داستان کوتاه تدبیر درست

داستان کوتاه تدبیر درست

در فصل تابستان بهترین سرگرمی خواندن کتاب ، رمان و یا داستان کوتاه است که هم باعث پر شده اوقات فراغت می‌شود و هم تجارب زیادی از زندگی به شما می‌دهد. در این مطلب از مجله صورتی‌ها برای شما عزیزان داستان کوتاه آموزنده‌ای به نام داستان کوتاه تدبیر درست را آماده کرده‌ایم که امیدواریم از این داستان تجارب خوبی بگیرید.

داستان کوتاه تدبیر درست

داستان کوتاه تدبیر درست

داستان کوتاه تدبیر درست :

در یک شرکت بزرگ ژاپنی که تولید وسایل آرایشی را برعهده داشت یک مورد به یاد ماندنی اتفاق افتاد.

شکایتی از سوی یکی مشتریان به کمپانی رسید . او اظهار داشته بود که هنگام خرید یک بسته صابون متوجه شده بود که آن قوطی خالی است.

بلافاصله با تاکید و پیگیری‌های مدیریت ارشد کارخانه این مشکل بررسی ، و دستور صادر شد که خط بسته‌بندی اصلاح گردد و قسمت فنی و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تکرار چنین مسئله‌ای اتخاذ نماید .

مهندسین نیز دست به کار شده و راه حل پیشنهادی خود را چنین ارائه دادند:…. پایش ( مونیتورینگ ) خط بسته‌بندی با اشعه ایکس

بزودی سیستم مذکور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین ،‌ دستگاه تولید اشعه ایکس و مانیتورهائی با رزولوشن بالا نصب شده و خط مذبور تجهیز گردید.

سپس دو نفر اپراتور نیز جهت کنترل دائمی پشت آن دستگاه‌ها به کار گمارده شدند تا از عبور احتمالی قوطی‌های خالی جلوگیری نمایند.

نکته جالب توجه در این بود که درست همزمان با این ماجرا ، مشکلی مشابه نیز در یکی از کارگاه‌های کوچک تولیدی پیش آمده بود اما آن‌جا یک کارمند معمولی و غیر متخصص آن‌ را به شیوه‌ای بسیار ساده‌تر و کم خرج‌تر حل کرد :

تعبیه یک دستگاه پنکه در مسیر خط بسته بندی تا قوطی خالی را باد ببرد !!!

7 دیدگاه برای “داستان کوتاه تدبیر درست

  1. مهدیس گفته:

    به خاطر همینه که انسان های ساده رو شیرین عقل میدونن من خودم تجره داشتم خنگ ترین افرادازنظرمردم بیشترین فایده رو برای جامعه داشتن درضمن انسان هایی که ای کیو زیادی دارن یکم مشنگو پخمه به نظرمیرسن مث البرت انشتین اگه به زندگیش دقت کنی به حرفا پی میبرین
    خیلی ممنونم ایده جونم ♡♥

  2. بانو گفته:

    خیلی زیبابود واموزنده نکته:(باراه حل ها ووسایل ودردسترس بودن ساده ترین چیزهاهم میشه مشکلات روحل کردوبه موفقیت رسید )ممنون ❤❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.