چگونه خانمی دوس داشتنی و دلربا باشیم؟

خصوصیات خانم‌های دوست داشتنی

در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها ، قصد داریم خصوصیات خانم‌های دوست داشتنی رو مطرح کنیم. خانمی دلربا و دوست داشتنی بودن کار سختی نیست! فقط کافیه بعضی از نکات رو رعایت کنید و قلبتونو پاک و مهربون کنین.

خصوصیات خانم‌های دوست داشتنی که جلب توجه می‌کنند

دقت کردین در یک جمع دوستانه یا حتی رسمی همیشه یک یا دو نفر ، بیشتر توجه همه رو به خودشون جلب می‌کنن؟ ناخودآگاه همه افراد حاضر در جمع با این دو نفر دوست می‌شوند و علاقه دارند بیشتر هم‌کلام شوند؟ شما هم می‌خواهید وارد هر جمعی شدید مورد توجه باشید؟ دوست دارین همه شما رو دوس داشته باشن؟ دوس دارین دلربایی کنین؟

خصوصیات یک خانم دوست داشتنی

ویژگی افراد دوست داشتنی

۱. عقل کل نباشید

اولبن مورد از خصوصیات خانم‌های دوست داشتنی اینه که از هر فرصت و مکالمه‌ای برای اینکه دیگران شما را عقل کل فرض کنند ، پرهیز کنید. همیشه تلاش کنید که به صحبت‌های بقیه گوش دهید و سوال‌های مناسب بپرسید. دیگران باید بتوانند از طریق حرف زدن با شما احساس خوبی درباره‌ی خودشان پیدا کنند. پس از مدتی مردم برای مشورت گرفتن و صحبت کردن به سمت‌تان شما می‌آیند.

۲. در کار دیگران دخالت نکنید

نباید آدم افاده‌ای و مغروری باشید ولی تا نظرتان را در مورد مسئله‌ای نپرسیده‌اند سکوت حرفی نزنید. حتما برای خودتان هم آزاردهنده است که در دفتر کارتان کسی گوش بایستد و بدون اینکه از او بخواهید نظراتش را بیان کند. شما خودتان متوجه می‌شوید که چه زمانی به نظرات‌تان احتیاج دارند، بنابراین بهتر است غیر از مواقع نیاز خود را زیاد آفتابی نکنید.

۳. از کسی کینه به دل نگیرید

حتی در فامیل یا محل کار بحث و جدل هم شد، کینه‌ها و بدی‌ها را از دل‌تان دور کنید. مخصوصا زمانی که مشاجره بر سر موضوع بی‌اهمیتی بوده است. باید در طی زمان یاد بگیرید که انسان بزرگی باشید و دل‌تان را بزرگتر کنید.

این باعث می‌شود دیگران شما را بیشتر تحسین کنند. البته قرار نیست ساده‌لوح و ضعیف باشید و همه‌ی بدی‌های دیگران را ببخشید. همیشه به دیگران گوشزد کنید که از خط قرمزتان عبور کرده‌اند، اما تا ابد این موضوع را به رخ‌شان نکشید.

۴. صبور باشید

همیشه یادتان باشد که به اطرافیان‌ فرصت رشد دهید و به آن‌ها فضای اشتباه کردن بدهید. می‌دانید که همه چیز در زندگی دارای یک منحنی یادگیری است و شما باید به آدم‌های اطرافتان فرصت این رشد و یادگیری درونی را بدهید.

این کار شما را خانمی قابل اعتمادتر و به تبع آن دوست‌داشتنی‌تر می‌کند و دیگران برای درخواست کمک و مشورت بیشتر به شما مراجعه خواهند کرد این مورد در همسرتان هم صدق می‌کند.

۵. دیگران را تحسین کنید

از دیگر خصوصیات خانم‌های دوست داشتنی اینه که وقتی به ویژگی‌های خوب دیگران توجه می‌کنید نشان می‌دهد شما فرد خودمحور و خودخواهی نیستید. اگر به اطرافیان‌تان توجه نشان دهید نه تنها شما را دوست خواهند داشت بلکه وقتی شما را می‌بینند از ته دل لبخند می‌زنند و از دیدنتان خوشحال‌ می‌شوند.

همه‌ی ما وقتی کسی تحسین‌مان می‌کند یا چیز خوبی در موردمان می‌گوید، حرف او در خاطرمان می‌ماند و باعث می‌شود ناخودآگاه او را بیشتر دوست داشته باشیم نسبت به خودتان تصور کنید.

