خرید عطر و ادکلن اورجینال
خواص قهوه سبز برای پوست

خواص شگفت‌انگیز و گران‌بهای قهوه سبز برای پوست

قهوه‌ی سبز دانه بوداده نشده گیاه کافی عربیکا است که دارای آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی می‌باشد و به زیبایی پوست و مو و سلامت بدن بسیار کمک می‌کند. اگر این دانه‌ی کافی عربیکا بو داده شود در حین بودادن آنتی اکسیدان‌های طبیعی خود را از دست می‌دهد دیگر برای بدن مفید نخواهد بود. اگر دوست دارید با خواص قهوه سبز برای پوست بیشتر آشنا شوید در این مطلب از صورتی‌ها همراه ما باشید.

خواص قهوه سبز برای پوست

خواص قهوه سبز برای پوست

پوستی مرطوب با قهوه سبز:

قهوه‌ی سبز علاوه بر داشتن آنتی اکسیدان در خود، سرشار از اسیدهای چرب مانند: اسیدلینولئیک، اسید اولئیک، اسید اراهیدیک است که پوست را تغذیه کرده و باعث مرطوب شدن پوست می‌شود. علاوه بر مرطوب کنندگی، از افتادگی پوست، بی‌رنگی، و دیگر آسیب‌های شدید پوست جلوگیری می‌کند. تمامی این‌ها از خواص قهوه سبز برای پوست محسوب می‌شود.

 

خواص قهوه سبز برای پوست

با مصرف قهوه سبز پوستی ایمن داشته باشید:

دانه قهوه سبز، برای تقویت سیستم ایمنی پوست بسیار موثر است. دانه قهوه سبز به دلیل داشتن خاصیت خردکنندگی رادیکال‌های آزاد پوست، می‌تواند پوست را از انواع عناصر سمی و آسیب‌زا رها کرده و در نتیجه پوستی مرطوب و بدون آکنه برای شما به ارمغان آورد.

خواص قهوه سبز برای پوست

قهوه سبز و رادیکال‌های آزاد:

دانه قهوه سبز به دلیل داشتن اسید کلروژنیک در خود، می‌تواند اثرات رادیکال‌های آزاد را تا ۱۰ برابر بیشتر از چای معمولی کاهش دهد ولی دانه قهوه سبز بوداده این خاصیت را ندارد. وجود عوامل ضد اکسیداتیو از خانواده پلی فنول‌ها در قهوه سبز بوداده شده مانند اسید فولیک و .. سرعت فرآیند پیری پوست را کاهش داده و پوستی جوان و شاداب به شما هدیه می‌دهد.

خواص قهوه سبز برای پوست

قهوه سبز علایم پیری پوست را کند می‌کند:

قهوه سبز به دلیل طبیعی بودن و بوداده نشدن، به حفظ مواد فرار معروف است. اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA)، تئوفیلین، اپی‌گاوکاتجین‌گالات و .. برخی از مواد تشکیل دهنده قهوه سبز هستند که به حفظ سلامتی پوست کمک کرده و بروز چین و چروک بر روی پوست را مهار می‌کنند. این آخرین مورد از خواص قهوه سبز برای پوست بود که به شما معرفی کردیم.

خواص قهوه سبز برای پوست

با خواص قهوه سبز برای پوست آشنا شدید. اگر شما نیز می‌خواهید از پوست خود مراقبت کرده و پوستی جوان و زیبا داشته باشید قهوه سبز را فراموش نکنید.