تناسب اندام زنان با تکنیک‌های ساده – زنان خوش اندام

تناسب اندام زنان

تناسب اندام زنان با تغذیه سالم و رژیم‌های غذایی

تناسب اندام زنان – زنان خوش اندام چه نکاتی را رعایت می‌کند؟ آیا رسیدن به تناسب اندام برای زنان و دختران کار سختی است؟ لازمه خوش اندام بودن چیست؟ رنان خوش اندم نکات خیلی ساده و ریزی را رعایت می‌کنند که خیلی از ما از انجام آن غافل هستیم. بعضی رفتارها در عین سادگی ، از اهمیت زیادی برخوردار هستند که باعث تناسب اندام زنان می‌شود.

برای رسیدن به تناسب اندام باید بعضی از عادت‌ها را به عادت‌های غذایی تبدیل کنیم و همواره آن‌ها را رعایت کنیم.  در ادامه این مطلب از مجله صورتی‌ها برخی از عادت‌های صحیح که منجر به تغذیه صحیح می‌شوند و زمینه رسیدن به تناسب اندام را فراهم می‌کنند ، را بررسی می‌کنیم.

راز تناسب اندام زنان – نکات ساده و کاربردی برای تناسب اندام زنان

تناسب اندام زنان

محققان به تعدادی تکنیک روانی برای تمایل به سمت خوردن غذای سالم و پرهیز از مواد غذایی پرکالری اشاره می‌کنند:

 استفاده از بشقاب‌های کوچک

هنگام غذا خوردن ، از بشقاب‌های کوچک استفاده کنید چون یکی از تکنیک‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا مواد غذایی کمتری مصرف کرده و در نتیجه کالری کمتری جذب کنید. استفاده از بشقاب و قاشق کوچک نقش مهمی در سلامت غذایی ما و تناسب اندام دارد.

قرار دادن غذای اصلی در کنار سالاد و غلات

قرار دادن غذای اصلی در بشقاب سالاد و ترکیب آن با سبزیجات و سالاد کمک زیادی به کاهش جذب غذای پرکالری می‌کند .غذای اصلی خود را با سالاد و سبزیجات بخورید تا کالری مفید جذب کنید. قرار دادن غذای اصلی در بشقاب سالاد باعث می‌شود که حدود ۳۳ درصد کمتر غذا میل کنید.

استفاده از لیوان‌های باریک و بلند

استفاده از لیوانهای بلند و باریک به جای لیوانهای کوتاه و حجیم در هنگام میل کردن نوشیدنی‌های شیرین باعث می‌شود تا مقادیر کمتری از این نوع مایعات جذب بدن شما شود. این در حالی است که استفاده از لیوان‌های کوتاه و حجیم به هنگام خوردن آب و شیر باعث می‌شود تا مقادیر بیشتری از این مایعات مفید را جذب کنید.

عادت‌های صحیح برای تناسب اندام زنان

چینش مناسب مواد غذایی در یخچال

یکی دیگر از تکنیک‌های پیشنهادی برای کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب چینش مناسب مواد غذایی در یخچال است. چینش مناسب مواد غذایی در یخچال تکنیک خوبی است تا غذایی سالم را انتخاب کنید . به گفته این محققان مواد غذایی سالم مانند میوه جات و سبزیجات در طبقاتی که هنگام گشودن در یخچال مقابل چشمان شما قرار بگیرند باعث می‌شود به طور ناخودآگاه گزینه سالم‌تری برای خوردن داشته باشید. این در حالی است که قرار دادن مواد غذایی با کالری بالا در قفسه‌هایی که مقابل چشم شما نیست شانس دسترسی به آن‌ها را بسیار کاهش می‌دهد.

گوش دادن به موسیقی آرام و نورپردازی

گوش دادن به موسیقی آرام و نورپردازی به هنگام صرف غذا باعث می‌شود تا شما در فضای آرام و بدون استرس غذا را صرف کرده و در نتیجه کالری کمتری جذب کنید. به گفته محققان زمانی که شما در فضایی آرام با نور مناسب قرار دارید ، از خوردن وعده‌های غذایی کم حجم لذت بیشتری می‌برید. در چنین فضایی از سرعت غذا خوردن کاسته می‌شود و در نتیجه می‌توانید لذت بیشتری ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.