۸ راه حل کاربردی و کامل برای جلوگیری از ماسیدن آرایش

۸ راه حل کاربردی و کامل برای جلوگیری از ماسیدن آرایش

صورتی‌ها: همه بانوان عزیز دوست دارند که آرایش و میکاپشان بسیار مرتب و تمیز بماند و در طول روز و انجام برخی از فعالیت‌های روزانه، ماسیده نشود یا به اصطلاح حالت کیکی پیدا نکند. اما به هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم، این اتفاق در طول روز ممکن است که بیفتد. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاق ناگواری، باید بدانید که چه نکاتی را رعایت کنید. ما را تا انتها دنبال کنید تا شما را با روش‌های جلوگیری از ماسیدن آرایش آشنا کنیم. بدون شک هر کدام از موارد گفته شده در پایین برایتان سودمند خواهند بود.

جلوگیری از ماسیدن آرایش

جلوگیری از ماسیدن آرایش

قبل از این که به روش‌های جلوگیری از ماسیدن آرایش اشاره کنیم، ابتدا باید مشخص شود که دلیل اصلی خراب شدن آرایش چیست؟ شما بعد از این که به چرایی ماسیدن آرایش پی بردید، به راحتی خواهید توانست که روش‌ها و راه‌های جلوگیری و مقابله با آن را هم پیدا کنید.

دلیل ماسیده شدن آرایش چیست؟

همان طور که می‌دانید، آماده کردن پوست جهت آرایش از مهم‌ترین کارهایی است که باید قبل از میکاپ انجام داده شود. سهل انگاری در انجام آماده سازی پوست که اعم از استفاده زیاد یا کم از لوسیون‌های پایه آرایشی است، می‌تواند منجر به ماسیدن آرایش شود.

پوست ما همیشه در حال حذف سلول‌های مرده و جایگزین کردن سلول‌های جدید به جای آن‌هاست. اگر نتوانید پوست صورت خود را به صورت کامل و اصولی پاکسازی کنید، این سلول‌های مرده روی هم انباشته خواهند شد و آرایش شما یا ماسیده خواهد شد، یا این که خیلی زشت و نامرتب به نظر خواهد رسید.

یکی دیگر از دلایل اصلی ماسیدن آرایش، کمبود آب در بدن و همچنین استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و نامناسب است. لوازم آرایشی که استاندارد نباشند، رطوبت و لطافت پوست را از بین می‌برند و باعث می‌شوند تا پوست نتواند آرایش و میکاپ را پشتیبانی کند.

روش های جلوگیری از ماسیدن آرایش:

در این بخش قصد داریم که روش‌هایی را خدمتتان معرفی کنیم که با کمک آن‌ها به راحتی می‌توانید یک آرایش تمیز و مرتب در طول روز داشته باشید و از ماسیده شدن آرایش جلوگیری کنید.

داشتن یک روتین برای مراقبت از پوست

۱- داشتن یک روتین برای مراقبت از پوست:

یکی از گام‌های اساسی برای جلوگیری از ماسیدن آرایش، این است که پوست خود را در طول روز برای آرایش آماده کنید. حتما در طول روز برای رسیدگی به سلامت پوست صورت از انواع سرم صورت، روغن‌های مرطوب کننده پوست، نرم کننده پوستی و … به حد کافی استفاده کنید.

همچنین حواستان باشد که پوست صورت خود را در مدت زمان‌های کوتاهی، تمیز کنید. پوست همواره در حال از بین بردن سلول‌های مرده و ایجاد سلول‌های پوستی تازه است. پس برای تمیز کردن پوست از این نوع سلول‌های مرده، از مواد لایه بردار مناسب و استاندارد استفاده کنید.

هنگام خواب سعی کنید از یک سرم صورت استفاده کنید. سرم‌های صورت باعث می‌شوند تا پوست املاح مغذی مورد نیاز خود را به دست آورد و شادابی لازم جهت نگهداری از آرایش شما را داشته باشد.

همچنین، حتما قبل از انجام آرایش از یک پرایمر مناسب و استاندارد جهت آماده سازی پوست خود استفاده کنید. این کار باعث خواهد شد که پوست شما یک دست شود و آرایشی که کرده‌اید خیلی خوب و مناسب بر چهره شما بنشیند.

حتما توجه داشته باشید که ۱۰ دقیقه قبل از استفاده پرایمر بر روی پوست صورت، از یک سرم صورت، مرطوب کننده یا روغن صورت استفاده کنید.

استفاده از اسپری آرایشی بعد از اتمام آرایش

۲- استفاده از اسپری آرایشی بعد از اتمام آرایش:

آرایش همانند یک نقاشی است که باید به صورت مرتب و کامل مراحل آن را جلو ببرید. کم کاری یا پر کاری در هر کدام از مراحل می‌تواند باعث ماسیدن آرایش شما شود.

پس یکی از روش‌های جلوگیری از ماسیدن آرایش استفاده کافی از یک اسپری آرایش بعد از اتمام میکاپ است. حتما این مورد را رعایت کنید چرا که اسپری آرایشی باعث خواهد شد تا آرایش شما و موادی که استفاده کرده‌اید، یک دست و مرتب به نظر برسند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۳ راه برای ترمیم ناخن شکسته و کاهش درد آن!

