جملات زیبا از کتاب های معروف – برشی از چند کتاب

جملات زیبا از کتاب های معروف

در هر کتاب چند جمله زیباست که از هر نویسنده‌ای به یادگار می‌ماند. در این قسمت از مجله صورتی‌ها برش‌هایی از کتاب‌های مختلف و جملات زیبا از کتاب های معروف را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم که امیدواریم مورد پسند قرار گیرند.

جملات زیبا از کتاب های معروف

برشی از یک کتاب

۱) کتاب “کالیگولا” نوشته آلبرکامو

دوست داشتن یک موجود در این است که پیر شدن با او را بپذیریم.

۲) کتاب “بیشعوری” نوشته خاویر کرمنت

واقعیت دردناک آن است که در طول تاریخ مسبب بیشترین آسیب‌هایی که بشریت متحمل شده است آدم‌های بیشعور بوده‌اند و نه آدم‌های نادان . جنایت‌کاران بزرگ تاریخ همگی آدم‌هایی باهوش و سخت کوش بوده‌اند که حاصل ضرب استعدادهای شخصی متعدد مثبت آن‌ها با خودخواهی ، تعرض به حقوق دیگران و رذالت‌های منفی‌شان ، از آن‌ها بیشعورهای عظیم و مخوفی ساخته که دنیایی را به آتش کشیده‌اند.

۳) کتاب “کلیدر” نوشته محمود دولت آبادی

ما به آدم‌هایی محتاج هستیم که خود را مدیون زندگانی بدانند نه طلبکار آن. به آدم‌هایی محتاج هستیم که به زندگانی عشق داشته باشند نه کینه.به آدم‌هایی محتاج هستیم که به آینده بچه هایشان فکر کنند نه به گذشته پدرهایشان. ما از فرومایگی‌ها استقبال نباید بکنیم, بلکه می‌خواهیم اول چنین روحیه‌های بیماری را در هم بشکنیم.

۴) کتاب “قلعه حیوانات” نوشته جورج اورول

مزرعه به تحقیق غنی‌تر شده بود، بدون اینکه حیوانات به استثنای خوک‌ها و سگ‌ها، غنی‌تر شده باشند٬ اما در مقایسه با زمان جونز همه چیز ترقی کرده بود. سکوئیلر به سرعت اعدادی را پشت سرهم می‌خواند تا به حیوانات نشان دهد حالا از زمان جونز جوی بیشتر، یونجه فراوان‌تر و شلغم زیادتری دارند، ساعات کمتری کار می‌کنند و آب آشامیدنیشان گواراتر، عمرشان طولانی‌تر، بهداشت نوزادان بهتر شده است، در طویله کاه بیشتر دارند و مگس کمتر آزار می‌دهد. حیوانات تمام این مطالب را باور می‌کردند. در واقع خاطره دوره جونز تقریبا محو شده بود. می‌دانستند که زندگی امروزشان سخت و خالی است، غالبا گرسنه‌اند، سردشان است و معمولا جز هنگام خواب کار می‌کنند. ولی بی‌شک روزهای قدیم از امروز هم بدتر بوده است!

۵) کتاب “آئورا” نوشته کارلوس فوئنتس

یگر به ساعتت نگاه نمی‌کنی،این شیء بی مصرف که به گونه‌ای ملال آور زمان را هماهنگ با بطالت انسانی می‌سنجد. آن عقربه‌های کوچک که ساعاتی طولانی را نشان می‌دهند که ابداع شده‌اند تا پوششی باشند بر گذار واقعی زمان که با شتابی چنان هولناک و بی اعتنا می‌گریزد که هیچ ساعتی نمی‌تواند آن را بسنجد. یک زندگی، یک قرن، پنجاه سال… دیگر نمی‌توانی این سنجش‌های فریبکار را تصور کنی، نمی‌توانی این غبار بی حجم را در دست نگاه داری…

لطفا نظر خود را در مورد مطلب جملات زیبا از کتاب های معروف برای ما کامنت کنید.

4 دیدگاه برای “جملات زیبا از کتاب های معروف – برشی از چند کتاب

  1. Hannaneh گفته:

    میشه جملات غاز سنگین یا دپ و … بذارین و زود به زود بروزشون کنین ؟؟؟ ممنون میشم عزیزان

    • تیم صورتی‌ها گفته:

      در پاسخ به Hannaneh : دوست عزیز ما هر هفته در این باره مطلب داریم که توی اون کلی متن دپ و فاز سنگین هست. ولی بازم بررسی میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.