داستان کوتاه بوی نفرت

داستان کوتاه بوی نفرت

مطالعه و خواندن داستان‌های کوتاه آموزنده در زندگی افراد مختلف و موفق تاثیر زبادی گذاشته و معمولا دریچه‌ی تازه‌ای از زندگی باز می‌کند. به همین سبب افراد موفق معمولا بعد از موفقیت خود از کتاب‌ها و داستان‌هایی که مطلعه کرده‌اند سخن می‌گویند. در این مطلب از صورتی‌ها یکی از این داستان کوتاه‌های آموزنده به نام داستان کوتاه بوی نفرت را آماده کرده‌ایم که امیدواریم این داستان کوتاه را بپسندید. با ما همراه باشید

داستان کوتاه بوی نفرت

داستان کوتاه بوی نفرت

داستان کوتاه بوی نفرت

معلم یک مدرسه به بچه‌های کلاس گفت که می‌خواهد با آن‌ها بازی کند، او به آن‌ها گفت که فردا هر کدام یک کیسه پلاستیکی بردارند و درون آن به تعداد آدم‌هایی که از آن‌ها بدشان می‏‌آید، سیب زمینی بریزند و با خود به کودکستان بیاورند.

فردا بچه‌ها با کیسه‌های پلاستیکی به مدرسه آمدند. در کیسه‌ی بعضی‌ها ۲، بعضی‌ها ۳ و بعضی‌ها ۵ سیب زمینی بود. معلم به بچه‌ها گفت: تا یک هفته هر کجا که می‌روند کیسه پلاستیکی را با خود ببرند.

روزها به همین ترتیب گذشت و کم کم بچه‌ها شروع کردند به شکایت از بوی سیب زمینی‌های گندیده. به علاوه، آن‌هایی که سیب زمینی بیشتری داشتند از حمل آن بار سنگین خسته شده بودند. پس از گذشت یک هفته بازی بالاخره تمام شد و بچه‌ها راحت شدند.

داستان کوتاه بوی نفرت

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

داستان کوتاه جذاب معدن الماس

[/box]

معلم از بچه‌ها پرسید: از این که یک هفته سیب زمینی‌ها را با خود حمل می‌کردید چه احساسی داشتید؟ بچه‌ها از این که مجبور بودند، سیب زمینی‌های بد بو و سنگین را همه جا با خود حمل کنند شکایت داشتند.

آن‌گاه معلم منظور اصلی خود را از این بازی، این چنین توضیح داد: این درست شبیه وضعیتی است که شما کینه آدم‌هایی که دوستشان ندارید را در دل خود نگه می‌دارید و همه جا با خود می‌برید. بوی بد کینه و نفرت قلب شما را فاسد می‌کند و شما آن را همه جا همراه خود حمل می‌کنید.

حالا که شما بوی بد سیب زمینی‌ها را فقط برای یک هفته نتوانستید تحمل کنید پس چطور می‌خواهید بوی بد نفرت را برای تمام عمر در دل خود تحمل کنید؟

داستان کوتاه بوی نفرت

امیدواریم با مطالعه داستان کوتاه بوی نفرت، شما نیز قلب خود را از کینه و دشمنی افراد پاک کرده و همیشه با قلبی پاک با دیگران رفتار کنید.

1 دیدگاه برای “داستان کوتاه بوی نفرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.