چگونه پی به شخصیت افراد ببریم؟

تست شخصیت شناسی معتبر

به راحتی افراد را بشناسیم

همه افراد علاقه دارند که هم خودشان را بشناسند و هم دیگران را. ولی شناخت دیگران به راحتی ممکن نیست باید زمان زیادی بگذرد تا شما شخصیت دوست ، همکار ، فامیل و … را بشناسید. ولی یک میان بُر وجود دارد که شما می‌توانید با تست شخصیت شناسی که روانشناس‌ها بر اساس اصول خاصی معیارهایی را برای شناخت افراد مشخص کرده‌اند که با کمک آن‌ها می‌توان به خصوصیات کلی افراد پی برد و کمی در راه شناخت انسان‌ها به ما کمک می‌کند. البته نمی‎‌توان مطمئن شد که حتما معیارها در همه افراد صدق می‌کنند باید خودتان نیز برای شناخت آن‌ها تلاش کنید و تنها با تست شخصیت شناسی افراد را قضاوت نکنید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ،مدل‌های مختلف شخصیت شناسی معتبر را خواهیم داشت که بر اساس معیارهایی مانند حالت دست ، طرز نگاه و … به شناخت افراد می‌پردازیم.

شخصیت شناسی معتبر

تست شخصیت شناسی معتبر

شخصیت شناسی بر اساس چک کردن گوشی

آیا می‌دانید که دیگران با توجه به چک کردن گوشی و زمان و مکان استفاده از گوشی پی به شخصیت شما می‌برند؟ شخصیت شناسی معتبر نشان می‌دهد که با نحوه چک کردن گوشی هم می‌توان به پس شخصیت پی برد. اگر شما فردی هستید که مدام شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و … را چک می‌کنند این نشان می‌دهد که شما در مورد مسائل عاطفی ثبات ندارید و همیشه حال و هوایتان در حال تغییر و دگرگونی است. پس دقت کنید که کی و کجا گوشی خود را چک می‌کنید.
شخصیت شناسی معتبر بر اساس حالت دست
ما انسان‌ها موقع حرف زدن با انجام کار دیگری ممکن است به طور غیر ارادی به دستمان حالت دهیم. از این حرکات دست می‌توان به خصوصیات شخصیتی طرف مقابل پی برد. چگونه؟ ابتدا به این نکته دقت کنید که کسانی که موقع حرف زدن دستان خود را زیاد حرکت می‌دهند افراد قدرتمند با اعتماد به نفس بالا هستند که دوست دارند دیده شوند و همه به آن‌ها احترام بگذارند.

در مقابل کسانی که موقع صحبت کردن اصلا حرکت دست ندارند ، افراد خجالتی و کم رو هستند که اعتماد به نفس کمی هم دارند و همیشه به دنبال راحت‌ترین کارها هستند نه بهترین کارها!

مدل‌های مختلف شخصیت شناسی معتبر

تست روانشناسی جالب

شخصیت شناسی معتبر بر اساس جویدن ناخن‌ها

حتما شما  هم در زندگی با افرادی مواجه شده‌اید که مدام ناخن‌هایشان را می‌جوند و تبدیل به عادتی شده است که ترک آن خیلی سخت است حتی شمایی که این مطلب را می‌خوانید احتمالا جزو این افراد هستید. این عادت یک نشانه شخصیت شناسی است. کسانی که عادت جویدن ناخن دارند و یا حتی پوست تن خود را می‌جوند ، تمایل به کمال گرایی دارند و به خاطر همین نمی‌توانند آرامش خود را حفظ کنند.

شخصیت شناسی بر اساس تماس چشمی

آیا موقع صحبت کردن با کسی تماس چشمی کاملی برقرار می‌کنید؟ این شخص ممکن است مادر ، پدر ، همسر ، دوست ، رئیس ، همکار و حتی غریبه باشد. کسانی که تماس چشمی نمی‌توانند برقرار کنند نشانه عدم اعتماد به نفس است این افراد کمی ضعیف هستند و اراده ضعیفی هم دارند باید تلاش کنند که حتما تماس چشمی راحتی را برقرار کنند.

در مقابل کسانی که اعتماد به نفس زیادی دارند به راحتی با هر کسی تماس چشمی برقرار می‌کنند و هیچ واهمه‌ای ندارند این افراد در زندگی خود موفق‌تر از افراد دیگر هستند.

