۷ خوراکی که چربی‌ها را می‌سوزاند!

خوراکی هایی که چربی را می‌سوزانند

خوراکی هایی که چربی را می‌سوزانند

رسیدن به اندام‌ایده‌آل آرزوی خیلی از خانوماست. می‌دونین چرا تو ایران تعداد افراد چاق زیاده؟ خب معلومه چون رژیم غذایی مناسبی نداریم و طبق برنامه غذا نمی‌خوریم.بدن به همه‌ی مواد موجود در غذاها نیاز داره که هر غذایی خاصیت خودشو داره ولی همه چیز به اندازه‌ش خوبه.که ما زیاده‌روی می‌کنیم. مخصوصا در خوردن شام!!همه خوراکی‌هایی که می‌شناسیم چاق کننده نیستن حتی بعضیاشون چربی‌هارو می‌سوزونن و لاغر می‌کنن که بهشون میگیم خوراکی هایی که چربی را می‌سوزانند. که با قرار دادن اونا در رژیم غذایی می‌تونیم به اندام متناسب دست پیدا کنیم.

در این مقاله قصد داریم خوراکی هایی که چربی را می‌سوزانند را به شما معرفی کنیم. که نه تنها چاق کننده نیستن بلکه چربی سوز و لاغرکننده هستن که با قرار دادن اونا در رژیم غذایی روزانه می‌تونید وزنتون رو کم کنین فقط دقت کنید که در مصرف این خوراکی‌ها هم نباید زیاده‌روی کرد.

خوراکی‌های چربی‌سوز

رژیم غذایی

۱- شیر و ماست کم چرب و پنیر

راز چربی‌سوزی و لاغرکنندگی این سه ماده، کلسیم موجود در آن‌ها است. ماست و شیر برای بدن خیلی مفید و موثر هستند و اگر می‌خواهید به نتیجه مطلوبی برسید بهتر است از رابطه قوی بین کلسیم بالای جذب شده و بهبود ساخت ترکیبات مفید در بدن نهایت استفاده را ببرید.

 

۲- جو دوسر

راز موجود در جو، فیبر فراوان موجود در آن است. به جای خوردن برنج، از خوردن جو دوسر همراه با شامتان لذت ببرید. این کار می‎تواند از ایجاد چربی در شکم جلوگیری کند.

۳- چای سبز

راز نهفته در آن ماده کاتچین است.کاتچین باعث افزایش متابولیسم و میزان سوزاندن چربی کبد می‌شود. برای به دست آوردن این امتیاز، چهار تا شش فنجان چای سبز کافئین دار در روز بنوشید و ۱۸۰ دقیقه هر هفته ورزش کنید.

۴- تخم مرغ

راز موجود در تخم مرغ، پروتئین آن است. پروتئین از طریق روش‌های مختلفی باعث کاهش وزن می‎‌شود زیرا بدن‌ انرژی و کالری بیشتری را برای شکستن غذاهای پروتئینی نسبت به دیگر غذاها مصرف می‌کند. پروتئین باعث می‌شود از طریق حجم ماهیچه‌ها کاهش وزن داشته باشید. به این ترتیب ماهیچه‌ها کالری بیشتری نسبت به چربی‌ها می‌سوزانند.

۵- گردو و بادام

راز چربی‌سوزی بادام و گردو، چربی‌های مفیدی است که دارند.تحقیقات نشان دهنده موثر و مفید بودن آجیل‌ها به ازای میزان فیبر، پروتئین و چربی‌های مفید آن‌هاست. این مواد موجب افزایش میزان حساسیت بدن به انسولین می‌شود و به کاهش وزن کمک می‌کند. گردو یکی از بهترین مواد غذایی دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است و بادام‌ها دارای فواید زیادی ازجمله داشتن کلسیم و استخوان‌سازی هستند.

۶- ماهی قزل آلا

راز لاغری آن امگا ۳ فراوان است.خوردن چربی در هنگامی که سعی می‌کنید کاهش وزن داشته باشید به نظر دیوانگی است اما براساس تحقیقات مجله تغذیه انگلیس، مصرف زیاد اسیدهای چرب امگا ۳ که در ماهی های دارای چربی مانند قزل آلا وجود دارند می تواند مانند چیزی باشد که دکتر به شما تجویز می‌کند. اگرچه مکانیزم دقیق این مسیر ناشناخته است اما اسیدهای چرب امگا ۳ باعث کاهش توده‌های چربی در بدن می‌شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد دو ساعت بعد از خوردن ماهی‌های چرب و بعد از مصرف امگا احساس گرسنگی کمتر و رضایت بیشتری خواهید داشت. بنابراین بهتر است که حداقل دوبار در هفته از ماهی‌های چرب مانند قزل آلا استفاده کنید.

۷- سرکه

راز آن در یک کلام، اسید است!سرکه موجب به جریان انداختن ژن‌هایی می‌شود که این ژن‌ها تولیدکننده آنزیم‌هایی هستند که چربی‌ها را در هم می‌سوزاند. اگر علاقه‌مند به امتحان آن هستید، روزانه یک قاشق غذاخوری سرکه بخورید. شاید رقیق کردن آن با نوشابه اجازه بدهد طعم بهتری را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.