توجه توجه! فقط خانومای باکلاس بخونن

توجه توجه! فقط خانومای باکلاس بخونن

خصوصیات یک بانوی با کلاس

باکلاس بودن چیست؟ چه خانم‌هایی “باکلاس” هستند؟ و چه خانم‌هایی “باکلاس نما”؟علم روانشناسی می‌گوید خانم‌ها بیشتر از آقایان به نمایشگری علاقه‌مندند و شاید با دانستن این نکته بشود تمرکز زنان دنیا و به‌خصوص کشورمان بر ظاهرشان را علمی‌تر درک کرد اما با همه این‌ها بدون هیچ شکی زیباترین زنان دنیا هم اگر به رفتار و اندیشه‌ای خوب و قابل توجه آراسته نباشند، معمولی و حتی بی‌اصالت به نظر می‌رسند.

در این مقاله صورتی‌ها قصد دارد نمونه یک خانوم باکلاس را برای شما به تصویر بکشد.امیدواریم لذت ببرید.

دختر باکلاس

روی ظاهر متمرکز نشوید

این روزها بعضی از خانم‌های با کلاس نما برای متفاوت به نظر رسیدن درحال آزار بی‌وقفه خودشان در سالن‌های زیبایی زیر سشوارهای داغ یا تغییر رنگ و موج موها و انجام آخرین طرح‌های روز روی ناخن‌های‌شان هستند؛ البته کفش‌هایی که حفظ تعادل روی آنها به مهارت یک سیرک‌باز نیاز دارد و لباس‌هایی تنگ و عذاب‌آور هم به پکیج باکلاسی‌شان اضافه می‌شود تا بلکه بتوانند ظاهری چشمگیر بسازند.

این پروسه متفاوت‌نمایی از راه دستکاری ظاهر، اغلب در جامعه ما جواب می‌دهد اما یک «خانم باکلاس واقعی» هیچ‌وقت برای به چشم آمدن، تمام تمرکز و وقتش را روی ظاهرش نمی‌گذارد. اگر بهترین ساعات زندگی‌تان در آرایشگاه و سالن مد بگذرد در نهایت یک مانکن معمولی هستید که نگاه‌تان می‌کنند، نه آن بانویی که باید باشید.

رژگونه کم‌خونی را درمان نمی‌کند!

خوب است بدانیم هرچند با کمک لوازم آرایشی مرغوب می‌شود به‌راحتی زیبا و حتی جذاب شد اما این ابزار رنگین‌کننده نمی‌تواند به شما سلامت و شادابی واقعی ببخشد. اگر کم‌خون باشید قاعدتا رنگ و روی‌تان کمرنگ می‌شود و هرچند با استفاده از کرم پودر و رژگونه، سرخ و سفید شدن آسان است و می‌توان به عوارض ظاهری کم‌خونی غلبه کرد اما بی‌توجهی به کم‌خونی بالاخره روزی پای باکلاس‌نماها را به مطب دکتر باز می‌کند.

بنابراین بیشتر از اینکه سعی در زیبا شدن داشته باشید، روی سلامت‌تان حساس باشید، به دندان‌های‌تان برسید، به اندازه کافی بخوابید و با یک برنامه منظم ورزش کنید، به‌طور کلی سالم بودن جزء اصول اولیه به قول امروزی‌ها باکلاس بودن است. نکته بسیار مهم‌تر بعدی هم اینکه همیشه تمیز باشید، هر روز دوش بگیرید، به‌طور مرتب مسواک کنید، به سلامت و آراستگی موهای‌تان به دقت برسید و در مورد نظافت شخصی‌تان سختگیر باشید.

زنان باکلاس فضولی نمی‌کنند

باکلاس‌های واقعی افرادی شاد، مثبت‌اندیش و واقع‌بین هستند که درک درستی از زندگی با انسان‌های دیگر و زیست مسالمت‌آمیز اجتماعی دارند؛ بنابراین می‌توانند احساسات زنانه مثبت و منفی‌شان را با توجه به آگاهی کافی از مسائل، به خوبی کنترل کنند. آن‌ها هیچ‌وقت برای تسکین درد ناشی از حسرت‌ها و نداشته‌های‌شان به غیبت، بدگویی و حسادت مبتلا نمی‌شوند.

باکلاس‌های واقعی شاید پولدار نباشند اما طبعی بلند داشته و همواره دست و دلبازند. این دسته از زنان با کشف عیب‌ها و رازهای دیگران ذوق زده نمی‌شوند و هرگز کنجکاوی منفی یا فضولی ندارند؛ یعنی غیر ممکن است برای فهمیدن وضعیت سلیقه صاحبخانه‌ای که در خانه‌اش ‌مهمان هستند در کشوها و کابینت‌ها را باز کنند.

عجقم! لوس بودن‌های بی‌کلاس. . .

همه می‌دانند که زنان بیشتر از مردان به صحبت کردن علاقه‌مند هستند؛ بنابراین بیشتر هم حرف می‌زنند. یک خانم باکلاس همان‌طور که خوب حرف می‌زند سکوت به‌موقع را نیز خوب بلد است؛ ضمن اینکه به لحن و چیدمان کلماتش دقت دارد. برای نمونه اگر با همسر یا نامزدش لوس حرف می‌زند، عین همان بازی را وسط واگن مترو برای مردم اجرا نمی‌کند!

ضمن اینکه ناگفته پیداست ادب کلامی داشتن برای خانم‌های ایرانی، یک ویژگی مهم است؛ پس حواس‌تان باشد که فحش دادن، تعریف کردن جوک‌های رکیک، مسخره کردن افراد با اصوات و اشاره‌های کلامی یا استفاده از اصطلاحات و ادبیات مردانه، گاف بزرگی است که اگر تمام شرایط یک خانم واقعی را هم داشته باشید به سادگی هر چه رشته‌اید، پنبه می‌کند.

