داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو

داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو

در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها داستان کوتاه آموزنده‌ای با عنوان داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو آماده کرده‌ایم که امیدواریم از مطالعه این داستان کوتاه لذت برده و این آن را به دوستان خود پیشنهاد کنید. با ما همراه باشید.

داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو

داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو

روزی پیش‌گوی پادشاهی به او گفت که در روز و ساعت مشخصی بلای عظیمی برای پادشاه اتفاق خواهد افتاد. پادشاه از شنیدن این پیش‌گویی خوشحال شد. چرا که می‌توانست پیش از وقوع حادثه کاری بکند.

پادشاه به سرعت به بهترین معماران کشورش دستور داد هر چه زودتر محکم‌ترین قلعه را برایش بسازند. معماران بی‌درنگ بی‌آن که هیچ سهل انگاری و معطلی نشان بدهند، دست به کار شدند.

آن‌ها از مکان‌های مختلف سنگ‌های محکم و بزرگ را به آن‌جا منتقل کردند و روز و شب به ساختن قلعه پرداختند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

سودای عشق: رمانی زیبا و خواندنی

[/box]

داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو

داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو

سرانجام یک روز پیش از روز مقرر قلعه آماده شد. پادشاه از قلعه راضی شد و با خوش قولی و شرافتمندانه به همه معماران جایزه داد. سپس ورزیده‌ترین پاسداران خود را در اطراف قلعه گماشت.

پادشاه در آستانه روز وقوع حادثه به گفته پیشگو، وارد اتاق سری شد که از همه جا مخفی‌تر و ایمن‌تر بود. اما پیش از آن که کمی احساس راحتی کند، متوجه شد که حتی در این اتاق سری هم چند شعاع آفتاب دیده می‌شود. او فورا به زیر دستان خود دستور داد که هر چه زودتر همه شکاف‌های این اتاق سری را هم پر کنند تا از ورود حادثه و بلا از این راه‌ها هم جلوگیری شود.

سرانجام پادشاه احساس کرد آسوده خاطر شده است. چرا که گمان کرد خود را کاملا از جهان خارج، حتی از نور و هوایش، جدا کرده است. معلوم است که پادشاه خیلی زود در اتاق بدون هوا خفه شد و مرد.

داستان کوتاه پادشاه و پیش‌گو

پیش گویی منجم پادشاه به حقیقت پیوسته بود و سرنوشت شوم طبق گفته پیشگو رقم خورده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.