آموزش تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

صورتی‌ها: تمیز کردن کاغذ دیواری یکی از دغدغه‌های اساسی هر خانه‌ای است. بسیاری از افراد بر این باورند که نمی‌توان کاغذ دیواری را تمیز کرد چراکه ممکن است آسیب جدی به آن وارد شود. این باوری است غلط چون شما می‌توانید کاغذ دیواری منزل خود را کاملا از لکه‌ها و آلودگی‌ها پاک کنید. تمیز کردن کاغذ دیواری بستگی به نوع کاغذ دیواری نیز دارد ولی یک روش کلی برای تمیز کردن آن وجود دارد. در این مقاله ما قصد داریم تمیز کردن کاغذ دیواری را به شما کاربران عزیز آموزش دهیم. همراه ما باشید تا این آموزش را یاد گرفته و کاغذ دیواری‌های منزل خود را تمیز کنید.

آموزش تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

نوع کاغذ دیواری خود را تعیین کنید:

قبل از شروع به تمیز کردن کاغذ دیواری مشخص کنید که کاغذ دیواری نصب شده بر روی دیوار شما از چه نوعی است. تمیز کردن کاغذ دیواری کار دشواری نیست. گاهی اوقات کاغذ دیواری با اکریلیک و یا وینیل پوشانده می‌شود که به راحتی قابل شست‌ و شو هستند. اما اگر کاغذ دیواری شما از جنس کاغذ بدون پوشش است نباید مرطوب شود، در صورت امکان فقط باید آن را پاک کنید.

  • شما می‌توانید کاغذ دیواری با پوشش وینیل را پاک کنید، اما باید مطمئن شوید که با هر ساینده‌ای کاغذ دیواری را تمیز نکنید. برای مثال شما نباید برای تمیز کاری از اسفنج سخت استفاده کنید.
  • کاغذ دیواری که دارای پوشش نیست را با یک اسفنج نرم که رطوبتی ندارد پاک کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری:

مقدار کمی صابون ظرف را در حدود دو قاشق غذاخوری با آب گرم در یک سطل مخلوط کنید. از صابون تمیز بدون رنگ برای جلوگیری از رنگ آمیزی کاغذدیواری با مواد شوینده رنگی استفاده کنید. یک پارچه نرم یا اسفنجی را در محلول صابون فرو کنید و سپس آب اضافی اسفنج را بگیرید. حال اسفنج حاوی صابون را به قسمت نامحسوسی از کاغذ دیواری بکشید تا پاک کننده را امتحان کنید. اگر تصویر زمینه صدمه نبیند، شروع به تمیز کردن کنید. سطح را از بالا به پایین پاک کنید. یک بخش را یک بار در یک حرکت دایره ای تمیز کنید.

  • بیش از حد صابون استفاده نکنید. استفاده از مقدار زیاد صابون باعث کثیفی دیوارها می‌شود.
  • شما ممکن است بخواهید از پدهای تمیز کننده استفاده کنید زیرا معمولا اسفنج برای تمیز کردن کاغذ دیواری بسیار خشن است.
  • در صورتی که پاک کننده مخرب باشد، تست محلول تمیز کننده در یک منطقه کوچک و پنهان، مانع از صدمه زدن به کل کاغذدیواری می‌شود. سطحی کوچک در نزدیکی پایه‌های چوبی به ندرت توجه دیگران را جلب می‌کند و نقطه قابل توجهی برای آزمایش است.

تمیز کردن کاغذ دیواری

کاغذ دیواری را بشویید و خشک کنید:

در این مرحله سطل دوم وارد کار می‌شود. با استفاده از آب تمیز سطل دوم و یک پارچه جدید و تمیز، هر قسمت را که می‌شویید با آب پاک کنید. از آب زیاد برای تمیز کاری استفاده نکنید زیرا در این صورت دیوار بسیار مرطوب خواهد شد. بعد از پاک کردن کاغذ دیواری با آب، سطح پاک شده را با یک حوله پارچه‌ای بلافاصله خشک کنید تا مانع رطوبت زیاد و پاره شدن کاغذ دیواری شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۹ وسیله ضروری در نظافت منزل و خانه تکانی

[/box]

گردگیری کاغذ دیواری:

بعد از گذشتن از این سه مرحله‌‌ی تمیز کردن کاغذ دیواری نوبت به گردگیری می‌رسد. گردگیری را با طی کردن مراحل زیر انجام دهید.

