تعمیر و بازسازی دمپایی لا انگشتی

تعمیر دمپایی لا انگشتی

دمپایی لا انگشتی یکی از پرطرفدارترین‌ها در فصل تابستان و به ویژه در مسافرت به مناطق استوایی هستند. یکی از مشکلاتی اغلب در استفاده از این صندل‌ها پیش می‌آید، پارگی یا خراب شدن بند آن‌ها است. همین موضوع به ویژه زمانی که در روزهای خوش سفر هستید، می‌تواند ناراحت کننده باشد. اما نگران نباشید، شما می‌توانید بدون اینکه صندل جدیدی خریداری کنید، به راحتی آن را تعمیر کنید و دوباره از آن استفاده کنید. این موضوع ممکن است برای سایر افرادی که همراهتان هستند نیز پیش بیاید. پس با یاد گرفتن تعمیر دمپایی لا انگشتی علاوه بر خود به دیگران نیز کمک کنید. با همراه باشید.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

تعمیر دمپایی لا انگشتی

شاید بند دمپایی شما اصلا خراب نشده باشد. اما شما دوست داشته باشید، آن را نوسازی کنید و یک بند جدید و متفاوت بر روی آن استفاده کنید. می‌توانید از این آموزش در جهت شخصی سازی دمپایی لا انگشتی خود استفاده کنید. پس چه دمپایی شما خراب شده باشد و چه بخواهید در آن کمی تغییر دهید با دنبال کاردن این آموزش ساده می‌توانید، این کار را انجام دهید. با استفاده نوارهای پارچه‌ای آماده یا دست‌ساز و چند عدد واشر فلزی می‌توانید در عرض چند دقیقه دمپایی لا انگشتی خودتان را تعمیر کنید. ابزار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را در لیست زیر خدمت شما بیان می‌کنیم.

وسایل مورد نیاز برای تعمیر دمپایی لا انگشتی:

  • نوار پارچه‌ای
  • واشر فلزی
  • دمپایی لا انگشتی سالم یا خراب
  • چسب قطره‌ای

شاید حدس زده باشید که روش تعمیر دمپایی لا انگشتی به چه صورت خواهد بود. در ادامه این مراحل را با هم مرور می‌کنیم.

چه بند پاره شده باشد و چه سالم باشد، برای اجرای این روش، ابتدا باید بند را به طور کامل ببرید و از کفی دمپایی جدا کنید.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

سپس یک بند پارچه‌ای هماهنگ با کفی دمپایی انتخاب کنید. مهم نیست بند و کفی همرنگ باشند. این یک امر سلیقه‌ای است. اما هماهنگی زیبایی آن را دو چندان می‌کند.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

۴ قطعه‌ی ۱۰ اینچی (۲۵.۴ سانتی‌متری) از نوار مورد نظر برش دهید و در انتهای هر کدام مانند تصویر زیر یک گره ایجاد کنید.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

حالا کفی دمپایی را برگردانید و زیر سوراخ نوک دمپایی، یک واشر قرار دهید.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

در ادامه تعمیر دمپایی لا انگشتی قسمت گره زده‌ی یکی از نوارها را از سمت مخالف واشر، از سوراخ رد کنید. دوباره یک قطعه‌ی دیگر را همانند روال قبلی از همان سوراخ عبور دهید. سپس انتهای هر گره را یک بار دیگر بکشید تا محکم شوند.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

سپس زیر هر سوراخ دیگر یک واشر قرار دهید. و سمت دیگر نوارها را از هر سوراخ عبور دهید.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

سایز بند ها از سمت آزادِ نوارها را با کشیدن و شل کردن تنظیم کنید. پس از پیدا کردن اندازه‌ی مناسب، هر بند را یک گره بزنید و محکم کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه چتر را در خانه تعمیر کنیم؟

[/box]

تعمیر دمپایی لا انگشتی

هیچ موقع محکم‌کاری اشکال ندارد. پس برای این منظور، در انتهای کار با استفاده از چسب مناسب که ما چسب قطره‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. بندها و سوراخ‌ها را به همدیگر محکم کنید.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

پس از خشک شدن چسب‌ها دمپایی لا انگشتی شما آماده‌ی استفاده است.

تعمیر دمپایی لا انگشتی

آموزش تعمیر دمپایی لا انگشتی را به همین سادگی یاد گرفتید. اگر بند صندل شما سالم است و فقط از سوراخ خود خارج شده است و همچنین شما تمایلی به تعویض آن ندارید، در وحله‌ی اول می‌توانید آن را محکم درون سوراخ کفی فرو کنید. اما اگر سوراخ کفی خراب شده است و بند درون آن قرار نمی‌گیرد، با استفاده از واشر یا سنجاق قفلی می‌توانید آن را تعمیر کنید. امیدواریم این آموزش مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

برگرفته شده از: ehow.com

7 دیدگاه برای “تعمیر و بازسازی دمپایی لا انگشتی

  1. afsane گفته:

    خب چه کاریه به خودمون زحمت بدیم؟میریم یکی نوشو میگیرم والا خخخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.