[/box]

۳- استفاده درست از بیس یا همان پایه آرایش:

اگر بعد از این که از پایه‌های آرایشی استفاده کردید، اما در برخی از نقاط صورت خود حس کردید که موادی مانند گچ باقی مانده و برجسته شده است، از یک اسفنج آرایشی مرطوب استفاده کنید تا پایه آرایش به صورت کامل و مرتب در همه بخش‌های صورتتان پخش شود.

هیدارته کردن زیر چشم

۴- هیدارته کردن زیر چشم:

اگر شما هم بعد از آرایش مشاهده می‌کنید که میکاپ‌تان در بخش زیر چشم ماسیده شده است و حالت کیکی پیدا کرده است، باید به عرضتان برسانیم که پوست ناحیه زیر چشم شما خشک شده و نیاز به آبرسانی دارد.

برای حل این مشکل و جلوگیری از ماسیدن آرایش، بهترین کار این است که از یک اسپری هیدراته کننده پوست یا لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید.

۵- استفاده کافی از مواد پایه‌ای در آرایش:

یکی دیگر از عواملی که باعث ماسیدن آرایش می‌شود این است که شما بیش از حد از پرایمر و مواد آرایشی پایه استفاده کرده‌اید.

اگر حس می‌کنید چنین است و می‌خواهید از ماسیدن آرایش جلوگیری به عمل آورید، یک اسفنج مرطوب بردارید و روی نواحی که حس می‌کنید بیش از حد دارای مواد آرایشی است بکشید تا پاک شود.

استفاده از روغن صورت

۶- استفاده از روغن صورت:

یکی دیگر از دلایل کیکی شدن آرایش پوست یا همان ماسیدن میکاپ، خشک شدن پوست است. فرقی ندارد که شما قبل از آرایش چقدر از پوست خود مراقبت کرده‌اید چرا که پوست ممکن است بسته به شرایط محیطی و فیزیولوژی بدن شما، دچار خشکی شود.

برای جلوگیری از ماسیدن آرایش و خشکی پوست می‌توانید از چند قطره روغن صورت استفاده کنید.

۷- استفاده از پودر تنظیم کننده:

اگر پوست چربی دارید، باید برای جلوگیری از ماسیدن آرایش راه حل دیگری را دنبال کنید و آن استفاده از پودر تنظیم کننده است. چرب بودن بیش از حد پوست نیز باعث می‌شود که میکاپ شما خیلی سریع به هم بخورد و زیبایی مد نظر شما را نداشته باشد. پس اگر پوست چربی دارید، حتما یک پودر تنظیم کننده آرایشی را هم در میکاپ خود به کار ببرید.

۸- خودداری از آرایش بیش از حد در مناطق چروکیده پوست:

بانوان عزیز همیشه برای پنهان کردن این بخش‌ها در صورت خود، سعی می‌کنند که از آرایش بیشتری در نواحی چروکیده پوست خود استفاده نمایند. اما برای جلوگیری از ماسیدن آرایش بهتر است که این کار را انجام ندهید و با اعمال سایه و … این چروکیدگی پوست خود را کمرنگ‌تر کنید.

همه مواردی که در بالا برای جلوگیری از ماسیدن آرایش خدمتتان معرفی شد، اگر به صورت درست انجام شوند، شما همیشه آرایش و میکاپ مرتبی را خواهید داشت. سهل انگاری و عدم رعایت در هر کدام از موارد بالا نیز به طبع باعث به هم ریختگی در آرایش شما و یا ماسیدن میکاپ‌تان خواهد شد.

همچنین موارد جزئی دیگری نیز وجود دارد که باعث می‌شود شما یک آرایش سالم و تمیز را داشته باشید. برخی از این موارد عبارتند از:

  • گذاشتن وقت کافی برای انجام یک آرایش
  • استفاده از سایه پوستی مناسب با رنگ پوست خودتان
  • به کار بردن ابزار و قلم‌های آرایشی مناسب و متنوع
  • استفاده از یک کانسیلر ضد آب
  • ملایم و نرم انجام دادن آرایش با صبر و حوصله زیاد

همان طور که در بالا اشاره کردیم، ماسیدن آرایش و میکاپ دلایل مختلف و زیادی دارد. شما برای جلوگیری از ماسیدن آرایش باید در صدد رفع این موارد باشید تا بتوانید یک آرایش زیبا و اصولی را برای خود به ارمغان بیاورید.

هر کدام از این روش‌های گفته شده اگر به صورت مرتب و کامل انجام شوند، شما همیشه یک میکاپ تمیز و زیبا خواهید داشت. ممنون که تا انتها با مطلب ۸ روش کاربردی برای جلوگیری از ماسیدن آرایش همراه ما بودید.

امیدواریم که هر کدام از این نکات و موارد گفته شده، برای شما مفید و سودمند بوده باشد و به شما کمک کنند تا بتوانید از ماسیدن آرایش خود جلوگیری به عمل آورید.

حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید که شما برای جلوگیری از ماسیدن آرایش به چه نکاتی توجه می‌کنید که در این مطلب به آن اشاره نشد و فکر می‌کند خیلی کاربردی و مفید است؟

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه می‌توانید این مطلب را هم مطالعه کنید:

۴ روش آسان و سریع برای تهیه لاک مات

[/box]

منبع: stylecraze

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.