داستان کوتاه پزشک و سه مریض

داستان کوتاه پزشک و سه مریض

داستان کوتاه پزشک و سه مریض یک داستان کوتاه آموزنده با موضوع امیدواری است که برای شما کاربران مجله صورتی‌ها آماده کرده‌ایم. امیدواریم از خواندن این داستان کوتاه لذت ببرید و نکات آموزنده و تجارب خوبی از آن بگیرید. با ما همراه باشید.

داستان کوتاه پزشک و سه مریض

داستان کوتاه پزشک و سه مریض

سه بیمار جواب آزمایش‌هایشان را در دست داشتند. به هر سه، دکتر گفته بود که بر اساس آزمایشات انجام شده به بیماری‌های لاعلاجی مبتلا شده‌اند به صورتی که دیگر امیدی به ادامه زندگی برای آن‌ها وجود ندارد. در آینده‌ای نزدیک عمرشان به پایان می‌رسد. آن‌ها داشتند در این باره صحبت می‌کردند که می‌خواهند باقیمانده عمرشان را چه کار کنند.

نفر اول گفت: من در زندگی‌ام همیشه مشغول کسب و تجارت بوده‌ام و حالا که نگاه می‌کنم حتی یک روز از زندگی‌ام را به تفریح و سرگرمی نپرداخته‌ام. اما حالا که متوجه شده‌ام بیش از چند روزی از عمرم باقی نمانده می‌خواهم تمام ثروتم را در این چند روز خرج کامجویی و لذت از دنیا کنم. می‌خواهم جاهایی بروم که یک عمر خیال رفتنش را داشتم. چیزهایی را بپوشم که دلم می‌خواسته اما نپوشیده‌ام. کارهایی انجام دهم که به علت مشغله زیاد انجام نداده‌ام و چیزهایی بخورم که تا به حال نخورده‌ام.

داستان کوتاه پزشک و سه مریض

داستان کوتاه پزشک و سه مریض

نفر دوم می‌گوید: «من نیز یک عمر درگیر تجارت بوده‌ام و از اطرافیانم غافل بوده‌ام. اولین کاری که می‌کنم این است که می‌روم سراغ پدر و مادرم و آن‌ها را به خانه‌ام می‌آورم تا این چند روز را در کنار آن‌ها و همراه با همسر و فرزندانم سپری کنم. در این چند روز می‌خواهم به تمام دوستان و فامیلم سر بزنم و از بودن با آن‌ها لذت ببرم. در این چند روز باقی‌مانده می‌خواهم نصف ثروتم را صرف کارهای خیر خواهانه و عام المنفعه بکنم و نیمی دیگر را برای خانواده‌ام بگذارم تا پس از مرگ من دچار مشکلات مالی نشوند.»

نفر سوم با شنیدن سخنان دو نفر اول لحظه‌ای ساکت ماند و اندیشید، سپس گفت: «من مثل شما هنوز ناامید نشده‌ام و امیدم را از زندگی از دست نداده‌ام. من می‌خواهم سال‌های سال عمر کنم و از زنده بودنم لذت ببرم اولین کاری که من می‌خواهم انجام بدهم این است که دکترم را عوض کنم می‌خواهم سراغ دکترهای باتجربه‌تر بروم من می‌خواهم زنده بمانم و زنده می‌مانم.

2 دیدگاه برای “داستان کوتاه پزشک و سه مریض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.