داستان کوتاه آموزنده شایعه

داستان کوتاه آموزنده شایعه

داستان کوتاه آموزنده: با خواندن داستان کوتاه قبل از خواب برای فرزندانمان آن‌ها را به خوابی آرام دعوت کنیم خواندن داستان کوتاه آموزنده قبل از خواب باعث می‌شود که کودکان نکته‌ای از داستان بگیرند و در حافظه خود ذخیره کنند تا در زندگی بتوانند از این نکات استفاده کنند. با مجله بانوان صورتی‌ها همراه باشید تا باهم داستان کوتاه آموزنده شایعه را بخوانیم.

داستان کوتاه آموزنده شایعه

داستان کوتاه آموزنده شایعه

داستان کوتاه آموزنده شایعه :

زنی در مورد همسایه‌اش شایعات زیادی ساخت و شروع به پراکندن آن کرد. بعد از مدت کمی همه اطرافیان آن همسایه از آن شایعات باخبر شدند. شخصی که برایش شایعه ساخته بود به شدت از این کار صدمه دید و دچار مشکلات زیادی شد. بعدها وقتی که آن زن متوجه شد که آن شایعاتی که ساخته همه دروغ بوده و وضعیت همسایه‌اش را دید از کار خود پشیمان شد و…

سراغ مرد حکیمی رفت تا از او کمک بگیرید بلکه بتواند این کار خود را جبران کند.

حکیم به او گفت: «به بازار برو و یک مرغ بخر آن را بکش و پرهایش را در مسیر جاده‌ای نزدیک محل زندگی خود دانه به دانه پخش کن.» آن زن از این راه حل متعجب شد ولی این کار را کرد.

فردای آن روز حکیم به او گفت حالا برو و آن پرها را برای من بیاور آن زن رفت ولی ۴ تا پر بیشتر پیدا نکرد. مرد حکیم در جواب تعجب زن گفت انداختن آن پرها ساده بود ولی جمع کردن آن‌ها به همین سادگی نیست همانند آن شایعه‌هایی که ساختی که به سادگی انجام شد ولی جبران کامل آن غیر ممکن است. پس بهتر است از شایعه سازی دست برداری.

2 دیدگاه برای “داستان کوتاه آموزنده شایعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.