درمان‌های خانگی برای حفاظت از پوست در تابستان

بهترین درمان‌های خانگی برای حفاظت از پوست درتابستان

هوا در حال گرم شدن است و همه می‌دانیم با شروع فصل تابستان مشکلات خاص آن نیز شامل حالمان می‌شود. اما آیا می‌دانستید درمان بسیاری از این مشکلات را همین الان هم در خانه خود دارید؟به خواندن این مقاله ادامه دهید تا با آن‌ها آشنا شوید.

حفاظت از پوست در تابستان

حفاظت از پوست در تابستان

استفاده از جوش شیرین برای التیام عرق‌سوزی

چیزی هست که جوش شیرین نتواند درست کند؟ جوش شیرین برای بهبود عرق‌سوز شدن هم مفید است. بدنتان را در وان یا لگنی که مقداری جوش شیرین به آب اضافه کرده‌اید بخیسانید. این کار خارش را کم می‌کند، و باعث می‌شود در طول التیام محل عرق سوز شده احساس راحتی بیشتری کنید.

استفاده از آلوئه‌ورا برای ترمیم تاول

ابتدا تاول را با آب و صابون تمیز کنید. سپس مقداری از ژل آلوئه ورا روی تاول بمالید و با یک بانداژ آن را بپوشانید تا التیام پیدا کند. اما مطمئن شوید که از ژل کاملا خالص گیاه آلوئه‌ورا استفاده می کنید. برخی محصولات فرآوری شده حاوی ترکیباتی نظیر الکل، هستند که خاصیت خشک‌کنندگی دارد.

از سرکه برای بهبود آفتاب‌سوختگی استفاده کنید

سرکه حاوی اسید استیک است، یکی از ترکیبات آسپرین. این ترکیب به بهبود آفتاب سوختگی، خارش و التهاب کمک می‌کند. چند دستمال کاغذی تمیز را داخل مقداری سرکه سفید بخوابانید، و روی محل‌های سوختگی بگذارید. اجازه دهید دستمال‌ها تا زمانی که خشک شوند روی محل سوختگی بمانند. اگر لازم بود باز هم این کار را تکرار کنید.

حفاظت از پوست در تابستان

درمان آفتاب سوختگی

استفاده از سیر برای درمان عفونت گوش معروف به گوش شناگران

این عفونت زمانی رخ می‌دهد که آب در گوش می ماند و اجازه می‌دهد باکتری ها و قارچ ها در آن رشد کنند. برای بهبود درد، ساده ترین انتخابتان استفاده از موارد بدون نیاز به نسخه مانند آسپرین و استامینوفن است. برای درمان خانگی می‌توانید از گرما استفاده کنید. از یک بطری آب گرم و یا یک پد گرمایی استفاده کنید. اگر از بطری استفاده می‌کنید آن را در یک حوله بپیچید، طوری که گرمایش قابل تحمل شود. حتی می توانید از خواص ضد باکتریایی سیر نیز استفاده کنید. از سیر می‌توانید در قطره گوش بهره ببرید. قطره روغن سیر را می‌توانید از داروخانه تهیه کنید، و یا یکی خودتان بسازید. سه عدد حبه سیر متوسط را در یک ظرف کم عمق قرار دهید. سپس با روغن زیتون یپوشانیدشان و اجازه دهید یک شب بمانند. سیرها را بیرون بیاورید و سه قطره از روغن را روی گوش دچار عفونت بچکانید.

استفاده از روغن نعنا برای التیام خارش محل گزش پشه‌ها

به جای اینکه محل گزش پشه را بخارانید، یک یا دو قطره روغن نعنا روی آن بمالید. این روغن تاثیر خنک‌کنندگی دارد، و همچنین جریان خون را در محل گزش افزایش می‌دهد، و فرآیند بهبودی سرعت می‌گیرد. اگر خمیر دندانی دارید که حاوی ترکیبات روغن نعنا است، مقداری از آن را روی جای گزش بمالید

استفاده از روغن نعنا برای التیام خارش محل گزش پشه‌ها

استفاده از آسپرین برای بازگرداندن رنگ مو

شنا کردن در آبی که حاوی کلر است تاثیر محسوسی روی رنگ موها می‌گذارد، مخصوصا اگر موهای روشنی داشته باشید. معمولا می توانید رنگ موها را به حالت اول باز گردانید، کافیست شش تا هشت عدد آسپرین را در یک لیوان آب گرم حل کنید. محلول را کاملا روی موها بمالید و اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند.

استفاده از آسپرین برای بازگرداندن رنگ مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.