو یادآوری می‌کنیم.

نکاتی که باید در هنگام شستن موهای خود رعایت کنید

۱) قبل از  این که دوشبگیرید موهای خود را شانه بزنید و از حالت به هم ریختگی خارج کنید. این کار کمک می‌کند که موهایتان را به خوبی بتوانید تمیز کنید. همچنین این کار باعث تحریک پوست سر و گردش خون در آن شده و میزان شکستگی مو‌ها را کاهش می‌دهد.
۲) حتما هنگامی که حمام می‌کنید مطمئن می‌شوید که آب گرم باشد و سپس اقدام به مرطوب کردن موها و آبکشی می‌کنید. از آنجایی که آب گرم برای حمام کردن خوشایند‌تر است و کمک می‌کند که گرد و غبار و آلودگی بهتر از روی موها پاک شود اغلب افراد از آب گرم برای دوش گرفتن استفاده می‌کنند. ولی حرارت و گرمای شدید به موها آسیب می‌رساند مخصوصا اگر حمام شما طولانی مدت باشد و یا موهای بلندی داشته باشید.
۳) راه حلی که برای شما داریم استفاده از تهویه هوا در حمام است. اگر طولانی مدت می‌خواهید در حمام باشید و کارهایی ازقبیل شیو کردن مو‌ها و … دارید، بگذارید مدتی در اواسط دوش گرفتنتان تهویه کار کند و در آن هنگام بنشینید و به کارهای مورد نظر بپردازید در حالی که کلاه حمام را بر سر دارید. استفاده از کلاه مخصوص حمام برای این است که موها در زمانی که تهویه کار می‌کند یخ نکنند.
۴) موقع شامپو کردن سر از کف دست‌ها استفاده کنید و تمرکز خود را بر روی این بگذارید که تنها کف حاصل از شامپو به موها برسد و سعی کنید شامپو مستقیم به موها نرسد چون در نهایت ماده‌ای شیمیایی است. بیشتر سعی کنید پوست سر را تمیز و چربی زدایی کنید. دقت کنید که حتما از شامپوی مناسب با موهایتان استفاده کنید. در انتها برای اینکه موهایتان درخشان‌تر شوند یک شستشوی سریع با آب سرد نیز انجام دهید. هنگام شستشو از چنگ زدن موی سر جدا خودداری کنید و فقط به حالت ماساژ، کف حاصل از شامپو را از جلوی سر به پشت آن و به انتهای مو‌ها برسانید. این کار را تکرار کنید تا موها کاملا تمیز شوند.

نحوه صحیح شستن مو
۵) با توجه به این که موهای شما در چه دسته‌ای قرار می‌گیرند ( موهای چرب، خشک، معمولی و …) محصولات بهداشتی و تقویتی مو را خریداری کنید. استفاده از محصولات تقویت کنندگی مو مانند ماسک‌های مو می‌توانند کمک بسیار زیادی به شادابی و سلامت مو‌های شما بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.