داستان کوتاه اراده

داستان کوتاه اراده

مطالعه و خواندن داستان کوتاه می‌تواند یک سرگرمی روزانه برای افرادی باشد که زمان زیادی برای تفریح و سرگرمی در روز را نداشته و نمی‌توانند از خواندن کتاب بهره ببرند. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها برای شما کاربران عزیز داستان کوتاهی با عنوان داستان کوتاه اراده آماده کرده‌ایم که امیدواریم از خواندن آن لذت ببرید. با ما همراه باشید و داستان کوتاه اراده را مطالعه کنید.

داستان کوتاه اراده

داستان کوتاه اراده

کمی پس از آن که آقای داربی از دانشگاه مردان سخت کوش مدرکش را گرفت و تصمیم داشت از تجربه خود در کار معدن استفاده کند، دریافت که «نه» گفتن لزوماً به معنای نه نیست.

او در بعد از ظهر یکی از روزها به عمویش کمک می‌کرد تا در یک آسیاب قدیمی گندم آرد کند. عمویش مزرعه بزرگی داشت که در آن تعدادی زارع بومی زندگی می‌کردند.

بی سرو صدا در باز شد و دختر بچه کم سن و سالی به درون آمد، دختر یکی از مستاجرها بود؛ دخترک نزدیک در نشست. عمو سرش را بلند کرد، دخترک را دید، با صدایی خشن از او پرسید: چه می‌خواهی؟

کودک جواب داد: مادرم گفت ۵۰ سنت از شما بگیرم و برایش ببرم.
عمو جواب داد: ندارم، زود برگرد به خانه‌ات.
کودک جواب داد: چشم قربان. اما از جای خود تکان نخورد.

عمو به کار خود ادامه داد. آن قدر سرگرم بود که متوجه نشد کودک سر جای خود ایستاده. وقتی سرش را بلند کرد، کودک را دید بر سرش فریاد کشید که: مگر نگفتم برو خانه، زود باش.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

پیشنهاد و معرفی کتاب یک بعلاوه یک

[/box]

داستان کوتاه اراده

داستان کوتاه اراده

دخترک گفت: چشم قربان. اما از جای خود تکان نخورد.

عمو کیسه گندم را روی زمین گذاشت ترکه‌ای برداشت و آن را تهدید کنان به دخترک نشان داد. منظور او این بود که اگر نرود به دردسر خواهد افتاد. داربی نفسش را حبس کرده بود، مطمئن بود شاهد صحنه ناخوشایندی خواهد بود. زیرا می‌دانست که عمویش عصبانی است.

وقتی عمو به جایی که کودک ایستاده بود، نزدیک شد، دخترک قدمی به جلو گذاشت و در چشمان او نگاه کرد و در حالی که صدایش می‌لرزید با فریادی بلند گفت: مادرم ۵۰ سنت را می‌خواهد.

عمو ایستاد. دقیقه‌ای به دختر نگاه کرد، بعد ترکه را روی زمین گذاشت، دست در جیب کرد و یک سکه ۵۰ سنتی به دخترک داد. کودک پول را گرفت و عقب عقب در حالی که همچنان در چشمـان مردی که او را شکسـت داده بود می‌نگریست به سمت در رفت.

وقتی دخترک آسیاب را ترک کرد، عمو روی جعبه‌ای نشست و از پنجره مدتی به فضای بیرون خیره شد. این نخستین بار بود که کودکی بومی به لطف اراده خود توانسته بود سفید پوست بالغی را شکست دهد.

1 دیدگاه برای “داستان کوتاه اراده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.