داستان کوتاه آموزنده تغییر نگرش

داستان کوتاه تغییر نگرش

تغییر نگرش در زندگی یکی از بهترین راه‌های فرار از مشکلات و شکست‌های زندگی است، هر شخصی می‌تواند به راحتی با تغییر نگرش خود زندگی متفاوتی را تجربه کند. در این مطلب از مجله صورتی‌ها داستان کوتاه تغییر نگرش را برای شما آماده کرده‌ایم، یک داستان کوتاه بسیار آموزنده برای تغییر نگرش در زندگی.

داستان کوتاه تغییر نگرش

داستان کوتاه تغییر نگرش

همراه ما باشید و داستان کوتاه تغییر نگرش را مطالعه کنید و در انتها نیز نظرات خودتان را برای ما بیان کنید.

داستان کوتاه تغییر نگرش

می‌گویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می‌کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرص‌ها و آمپول‌ها را به خود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.

وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را در مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می‌بیند.

وی به راهب مراجعه می‌کند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد کرد..

که مدتی به هیچ رنگی به جز رنگ سبز نگاه نکند.

وی پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور می‌دهد با خرید بشکه‌های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کنند.

همین‌طور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض می‌کند. پس از مدتی رنگ ماشین، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آن چه به چشم می‌آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر می‌دهد و البته چشم دردش هم تسکین می‌یابد.

بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می‌نماید. راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد می‌شود متوجه می‌شود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه‌ای به رنگ سبز به تن کند. او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش می‌رسد از او می‌پرسد آیا چشم دردش تسکین یافته؟ مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و می‌گوید :” بله اما این گران‌ترین مداوایی بود که تاکنون داشته”

مرد راهب با تعجب به بیمارش می‌گوید بالعکس این ارزان‌ترین نسخه‌ای بوده که تاکنون تجویز کرده‌ام. برای مداوای چشم دردتان، تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود. برای این کار نمی‌توانی تمام دنیا را تغییر دهی، بلکه با تغییر چشم اندازت(نگرش) می‌توانی دنیا را به کام خود درآوری. تغییر دنیا کار احمقانه‌ای است اما تغییر چشم اندازمان(نگرش) ارزان‌ترین و موثرترین روش می‌باشد.

7 دیدگاه برای “داستان کوتاه آموزنده تغییر نگرش

  1. A.Aryaee گفته:

    بچه ها تحصیلاتتون چقدره؟ ؟ فکر کنم اکثرا محصل باشید / میشه بگید چه مقطعی هستید ,؟

  2. A.Aryaee گفته:

    منم سوم ریاضی ام .ان شاالله که کنکورت رو خوب بدی الهام جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.