داستان ولنتاین و ۱۰ نکته جالب در مورد ولنتاین!

داستان عاشقانه ولنتاین

داستان واقعی ولنتاین

داستان عاشقانه زیادی در مورد ولنتاین دیده میشه و ما دقیقا نمی‌تونیم بدونیم که کدوم داستان واقعی ولنتاین هست. داستانی که براتون انتخاب کنیم داستان عاشقانه ولنتاین بود که بیشتر از بقیه داستان‌ها رواج پیدا کرده بود.

روز عشق

ولنتاین، روز عشق غربی‌ها که در ایران این روز ۶ اسفند نام‌گذاری کردن ولی چون ولنتاین سابقه بیشتری داره و خیلی به گوش ما جوونا خورده همه این روز رو جشن می‌گیرن و به عشقاشون هدیه می‌دن.ولی شاید خیلیامون اصلا ندونیم چرا؟؟ یا فقط پیروی می‌کنیم از بقیه.

اگه شما دوستای عزیز مجله دخترانه صورتی‌ها داستان‌های دیگه‌ای رو شنیدید که به نظرتون به واقعیت نزدیک اومد با ما در ارتباط باشید.

داستان عاشقانه ولنتاین

بنا به روایتی داستان عاشقانه ولنتاین مربوط میشه به یه کشیش جوان رومی به نام “ولنتاین” که به طور مخفیانه برای سربازهای “کلودیوس” که ازدواج برای آن‌ها ممنوع بود، مراسم عقد می‌گرفت آن‌ها سروسامان می‌داد تا ازدواج کنند، که حق مسلم آن‌ها بود ولی از این جلوگیری می‌شد.

اما در آن زمان چرا ازدواج ممنوع بود؟ این قانون از طرف شاه کلودیوس تصویب شد و دلیلش هم این بود که ممکن است سربازان پس از ازدواج نتوانند برامور جنگی و نظامی تمرکز داشته باشند. وقتی این ازدواج مخفیافه جوان‌ها با کمک ولنتاین به گوش شاه رسید، دستور به دار آویختن این کشیش رو داد.

“کشیش ولنتاین” در روز ۱۴٫فوریه سال ۲۷۰ پس از میلاد مسیح به خاطر این اقداماتش به دار آویخته شد و پس از آن این روز هر ساله جشن گرفته می‌شود.

زمانی که “کشیش ولنتاین” در زندان نامه‌ای به آخرین معشوقه خود با این امضا «از طرف ولنتاین تو» نوشت، در روم باستان مراسم جشنی با عنوان “لوپرکالیا” به افتخار بزرگداشت ملکه و خدایان رومی در تاریخ پانزدهم فوریه برگزار می‌شد، در این مراسم زوج های جوان علاقه‌مند به یکدیگر ازدواج می‌کردند.

“کشیش ولنتاین” با وجود ممنوعیت از جانب شاه همیشه به طور مخفیانه در برگزار کردن مراسم عقد کمک می‌کرد که البته این تاریخ مقدس نیز به افتخار “کشیش ولنتاین” به چهاردهم فوریه تغییر داده شد وهم چنین از سال ۱۵۷۳ این روز درانگلستان تعطیل رسمی اعلام شد.

نکته‌‌هایی جالب در مورد ولنتاین

داستان واقعی ولنتاین

۱) در قرن‌های وسطی دخترانه کشورهای مختلف غذاهای عجیب وغریب می‌خوردند با این اعتقاد که همسر رویاهای خود را پیدا خواهند کرد و همچنین اگر دوستی نزدیکی بین دو طرف وجود داشت همدیگر را ولنتاین صدا می‌زدند.
۲) بهترین تعطیلات برای گل‌فروشان در سراسر دنیا شناخته شده است و ارزش معادل ۱۵ میلیارد دلار در این روز صرف تهیه کادو برای ابراز عشق عاشقان می‌شود.

۳) هر سال حدود ۱۸۹ میلیون عدد شاخه گل دراین روز درامریکا فروخته می‌شود که ۱۱۰ میلیون شاخه آن رُز قرمز می‌باشد، جالب است بدانید، امریکا به طور خاص برای روز ولنتاین ازکلمبیا و اکوادور گل رُز وارد می‌کند.

۴) ۷۳ درصد از آقایان وتنها ۲۷ درصد از خانم‌ها دراین روز شاخه گل می‌خرند، جدا از ۱۵ درصد از خانم‌ها که دراین روز برای خودشان، مادر و یا دخترانشان گُل می‌خرند.

۵) در اواخر سال ۱۸۰۰ میلادی اولین بسته شکلات مخصوص برای روز ولنتاین توسط کمپانی Cadbury به بازار عرضه شد. سالانه حدود ۳۵ میلیون جعبه شکلاتی قلب شکل در این روز خریداری می‌شود و تنها در کسور آمریکا حدوداً یک میلیارد دلار شکلات فروخته می‌شود.

۶) حدود ۱۰ درصد ازازدواج هایی که درطول سال انجام می‌شود یعنی حدود ۲۲۰۰۰۰ ازدواج فقط در روز ولنتاین برگزار می‌شود.

۷) جالب است بدانید حدود ۹ میلیون نفر که حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند هم برای حیوانات خود کادو تهیه می‌کنند.

۸) در تایلند هر دسته گل ۱۲ تایی از گل رُز قرمز با نرخ ۴۸۷ دلار به فروش می‌رسد و هر تک شاخه قیمتی معادل ۴۵ دلار دارد و در امریکا قیمت هر دسته گل رُز قرمز ۷۵ دلار است. در این روز قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

۹) تعداد شاخه گل رُز قرمز در روز ولنتاین معناهای بسیار خاصی دارد مثلا ۱ شاخه گل به معنی عشق در نگاه اول و ۱۰۸ شاخه پیشنهاد ازدواج را منتقل می‌کند وهم چنین رنگ‌ها معانی خاص خود را دارند برای مثال رُز قرمز به معنای عشق و احترام، شاخه گل صورتی به معنای این است که اوقات خوشی را با هم دارید. رُز سفید به معنای قدردانی است.گل‌ها هم معناهای متفاوتی دارند.

۱۰) حدود ۸ میلیارد عدد شکلات سالانه به مناسبت روز ولنتاین در سرتاسر جهان تولید می‌شود.

نکته جالب

روز ولنتاین روز شادی و هیجان است، ولی آمار گرفته شده در این روز نشان می‌دهد ۴۰ درصد از افراد موضعی منفی نسبت به این روز دارند. طبق تحقیقات ازهر ۱۰ فرد تنها یک نفر در این روز احساس افسردگی و تنهایی بیشتر می‌کند چون به این فکر می‌کند که روز عشق است و هیچ عشقی ندارد.

دوستای گل عشق فقط به معنی عشق به جنس مخالف نیست به هر کس و هر چیز دیگه‌ای میشه که عشق ورزید.
از داستان عاشقانه ولنتاین خوشتون اومد؟

7 دیدگاه برای “داستان ولنتاین و ۱۰ نکته جالب در مورد ولنتاین!

 1. D.O.N.Y.A.... گفته:

  عاللللللللی بود… منم قبلا فکر میکردم ولنتاین روز عشق به جنس مخالفه??تشکر و سپاس از زحمات شما

 2. نورا گفته:

  خدا خدا خدا خدا
  امام زمانمو بیار
  آمده جای پیوند زهرا و علی
  ولنتاین
  خدا خدا خدا خدا
  عید مبعث شده
  هالوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.