داستان کوتاه شیطان و نمازگزار

داستان کوتاه شیطان و نمازگزار

داستان کوتاه گونه‌ای از ادبیات داستانی است که حجم بسیار کمتری نسبت به رمان و داستان بلند دارد به همین دلیل هم بسیار برای کسانی که زمان زیادی برای مطالعه و کتابخوانی ندارد مناسب است. در این مطلب از صورتی‌ها داستان کوتاه آموزنده‌ای با عنوان داستان کوتاه شیطان و نمازگزار را آماده کرده‌ایم که امیدواریم از خواندن این داستان کوتاه لذت ببرید.

داستان کوتاه شیطان و نمازگزار

داستان کوتاه شیطان و نمازگزار

مردی صبح زود از خواب بیدار شد تا نمازش را در خانه خدا مسجد بخواند. لباس پوشید و راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد، مرد زمین خورد و لباس‌هایش کثیف شد. او بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت.

مرد لباس‌هایش را عوض کرد و دوباره راهی خانه خدا شد. در راه به مسجد و در همان نقطه مجددا زمین خورد. او دوباره بلند شد، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت. یک بار دیگر لباس‌هایش را عوض کرد و راهی خانه خدا شد.

در راه به مسجد، با مردی که چراغ در دست داشت برخورد کرد و نامش را پرسید. مرد پاسخ داد: من دیدم شما در راه به مسجد دو بار به زمین افتادید. از این رو چراغ آوردم تا بتوانم راه‌تان را روشن کنم.

مردنمازگزار، اول از او بطور فراوان تشکر می‌کند و هر دو راه‌شان را به طرف مسجد ادامه می‌دهند. همین که به مسجد رسیدند، مرد اول از مرد چراغ به دست در خواست می‌کند تا به مسجد وارد شود و با او نماز بخواند.

مرد دوم از رفتن به داخل مسجد خودداری می‌کند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

کتاب صوتی سرگذشت کندوها

[/box]

داستان کوتاه شیطان و نمازگزار

داستان کوتاه شیطان و نمازگزار

مرد اول درخواستش را دوبار دیگر تکرار می‌کند و مجددا همان جواب را می‌شنود. مرد اول سوال می‌کند که چرا او نمی‌خواهد وارد مسجد شود و نماز بخواند. مرد دوم پاسخ داد: من شیطان هستم. مرد اول با شنیدن این جواب جا خورد.

شیطان در ادامه توضیح می‌دهد:

من شما را در راه به مسجد دیدم و این من بودم که باعث زمین خوردن شما شدم. وقتی شما به خانه رفتید، خودتان را تمیز کردید و به مسجد برگشتید، خدا همه گناهان شما را بخشید.

من برای بار دوم باعث زمین خوردن شما شدم و حتی آن هم شما را تشویق به ماندن در خانه نکرد، بلکه بیشتر به راه مسجد برگشتید.

به خاطر آن، خدا همه گناهان افراد خانواده‌ات را بخشید. من ترسیدم که اگر یکبار دیگر باعث زمین خوردن شما بشوم، آنگاه خدا گناهان افراد دهکده‌تان را خواهد بخشید. بنابراین، من سالم رسیدن شما را به مسجد مطمئن ساختم.

4 دیدگاه برای “داستان کوتاه شیطان و نمازگزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.