حرکات کششی یوگا برای اینکه نفخ نکنید!

با حرکات یوگا استرس و اصطراب را از بین ببرید

حرکات کششی برای رفع نفخ شکم

حرکات ورزشی برای اینکه نفخ شکم را از بین ببرید بایستی به طور مرتب و صحیح انجام شود تا نتیجه‌ی معکوس نداشته باشد.  این را همه می‌دانیم اما وقتی صحبت از آن می‌شود اغلب خانم‌ها تنها انگیزه‌شان را از ورزش کردن آب کردن شکم یا سفت کردن عضلات آن می‌دانند. آنها برای کوچک‌ کردن شکم حتی متوسل به رژیم می‌شوند غافل از آنکه این نخوردن نیست که شکم آنها را صاف می‌کند بلکه ورزش‌های متعدد و متنوع این کار را انجام می‌دهد

اگر مشکلات شکمی دارید و می‌خواهید سیستم گوارش‌تان به خوبی عمل کند، حرکات کششی که در ادامه معرفی می‌شود را دنبال کنید. انجام این حرکات به طور مداوم باعث می‌شود مواد سمی از بدن خارج شده و سیستم گوارشی‌تان تحریک شود. داشتن آرامش هنگام انجام این حرکات به نتیجه بهتر کمک می‌کند.

نحوه انجام حرکات

هر کدام از این حرکات را به صورت زیر انجام دهید:

–  برای افراد مبتدی: به اندازه چهار دم و بازدم

–  برای افرادی که کمی تجربه دارند: به اندازه شش‌دم و بازدم

–  برای افراد حرفه‌ای: هشت تا ۱۲ دم و بازدم

حرکت قله

-کف دست‌ها و زانوهای‌تان را روی زمین بگذارید. زانوهای‌تان را عقب‌تر از باسن‌تان قرار دهید و دست‌های‌تان را هم در امتداد شانه‌های‌تان بگذارید. زانوهای‌تان را از زمین جدا کنید.

-درحالی‌که کف پاهای‌تان زمین است، زانوهای‌تان را صاف نگه دارید و نشیمن‌گاه‌تان را بالا بیاورید.  با بازدم بعدی پاهای‌تان را به عقب فشار دهید. در این حالت شما احساس می‌کنید که شخصی از عقب، پشت شما را گرفته و می‌کشد. سر خود را بین بازوها قرار دهید.

حرکات کششی برای رفع نفخ شکم

۲-حرکت فوک در یوگا

-این حرکت به تقویت پاها و پشت کمک می‌کند. روی تشک دراز بکشید. با دم دست‌های‌تان را روی تشک بگذارید، سینه‌ها را بالا بیاورید و بازوها را بکشید. در حین این کار اجازه دهید قسمت بالایی بدن‌تان بالا بیاید و عضلات پایینی در حال استراحت باشند.

-حین بازدم کم‌کم پاها را جمع کنید و خودتان را به حرکت سگ رو به پایین بکشانید. این کار را هم برای چند دم و بازدم انجام دهید.

حرکات کششی برای رفع نفخ شکم

 

حرکت خم شدن به جلو

-روی تشک بنشینید و پاهای‌تان را دراز کنید. با هر دم دست‌های‌تان را بالای سرتان بگیرید و دراز کنید.

-با هر بازدم دست‌های‌تان را رو به جلو ببرید و مچ پاهای‌تان را بگیرید. هر چه جلوتر بروید و بتوانید مچ پاهای‌تان را بگیرید و بدن‌تان بیشتر کشش پیدا کند، بهتر است.

-در این وضعیت یک تا ۳ دقیقه بمانید.

حرکات کششی برای رفع نفخ شکم

۴- حرکت مثلث در یوگا

-دست‌ چپ را روی زمین بگذارید و خم شوید. پای چپ را هم یک متر عقب بگذارید. دست چپ‌تان را کنار پای‌تان قرار دهید و وزن بدن‌تان را روی پای جلوتر بیندازید.

-بدن را در جای خود ثابت نگه دارید، لگن خود را جمع کرده و به آرامی نفس بکشید و سپس دست راست خود را مستقیم به سمت بالا بکشید.

-سرتان را بچرخانید و به سمت دست کشیده‌تان نگاه کنید و گردن‌تان را هم بکشید. هرچه این حرکت بهتر انجام شود مثلث بین پاها و بازوها بزرگ‌تر می‌شود.

حرکات کششی برای رفع نفخ شکم

۵-حرکت جسد

-به پشت بخوابید و پاها را به عرض شانه‌ها باز کنید.

-دست‌های‌تان را کنار بدن‌تان دراز کنید و بگذارید بدن‌تان استراحت کند.

-برای هر چند دقیقه که می‌خواهید در این وضعیت قرار بگیرید و ریتم دم و بازدم‌تان را هماهنگ کنید.

حرکات کششی برای رفع نفخ شکم

۶-حرکت چرخشی

-روی زمین بنشینید و پای چپ‌تان را خم کنید و پای راست را دربیرون پای چپ  قرار دهید.

-دست راست‌تان را پشت‌تان بگذارید. حین دم، بازوی چپ را سمت سرتان ببرید. حین بازدم، دست چپ را در سمت بیرونی زانوی راست قرار دهید.

-طوری بچرخید که شانه راست‌تان را ببینید. بعد دم انجام دهید تا ستون مهره‌ها بالا بیاید و با بازدم این چرخش را بیشتر کنید.

-در بازدم آخر چرخش را رها، پاها را جابه‌جا کنید و حرکت را تکرار کنید.

حرکات کششی برای رفع نفخ شکم

3 دیدگاه برای “حرکات کششی یوگا برای اینکه نفخ نکنید!

    • تیم صورتی‌ها گفته:

      پاسخ به شیما – متاسفانه ایشون خیلی وقته در گروه نیستن ، زحماتشون همیشه قابل تقدیره ♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.