ویژگی‌های افراد دلربا

چگونه دوس داشتنی و دلربا باشیم؟

۶. بیشتر روی نقاط قوت دیگران تمرکز کنید

بعضی موقع‌ها ، خیلی سخت است که با افرادی کار کنید که شخصیت‌شان کاملا با شما تفاوت دارد. باید بتوانید برای بهبود روابط‌تان نقاط قوت آن‌ها را ببینید، روی آن‌ها تمرکز کنید و از آن‌ها فرصتی برای بهتر شدن روابط بسازید.

برای این که دوست‌تان داشته باشند باید بتوانید روی ویژگی‌های خوبی که از اطرافیان‌تان می‌بینید سرمایه‌گذاری کنید تا آن‌ها هم قدرتان را بیشتر بدانند.

۷. زود قضاوت نکنید

یک خانم دوست داشتنی هیچ موقع تا مطمئن نشده قضاوتی نمی‌کنه. هیچ چیز بدتر از فردی نیست که اطلاعات درستی راجع به اتفاقات پیش آمده ندارد و با بی‌عدالتی تمام دیگران را قضاوت می‌کند. شما باید برای نتیجه‌گیری در مورد یک موضوع، تمام جزییات را بدانید و پیشامدها را دقیقا بسنجید تا بتوانید قضاوت عادلانه و غیرجانبدارانه‌ای داشته باشید.

این رفتار احترام و تحسین دیگران را برمی‌انگیزد. اگر شما راجع به دیگران زود قضاوت کنید دیگران هم نسبت به شما زود قضاوت می‌کند  به افرادی که نزدیکتان هستند یاد دهید که زود قضاوت نکنند.

۸. بی‌ریا باشید

این روزها پیدا کردن افراد صادق بسیار کم اتفاق می‌افتد و این باعث می‌شود شما فردی دوست‌داشتنی‌تر باشید. اگر شما برای کسی فیلم بازی نکنید، همین باعث می‌شود از هم‌نشینی با آدم‌های متظاهر لذت نبرید. اگر صورت واقعی افراد را دوست داشته باشید و بتوانید با محبت و به درستی از آن‌ها انتقاد کنید، شما را دوست خواهند داشت و در هنگام مشکلات از شما درخواست راهنمایی می‌کنند.

در طولانی‌مدت زمانی که مردم شما را به عنوان فردی بی‌ریا و راستگو بشناسند هر حرف و رفتاری را از جانب شما به فال نیک می‌گیرند و هنگامی که احتیاج به کمک دارند به سراغ‌تان می‌‌آیند تا بدون اینکه به‌دنبال منافع خودتان باشید آن‌ها را پشتیبانی کنید.

۹. بخشنده و بزرگوار باشید

هیچ‌موقع در تقسیم کردن شادی‌ها و چیزهای خوب خسیس نباشید. اگر در جایی فروشگاه حراجی دیدید به دوستانتان هم بگویید. سعی کنید وقتی به مسافرت می‌روید برای محل کار و همکاران‌تان از خوراکی‌های آن جا بیاورید و آن‌ها را خوشحال کنید.

وقتی که از کمک کردن به دیگران احساس خوبی داشته باشید و در آن راهی برای کمک کردن به خودتان پیدا کنید دیگران از صمیم قلب شما را دوست خواهند داشت. فقط بدون تلاش برای در کنترل زندگی دیگران به آن‌ها کمک کنید.

۱۰. محرم اسرار دیگران باشید

سعی کنید جوری رفتار کنید که مردم بتوانند با شما درددل کنند و مطمئن باشند رازشان نزد شما می‌ماند. باید دیگران را مطمئن کنید که از اعتمادشان سوء استفاده نخواهید کرد و راز آن‌ها را راز خودتان بدانید. انسان‌های قابل اطمینان همیشه دوست‌داشتنی‌تر هستند.

نطرتون رو راجع به مطلب ( خصوصیات خانم‌های دوست داشتنی )  برامون کامنت کنید مرررسی ♥

4 دیدگاه برای “چگونه خانمی دوس داشتنی و دلربا باشیم؟

  1. نسترن گفته:

    مرسی .خیلی عالی بود.لطفا بیشتر ازاین جور چیزا بزارین.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.