۱- از جاروبرقی استفاده کنید:

موثرترین روش برای برداشتن گرد و غبار از دیوارهای خانه استفاده از جاروبرقی است. قبل از این‌که شروع به کار کنید، یک برس مناسب دیوار بر روی جاروبرقی خود نصب کنید. بسته به طول دیوار خود، ممکن است بخواهید از نردبانی استفاده کنید تا به نقاط مرتفع‌تر دیوار برسید. این روش می‌تواند دیواره‌های شما را از آسیب حفظ کند. از بالای دیوار شروع کنید و چند بخش را در یک زمان تمیز کنید. این کار را به آرامی تا زمانی که کل دیوار را تمام کنید انجام دهید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

۲- گردگیری با جارو و یک پارچه تمیز:

ترجیحا یک پارچه کتان انتخاب کرده و آن را بر روی یک جارو ببندید. بعد از بستن پارچه کتان بر روی جارو، جارو را روی دیوار از چپ به راست بکشید. این روش به شما کمک می‌کند به گوشه‌های گرد و خاک شده دیوار خود برسید. جارو را جابجا کنید، گرد و غبار را از بالای دیوار به پایین بکشید. شما باید اطمینان حاصل کنید که هیچ سطح دست نخورده‌ای از دیوار باقی نماند.

تمیز کردن کاغذ دیواری

۳- گردگیری با پارچه:

دیوارها را مستقیما با پارچه پاک کنید. اگر دیوارهایتان بلند باشد، ممکن است بخواهید از نردبان برای رسیدن به گوشه‌های دیوار بهره ببرید. از بالای دیوار شروع کنید و گرد و غبار را که می‌بینید پاک کنید. همانطور که حرکت می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که پارچه شما خیلی کثیف نشده است. پارچه کثیف دیوارهای شما را لکه‌دار خواهد کرد.

تمیز کردن کاغذ دیواری

پاک کردن لکه‌های کاغذ دیواری:

می‌رسیم به یکی از مهم‌ترین مراحل تمیز کردن کاغذ دیواری.

۱- علامت‌های رنگی روی دیوار را حذف کنید:

برای این کار از یک چاقوی پلاستیکی استفاده کنید و رنگ اضافی روی دیوار را از بین ببرید. هر قسمتی از علامت رنگی که کنده می‌شود باید کنده شود. هنگامی که سطح صاف شد، دستمال کاغذی بر روی لکه قرار دهید. حالا، یک اتو گرم را فشار دهید تا با پایین‌ترین گرما روی لکه قرار گیرد. یک دقیقه صبر کنید تا باقیمانده رنگ به دستمال کاغذی نفوذ کند. دستمال کاغذی را بردارید در این هنگام لکه باید خاموش شود.

  • اگر کاغذ دیواری شما قابل شستشو است، پس باید از محلول مناسب برای تمیز کردن زنگ کاغذ دیواری استفاده کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

۲- لکه‌های چربی را از روی کاغذ دیواری حذف کنید:

برای این کار در ابتدا حوله‌ای پارچه‌ای بر روی لکه‌های دیوار قرار دهید و سپس اتوی داغ را بر روی حوله قرار دهید تا حوله و کاغذ دیواری گرم شده و چربی به حوله نفوذ کند. حوله را بردارید و لکه را پاک کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

امیدواریم این مطلب از مجله صورتی‌ها برای شما مفید واقع شود. منتظر پیشنهادات شما در مورد مطلب برای تمیز کردن کاغذ دیواری هستیم.

منبع تمیز کردن کاغذ دیواری:

wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.