لباس‌های کهنه و قدیمی را تبدیل به لباس مدرن کنید

بعضی اوقات یا از پوشیدن یک لباسی خسته می‌شویم و یا لباس از مد می‌افتد در این موقع تکلیف چیست؟ باید لباس را دور بیاندازیم؟ اگر طرح و پارچه لباس را نمی‌پسندید و زیاد کهنه نیست، دو راه وجود دارد: یا بفروشید و یا به مراکز خیریه هدیه کنید. ولی اگر مدل آن را نمی‌پسندید و ادعا دارید که از مد افتاده است، با روش‌های ساده می‌توانید مدل لباس و حتی کاربردش را عوض کنید کافیست خلاقیت با لباس‌های کهنه را بیاموزیم و ذهن خود را برای خلاقیت باز کنیم تا ایده‌هایی جدیدی به فکر خودمان هم برسد. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، قصد داریم روش‌های تبدیل لباس کهنه به نو را بیان کنیم. همراه ما باشید.

تبدیل لباس کهنه به نو

تبدیل لباس کهنه به نو

گاه گاهی باید مد لباستان را بررسی کنید و لباس‌هایی که قابل استفاده نیستند را شناسایی کنید و آن‌ها را جدا کنید و چاره‌ای برای آن‌ها بیاندیشید. اجازه ندهید کمدتان نامرتب دیده شود و جای بقیه لباس‌ها در کمد تنگ باشد و چروک شوند.

اگر لباس‌هایتان پاره شده و دیگر به هیچ عنوان قابل اهدا و فروش نیستند می‌توانید دکمه‌ها، زیپ‌های آن‌ها را جدا کنید که در لباس‌های دیگر شاید به دردتان بخورد و استفاده کنید، پس از جدا کردن قسمت‌های اضافی، اگر لباس جنس نخی دارد می‌توانید در آشپزخانه به عنوان دستمال گردگیری استفاده کنید و آخر جنس مناسبی برای دستمال شدن ندارند، می‌توانید برای عروسک‌ها لباس بدوزید. سعی کنید در حد امکان به سطل آشغال نیندازید و نهایت استفاده را ببرید. در ادامه چند نمونه از خلاقیت با لباس‌های کهنه را آموزش می‌دهیم و در پایان فیلم کوتاه خلاقیت با لباس‌های کهنه را می‌بینیم.

خلاقیت به خرج دهید و ساعت جدیدی درست کنید

بازیافت لباسهای کهنه

اگر ساعتتان قدیمی شده و از مد افتاده است، می‌توانید با روش کاملا ساده آن را تبدیل به ساعت مدرن و زیبایی کنید. این گونه که ابتدا پارچه‌ای از جنس حریر یا هر جنسی که دوست دارید را انتخاب می‌کنید، برش نازکی از پارچه هم کافی است. بندهای ساعت قدیمی را در می‌آورید طوری که فلزهای نگه دارنده بند ساعت، باقی بماند. سپس پارچه را به دو قسمت برش داده و به میله‌های نگه دارنده وصل می‌کنید. ساعت نو و جدید شما آماده است. شما به راحتی توانستید ساعت جدیدی را درست کنید که خاص خود شماست.

خلاقیت با لباس‌های کهنه

تبدیل لباسهای قدیمی به لباس جدید

اگر شما هم تاپی مانند تصویر بالا دارید، می‌دانید که از مد افتاده است ولی نگران نباشید با یک خلاقیت ساده می‌توانید آن را تبدیل به تاپ مدرن و جدیدی بکنید. به این ترتیب قسمت نازک تاپ (بعد از یقه تاپ) را با قیچی می‌برید و از یقه جدا می‌کنید سپس مقدار کمی از قسمت جدا شده را، دوباره با قیچی برش می‌دهید و سه قسمت مانند تصویر بالا تبدیل می‌کنید بعد از تبدیل شدن به ۳ قسمت مساوی مانند بافت مو ، تاپ را می‌بافید! تعجب نکنید، دقیقا مانند بافت مو سه تایی! سپس این بافت را به یقه تاپ وصل می‌کنید به این ترتیب تاپ جدید شما آماده پوشیدن است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

مدل لباس تولوم ترکیه

[/box]

آموزش کاردستی با شلوار لی، خلاقیت با لباس‌های کهنه

آموزش کاردستی با شلوار لی

خلاقیت با لباس‌های کهنه زیاد هم سخت نیست فقط کافیست فکر کنید و با تمرکز شروع کنید. بدون شک همه دخترها شلوار لی را دوست دارند و چند عدد شلوار دارند. ولی شاید شلوارهایشان قدیمی باشد و از مد افتاده باشد چون می‌دانید که هر ساله شلوارهای جدیدی مد می‌شود و شلوارهای سال قبل از مد می‌افتد. ولی شما مجبور نیستید که شلوارهای از مد افتاده را دور بیاندازید ، حتی اگر کهنه هم باشند! شما به راحتی می‌توانید آن را تبدیل به شورتک یا شلوارک کنید و یا با آن کاردستی درست کنید. با شلوار لی وسایل زیادی می‌توانید درست کنیم مانند: جلیقه، کیف، جا موبایلی، کیف پول و … در این قسمت می‌خواهیم آموزش دوختن کیف با شلوار لی کهنه و قدیمی را به شما آموزش دهیم.

