زنان حسود ترند یا مردان؟

تفاوت زنان و مردان

تفاوت زنان و مردان – زنان حسود ترند یا مردان؟

تفاوت زنان و مردان – برای من هم همیشه سوال بود که آیا مردان حسودترند یا زنان؟! قبول کنیم که مردان و زنان متفاوت هستند تفاوت زنان و مردان ، نه تنها ساختار بدنی بلکه ساختار مغز و روحیه و … است شاید هم علت درک نکردن یکدیگر این است که این تفاوت را درک نکرده‌اند و هر احساسی خودشان دارند ، تصور می‌کنند که باید طرف مقابلشان هم آن گونه باشد.  حسادت زنانه با حسادت مردانه فرق می‌کند. نوعش فرق می‌کند علتش فرق می‌کند ، پس هیچ موقع یکسان در نظر نگیرید. با مجله صورتی‌ها همراه باشید

تفاوت زنان و مران – تفاوت‌های بیولوژیکی

تفاوت زنان و مردان

همانطور که گفتیم ساختار مغز زنان و مردان متفاوت است ، اما فقط در این جمله خلاصه نمی‌شود بلکه حتی طرز استفاده از مغز در مردان و زنان متفاوت است. در مغز مردان ارتباط کمی بین دو نیکمره راست و چپ وجود دارد به همین دلیل است که مردان هوش دیداری قوی دارد و و مهارتشان در استدلال‌های انتزاعی بیشتر است ولی برعکس ، در مغز زنان ارتباط دو نیمکره راست و چپ خیلی بیشتر است و این توانایی و مهارت گفتاری بهتری را به زنان می‌بخشد.

مردان در مسائل فنی بهتر هستند و صداهای گوش خراش را دوست دارند و محکم دست می‌دهند و رنگ قرمز توجه آنان را جلب می‌کند. زنان هم گوش تیزتری دارند ، وقتی صحبت می‌کنند تعداد واژه‌هایی که به کار می‌برند خیلی بیشتر است و در انجام وظایفی که به طور مستقل واگذار می‌شود ، خیلی بهتر عمل می‌کنند.

مردان این توانایی را دارند که مسیر حرکت خود را دقیقا به خاطر بسپارند و زنان دارای دید محیطی بهتری هستند و اتفاقات محیطی را زیر نظر دارند. و این به گذشته برمی‌گردد ، در زمان‌های قدیم مردان شکار را ردیابی می‌کردند و زنان خطرات احتمالی پیرامون منزل را شناسایی می‌کردند. به طور مردان حوزه دید محدود و باریک و دقیقی دارند و زنان دامنه اطلاعات وسیع‌تری را رمزگشایی می‌کنند.

مردان اطلاعات را در مغزشان طبقه بندی می‌کنند و ذخیره می‌کنند ولی زنان اطلاعات را بارها مرور می‌کنند به همین دلیل است که مردان دوست ندارند اتفاقات رومزه را تکرار کنند ولی زنان دوست دارند حرف بزنند و مشکلاتشان را مطرح کنند.

 تفاوت زنان و مردان – تفاوت‌های روانشناسی

تفاوت زن و مرد

مردان کلی نگر هستند و زنان جزئی نگر! مردان موقعیت را به طور کلی درک می‌کنند و تفکری کلی دارند ولی زنان به روی جزئیات دقت و تمرکز بیشتری دارند. مردان ریسک پذیر هستند و علاقه دارند تجربه‌های جدیدی را کسب کنند ولی زنان این گونه نیستند زنان هم باارزش‌ترین اطلاعات را انتخاب می‌کنند و آن را به نسل بعد از خود انتقال می‌دهند.

مردان فقط عقیده خود را باور دارند و در تفکر و اعمالشان استقلال کامل دارند ولی زنان علاقه دازند که از عقاید دیگران هم استفاده و حتی پیروی کنند.

زنان تمایل دارند از خودشان انتقاد کنند و ارزیابی آن‌ها در سطح پایین‌تری از مردان قرار دارد و این در حالی است که مردان بیشتر عملکرد خودشان را تایید می‌کنند و همیشه احساس رضایت دارند.

این یک مشکل برای زنان به حساب می‌آید , و باید اقدام به حل آن نمود. این مشکل ریشه در خانواده و فرهنگ و تربیت دختران از زمان کودکی دارد بنابراین باید از همان زمان کودکی دختران در شرایطی بزرگ شوند که اعتماد به نفسشان کامل باشد و از خودش راضی باشد. بنابراین باید به دختران حس مورد رضایت بودن را بدهند و آن‌ها را رشد دهند تا در بزرگسالی دچار مشکل نشود و از خودشان انتقادی نداشته باشند چه از لحاظ ظاهری و چه فکری.

 تفاوت زنان و مردان

رضایت‌مندی مردان و زنان در زندگی خیلی با یکدیگر تفاوت دارد این گونه که مردان وقتی از زندگی خود احساس رضایت دارند که یک شغل مناسب داشته باشند و زنان تمایل بیشتری دارند که تربیت فرزندان خوب باشد و یک خانواده شادی داشته باشند. میزان رضایت و تحسین همرشان موجب رضایت خاطرشان می‌شود. مردان تمایل خیلی زیادی به روابط دوستانه ندارند ولی زنان علاقه مند برقراری روابط دوستی هستند.

جالب است بدانید که مردان دوبرابر زنان بیمار می‌شوند ، شاید علتش این است که زنان بیشتر از مردان به سلامتی خودشان توجه می‌کنند و اهمیت می‌دهند. مردان وقتی بیمار می‌شوند تحمل درد کمی دارند و صبرشان کم است برعکس زنان که تحمل درد بالایی دارد. همچنین مردان از انجام دادن کار یکنواخت راضی نیستند ولی زنان این کار را بهتر انجام می‌دهند.

زنان حسودند یا مردان؟

اگر بخواهیم از نظر حس حسادت بررسی کنیم باید بگوییم که هر دو جنس دارای حس حسادت یکسانی هستند!! فقط تفاوت این است که مردان خیلی بهتر می‌توانند این حس را پنهان کنند ولی زنان نمی‌توانند و زودتر آن را بروز می‌دهند. این بروز دادن برمی‌گردد به روحیه‌ای که بعضی اوقات در خود احساس ضعف می‌کند و به دوست داشتنی بودن خود مطمئن نیست!

در این مطلبی که خواندید تفاوت زنان و مردان را مطالعه کردید و به جواب سوال که زنان بیشتر حسودند با مردان رسیدید. امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.

9 دیدگاه برای “زنان حسود ترند یا مردان؟

  1. شیما گفته:

    هردو حس حسادت دترن البته اگه بهتر از خودشونو به رخشون بکشی

  2. سارینا گفته:

    به نظر من حسادت در هر دو برابره. حالا هرکدوم بع یه روش حسادتشونو نشون میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.