روغن زیتون ، بهترین راه مراقبت و اسکراب پوست!

خواص روغن زیتون برای پوست

خواص روغن زیتون برای پوست

پوست انسان یکی از اجزای مهم بدن اوست که شدیدا مراقبت می‌خواهد و انسان همواره باید از آن مراقبت کند. پوست اگر با استفاده از روش‌های طبیعی مراقبت شود دیگر نیازی به مراقبت‌کننده‌های مصنوعی و شیمایی گران قیمت وجود ندارد و با کمترین هزینه می‌توان همه نیازهای طبیعی پوست را تامین کرد و جواب بهتری گرفت چون به هیچ وجه آسیبی برای بدن و پوست نمی‌رسانند. روغن زیتون یک ماده طبیعی است که خواص زیادی دارد. در ادامه این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها ، همه خواص روغن زیتون برای پوست را بررسی می‌کنیم.

خواص روغن زیتون برای پوست

 

از خواص روغن زیتون برای پوست می‌توان هم به نرم‌کننده بودن و هم لایه‌بردار آن اشاره کرد که این‌ها فقط نمونه‌ای هزاران خواص مفید روغن زیتون است. با کمک روغن زیتون کاملا می‌توانید منافذ پوست را تمیز و پاک نمایید.

ساختن کرم شب با روغن زیتون :

با کمک روغن زیتون می‌توانید کرم مخصوص شب عالی تهیه کنید فقط کافی است که یک واحد سرکه را با یک واحد روغن زیتون مخلوط نمایید و هر شب به پوستتان بزنید با این کار هم صورتتان نرم می‌شود و هم رنگ صورت و چهره‌تان کمی بازتر می‌شود و در نتیجه باعث زیبایی پوست و چهره می‌شود.

ساختن اسکراب صورت :

امروزه طرفداران اسکراب صورت بیشتر شده است اسکراب صورت یعنی: لایه‌برداری صورت که پوست‌های مرده روی پوست را از بین می‌برد و در نهایت باعث پاکسازی پوست ، جلوگیری از چین و چروک روی پوست و ….برای تهیه اسکراب صورت با روغن زیتون کافی است ابتدا صورتتان را با آب نم‌دار نمایید و سپس با کمک روغن زیتون پوست صورتتان را ماساژ دهید سپس به کف دست مقداری شکر بریزید و شکر را هم روی روغن زیتون بمالید و سپس پوستتان را کاملا ماساژ دهید در نتیجه خواهید داشت که صاحب پوست درخشان و سالم شده‌اید. پس اسکراب یکی از خواص روغن زیتون برای پوست می‌باشد.

خواص روغن زیتون در زیبایی

روغن زیتون به عنوان پاک‌کننده طبیعی صورت :

برای تهیه محلول پاک کننده طبیعی صورت کافی است نصف فنجان روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری از یک صابون ملایم مایع و ۲ قاشق غذاخوری آب و ۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین درون یک مخلوط‌کن بریزید و آرام این مواد را با هم مخلوط نمایید تا موقعی که یک‌دست شوند. سپس محلول به دست آمده را داخل ظرف شیشه‌ای سربسته بریزید و سپس با حرکت‌های دورانی شکل پوستتان را ماساژ دهید و سپس صورتتان را با آب نه خیلی نه خیلی گرم (ولرم) شست و شو دهید شما می‌توانید روزانه دوبار از این پاک‌کننده طبیعی استفاده نمایید.

نرم کننده طبیعی پاشنه پا :

یکی دیگر از خواص روغن زیتون برای پوست نرم کنندگی می‌باشد. پاشنه پا مساعد‌ترین نقطه پست برای خشک شدن هست برای جلوگیری از این کار می‌توانید قبل از این که بخوابید پاهایتان را مرطوب نمایید سپس با کمک سنگ پا سلول‌های مرده پوست را از بین برده و سپس با آب و صابون بشویید و سپس خشک کنید.

بعد از این مرحله نوبت به تاثیر روغن زیتون روی پاها می‌رسد کمی روغن زیتون روی پاشنه‌ها بزنید و سپس با حرکات دورانی شکل پاشنه پا را کاملا ماساژ دهید. همچنین برای نرمی آرنج و زانو هم می‌توانید این روش را به کار ببرید.

با برخی از خواص روغن زیتون برای پوست آشنا شدید. شما نیز می‌توانید از این روغن برای پوست خود استفاده کنید.

1 دیدگاه برای “روغن زیتون ، بهترین راه مراقبت و اسکراب پوست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.