برای شروع کافی است مانند تصویر ، برش‌هایی از شلوار لی را ببرید ، اگر می‌خواهید کیف بزرگی داشته باشید کل شلوار لی را برش دهید. سپس این برش‌ها را کنار هم بگذارید و مانند تصویر بالا یک سری را به صورت افقی بچینید و برش‌های عمودی را یک در میان از لابه‌لای آن‌ها رد کنید سپس بعد از این که دو ظرف کیف را مانند تصویر آماده کردید ، کافیست با چرخ خیاطی آن‌ها را به هم وصل کنید و در نهایت دو برش دیگر برای دسته‌ی کیف جدا کنید و بدوزید. کیف مدرن و زیبایی شما آماده است. اگر بخواهید از بیرون بخرید باید پول زیادی را بابت این کیف پرداخت کنید!

خیاطی با لباس‌های قدیمی

خیاطی با لباس های قدیمی

همه دخترها و بانوان حتما تاپ ساده‌ای مانند تصویر بالا دارند که عملا بی‌استفاده شده و تمایل به پوشیدن آن ندارند ولی با کمی خلاقیت این تاپ ساده را می‌توانید تبدیل به تاپ مد روز و زیبایی کنید که مدل‌ها آن را می‌پوشند و با یک شلوار جین یا کتان آن را ست کنید و برای میهمانی‌ها بپوشید. برای ایجاد تغییرات روی این تاپ که تبدیل به مینی تاپ زیبا می‌شود باید تقریبا تا نفص تاپ را مانند تصویر با کمک قیچی برش‌هایی را ایجاد کنید سپس این برش‌ها را بافت کنید.

این گونه ابتدا چند برش را با هم گره می‌زنید و تا آخر این گونه ادامه می‌دهید بعد از گره‌های اولیه، یک در میان گره‌ها را دوباره با هم گره می‌زنید به این ترتیب تا آخر ادامه می‌دهید تا قسمت پایین تاپ مانند تصویر جمع شود. تاپ مدرن شما آماده است!

تبدیل لباس کهنه به نو

تبدیل لباس کهنه به نو

پیراهن سیاه ساده، لباسی است که در کمد همه خانم‌ها و حتی دختران جوان یافت می‌شود. به مرور زمان این مدل پیراهن‌ها قدیمی شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. در این وضعیت باید چه کنیم؟ لباس را دور بیندازیم؟ بهترین راه‌حل، به خرج دادن کمی خلاقیت است، با ایجاد خلاقیت می‌توانید یک لباس ساده و قدیمی را به لباسی مدرن تبدیل نمایید.

در تصویر بالا نمونه‌ای از ایجاد خلاقیت در لباس را مشاهده می‌کنید، برای انجام این خلاقیت، با کمک یک قیچی قسمت پایین پیراهن خود را به صورت لایه لایه برش داده و آن‌ها را به هم گره بزنید. سپس با کمک پارچه رنگی، حاشیه‌ای در وسط پیراهن ایجاد نمایید و آن را با چسب حرارتی بچسبانید.

خلاقیت با لباس‌های کهنه

خلاقیت با لباس‌های کهنه

ممکن است به مرور زمان شلوار لی شما، پاره شود و یا رنگش از بین برود، در این موقع بیشتر افراد، این شلوار کهنه و بی‌مصرف را دور می‌اندازند، ولی می‌توان کمی خلاقیت به خرج داد و لباس کهنه و قدیمی را تبدیل به لباس جدید نمود. برای این کار کافیست شلوار را تا زانو برش دهید و سپس به چند قسمت تقسیم نمایید و پارچه‌ی دیگری مابین قسمت‌ها اضافه کنید.

در ادامه فیلم آموزش تبدیل لباس کهنه به نو را مشاهده خواهید کرد. با نگاه کردن به این ویدئو مطمئن باشید نگاهتان به وسایل اطرافتان تغییر می‌کند و مدام به فکر خلاقیت و استفاده بهینه از وسایل می‌گردید که این هم برای دهنتان تاثیر مثبتی دارد و هم بودجه‌تان.

فیلم آموزش خلاقیت با لباس‌های کهنه – تی‌شرتدانلود فیلم آموزش خلاقیت با لباس‌های کهنه
امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد تبدیل لباس کهنه به نو و فیلم آموزشی کوتاه لذت برده باشید و برایتان قابل استفاده و کاربردی باشد و ذهنتان را برای ایجاد ایده‌های جدیدی باز کند. همیشه به فکر ایجاد تغییر با وسایل ساده باشید.

26 دیدگاه برای “لباس‌های کهنه و قدیمی را تبدیل به لباس مدرن کنید

  1. نااااااازی گفته:

    وااای که چقدع خوشم اومد…
    یعنی نهایت کلمه عااااااولیع

  2. شیما گفته:

    داشتیم می رفتیم مهمونی گفتم خدافظی کنم از شما،بای بای تا روز بعد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.