خواص پودر نظافت (واجبی) و طریقه مصرف آن

خواص پودر نظافت واجبی

آیا می‌دانید نوره و یا واجبی چیست؟ و با خواص پودر نظافت واجبی آشنایی دارید. در زمان‌های قدیم خانم‌ها و آقایان برای رفع موهای زائد خود از نوره یا همان واجبی (پودر نظافت) استفاده می‌کردند البته امروزه نیز به صورت کارخانه‌های وجود دارد و طرفدارانش هم کم نیست چون خواص بسیار مفیدی برای سلامتی و بدن دارد. اگر به دنبال روش دائمی رفع موهای زائد هستید باید سراغ روش‌های جدید مانند لیزر و الکترولیز بروید ولی اگر به دنبال روش موقت و در حین حال مفید هستید نوره و یا واجبی گزینه مناسبی است در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، خواص پودر نظافت واجبی را با هم بررسی می‌کنیم.

خواص پودر نظافت واجبی

خواص پودر نظافت واجبی

ترکیبات نوره و یا واجبی

نوره و یا همان واجبی از ترکیبات زرنیخ “Orpiment“, آهک تشکیل شده است همچنین و دارای آرسنیک نیز هست. آرسنیک ماده‌ای کشنده است ولی بر روی پوست عمل معجزه آسای شیمی درمانی را در مقابل سرطان‌ها انجام می‌دهد و از این روز طرفداران زیادی دارد. در واقع نوره پودری است که روی موهای زائد اثر معجزه‌گری دارد.

خواص نوره از نظر علمی

خواص پودر نظافت

مواد اصلی تشکیل دهنده نوره و با واجبی سه ماده : فسفر – گوگرد – آرسنیک  است که وزارت بهداشت ماده آرسنیک را سمی می‌داند و از این رو خرید و فروش واجبی را غیر مجاز اعلام کرده است بنابراین واجبی‌هایی که امروزه در کارخانه تولید می‌شوند، آرسنیک موجود در این پودر را حذف کرده‌اند و با این کار خاصیت قدیمی صد سرطانی آن از بین رفته است. البته هنوز هم در بازار نوره اصل وجود دارد. نوره اصل دارای بوی خیلی تندی است که این بو ضد سرطان است.

از خواص پودر نظافت واجبی می‌توان به ضد سرطان بودن آن اشاره کرد. آرسنیک موجود در واجبی ضد سرطان بوده و دقیقا کار شیمی درمانی را در مقابل سرطان انجام می‌دهد. و اگر به فکر سلامتی خود هستید حتما از بدنبال نوره اصل بگردید که خاصیت‌های طبیعی خود را داشته باشد. تنفس کردن این بو مانند این است که سرطان را از بدنتان دور می‌کنید. پس یکی از مهم‌ترین خواص پودر نظافت واجبی ضد سرطان بودن ان است.

طریقه مصرف واجبی و یا نوره

خواص پودر نظافت چیست

 • در موقع مصرف واجبی، باید بدن به طور کامل خشک باشد و داروی نظافتی که با آب مخلوط می‌کنید رقیق نباشد.
 • باید از آب داغ برای تهیه پودر نظافت استفاده نمایید.
 • آن را بر روی موهای زائد قرار دهید و از مالیدن بیش از حد آن اجتناب کنید.
 • پس از ۵ تا ۶ دقیقه آن را بشویید و با دست موها را به راحتی جدا کنید.
 • دقت کنید که ماندن بیش از حد این پودر بر روی پوست ممکن است منجر به آسیب دیدن پوست شود.
 • بهتر است در هنگام استفاده از واجبی بدن در حالتی باشد که درزها و تو رفتگی‌ها قابل دسترس باشد و حرکت اضافی نداشته باشد.

نکات مهم در مصرف واجبی

این پودر را با آب جوش درست کنید و حالت خمیری آن حفظ شود در صورت رقیق بودن موهای زائد را از بین نمی‌برد. بعد از مخلوط کردن یک لایه کامل روی موهای زائد بکشید. همچنین خانم‌های باردار قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

با خواص پودر نظافت واجبی و نکات مهم در مصرف و مواد تشکیل دهنده آن آشنا شدید. لطفا نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

10 دیدگاه برای “خواص پودر نظافت (واجبی) و طریقه مصرف آن

 1. Moⓑ[email protected] گفته:

  رحان جون خودت از بین اپیلاسیون و ژیلت و واجبی و کرم موبر : کدوم رو پیشنهاد میکنی و نظر شخصیت روی کدومه؟

 2. الی گفته:

  سلام عزیزان.موقع استفاده دستکش دستتون باشه.من از نوره برای کل بدن استفاده کردم.عالی بود ولی ناخن هامو خراب کرد.دستکش یادتون نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.