برای زیبا شدن باید آموزش ببینید

باکلاس‌نماها برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب گاهی میلیون‌ها تومان خرج می‌کنند اما برای باکلاس بودن واقعی تنها کافی است که باسلیقه باشید و البته اولین قدم آنکه عیوب بدن‌تان را شناخته و با توجه به آنها لباس بپوشید؛ یعنی به‌طور مثال اگر خانمی هستید که شکمی تخت ندارد از لباس‌هایی که کمربندشان روی شکم بسته می‌شود، دوری کنید.

داشتن دانش در مورد رنگ‌شناسی برای ست کردن لباس‌ها، خوش‌پوشی، خودآرایی و رفع نواقص ظاهری اگر از داشتن پول در این امر مهم‌تر نباشد، کم‌اهمیت‌تر هم نیست. به علاوه خوب است همیشه از عطرهای ملایم و باکیفیت استفاده کنید تا رایحه‌ای خوب و دلپذیر یادآور حضور شما برای دیگران باشد. از دیگر مواردی که باید برای شیک‌پوشی در نظر داشت کیفیت کیف و کفش است چون شما می‌توانید با ست کردن درست رنگ‌ها، لباسی معمولی اما برازنده به تن داشته باشید و با در دست گرفتن کیف دستی باکیفیتی از برندی مناسب که به تیپ‌تان بیاید، کاملا شیک باشید.

دختر باکلاس

آرایش‌های سنگین، زنانگی‌های سبک!

این روزها متاسفانه باکلاس‌‌نماها باافراط در آرایش کردن آن هم در همه‌جا از سوپرمارکت‌ها گرفته تا سمینارهای علمی، از مترو تا جلسه کنکور و سالن دفاعیه پایان‌نامه در دانشگاه‌های معتبر، گاهی باعث می‌شوند زنان و دختران بیشتر از آنکه آراسته و زیبا به نظر بیایند در مواردی خنده‌دار و عجیب جلوه کنند.

با این مقدمه باید بگوییم اولین نکته مهم در مورد آرایش برای خانم‌های باکلاس این است که آن‌ها به خوبی می‌دانند چه نوع و چه میزان آرایش و آراستگی برای هر موقعیتی مناسب است؛ بنابراین قبل از آرایش کردن به این فکر کنید که می‌خواهید به کجا بروید و آن فضا چقدر رسمی و علمی یا شاد و خودمانی است.

تواضع، فوت کوزه‌گری است!

اگر شما از آن دسته باکلاس‌نماهایی هستید که فکر می‌کنند برای متفاوت بودن باید یک جوری به همه حالی کرد، آن‌ها بال مگس بوده و شما قطب عالم امکان هستید سخت در اشتباهید.
غرور و تکبر بیجا نه‌تنها از شما فردی متفاوت و قابل اعتنا نمی‌سازد بلکه باعث می‌شود تا درجه آدم متوهمی که می‌شود به توهماتش خندید، پایین بیایید؛ بنابراین همیشه متواضع باشید و هرگز در هیچ جمعی از زیبایی، هوش، شغل و موقعیت، امکانات مالی و خانواده یا اصل و نسب خودتان با آب و تاب تعریف نکنید. باورکنید برای زیبا به نظر رسیدن در جوامع انسانی، تواضع بیشتر از خودستایی به کارتان می‌آید.

اعتماد به نفس از زیبایی مهم‌تر است

گفتنی‌ها را گفتیم اما مهم‌ترین نکته اینجاست که برای باکلاس بودن، داشتن اعتماد به نفس از زیبایی بسیار مهم‌تر است. اگر خودتان را دوست داشته باشید و از آن مهم‌تر نسبت به توانایی‌ها و زیبایی‌های درونی‌تان آگاه بوده و روی آنها متمرکز شوید، ناخودآگاه مردم را نیز بدون زحمت ظاهرسازی جذب خواهید کرد؛ بنابراین روی خودتان کار کنید و با خودسازی، کسب عزت نفس و داشتن رفتاری سالم اما زنانه، باکلاس و قابل توجه به نظر بیایید.

آشپزی، ننگ و عار نیست. . .

این روزها دختران جوان و خانم‌های مایل به شیک بودن برای اینکه متفاوت به نظر برسند سعی می‌کنند هرچه زنان قدیمی بلد بودند یاد نگیرند! برای مثال بلد بودن خیاطی، گلدوزی و به‌خصوص آشپزی برای با‌کلاس بودن‌شان ننگ و عار است اما حتما در کلاس‌های فشرده زبان آن هم تا ترم سه و چهار یا یوگا و تای‌چی شرکت می‌کنند.

باکلاس بودن واقعی یعنی سرآمد بودن در همه‌چیز و خوب است بدانید داشتن هنرهای خانگی برای یک خانم نه‌تنها بی‌کلاسی نیست بلکه نشان‌دهنده هوش، استعداد و مهارت بالای او در زندگی است. خیلی جذاب است که ضمن شیک بودن، دستپخت بیستی داشته باشید و از هر انگشت‌تان یک هنر بریزد!

5 دیدگاه برای “توجه توجه! فقط خانومای باکلاس بخونن

 1. Sareh★ گفته:

  یعنی خیلی خوشم اومدا…واقعا راست میگه. آدم باید وقتشو صرف زندگی کنه نه فقط ظاهر و لوس بازی زیااااااااد .

 2. نورا گفته:

  کاملا موافقم
  فلند ندالم
  دسم بوف شد
  عجیجم
  عجقم
  نوموخوام
  چلا
  میخلی دالی
  ملسی
  نداریما آقا۲سالمون که نیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.