تست شخصیت شناسی جدید

 

شخصیت شناسی معتبر بر اساس طرز نگاه

شخصیت شناسی معتبر نشان داده است که هنگام نوشیدن چای ، قهوه و … طرز نگاه طرف رازهای شخصیتی او را آشکار می‌کند. خیلی جالب است که تا این ریزبین باشیم. این تست بیان می‌کند که کسانی که موقع نوشیدن قهوه و یا چای و … به داخل فنجان نگاه می‌کنند افراد ایده آلیسم ، متمرکز و آگاهی هستند ولی کسانی که لبه‌های فنجان می‌کند بسیار تحت تاثیر دیگران است و فرد بی‌خیال ، برونگرا ولی قابل اعتمادی هستند. کسانی هم که موقع نوشیدن چشمان خود را می‌بندند افراد درد کشیده‌ای هستند ولی می‌خواهند خودشان را با خوشی‌ها سرگرم کنند و به روی خودشان نیاورند.

 

شخصیت شناسی بر اساس وقت شناسی

آیا شما فردی وقت شناس هستید؟ کسی که می‌خواهید او را بیشتر بشناسید او چی؟ اگر خودتان فرد وقت شناسی نیستید باید بگویم که این رفتار آزار دهنده است و افراد دوروبر شما را به مرور زمان کم می‌کند چون کسی که منتظر می‌ماند حس بدی پیدا می‌کند. کسانی که وقت شناس هستند ، افراد کاملا باانگیزه هستند که برای زندگی خودشان و دیگران ارزش قائل هستند و ساختار ذهنی منظمی دارند.

در مقابل افراد وقت نشناس افراد بی ملاحظه و بدون برنامه هستند که مدام در حال دویدن و عجله هستند و همه کارهای خودشان را در دقیقه ۹۰ انجام می‌دهد که خودشان هم آرامش ندارند.

تست شخصیت شناسی رایگان

شخصیت شناسی بر اساس شوخ طبعی 

آیا فکرش را هم می‌کردید که با جک‌هایی که فرد می‌گوید و شوخی‌هایی که می‌کند هم می‌توانید به شخصیتش پی ببرید؟ مخصوصا اگر کسی یک جک را چند بار تعریف کند باید به اعماق جک فکر کنید و ببینید چه مضمونی می‌تواند داشته باشد. مثلا اگر کسی وقتی از کنار ماشین گران قیمتی عبور می‌کند و می‌گویند ایوای کلیدش را در خانه جا گذاشته‌ام! به ظاهر شوخی است و همه را می‌خنداند ولی تمایل فرد به تجملات و مادی گرایی بودن او را نشان می‌دهد.

شخصیت شناسی بر اساس رفتار با کارکنان رستوران

اگر می‌خواهید کسی را بشناسید به رستوران بروید و به طرز برخورد با افراد مختلف مانند گارسون ، کارمند ، نگهبان و … توجه کنید. باید توجه کنید که این فرد با توجه به موقعیت افراد به آن‌ها احترام می‌گذارند یا خیر؟ اگر این گونه بود فرد قابل اعتمادی نیست ولی اگر با همه به یک میزان مودب بود پس فرد قابل اعتمادی است. اگر هم بدرفتاری با افراد مختلف را دیدید خودتان را گول نزنید با شما هم یک روزی بدرفتاری می‌کند.

در ادامه این مطلب از مجله ویدئو تست شخصیت شناسی معتبر را مشاهده خواهید کرد سن عقلی شما را بیان می‌کند با دقت ۱۰ سوال را بخوانید و با صداقت پاسخ دهید و امتیازهای آن را جمع کنید و در آخر پاسخ تست را مشاهده می‌کنید:

ویدئو تست شخصیت شناسی معتبر سن عقلیدانلود ویدئو تست سن عقلی

امیدوارم این مطلب ” شخصیت شناسی معتبر ” مورد پسند و استفاده شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از این که همراه ما هستید ، خوشحالیم ♥

هر گونه نظری راجع به این مطلب داشتید از طریق کامنت اعلام کنید.

17 دیدگاه برای “چگونه پی به شخصیت افراد ببریم؟

 1. fahimeh گفته:

  دستم خورد از کانال مجله لفت دادم لینکشو از کجا میتونم گیر بیارم رحان جون؟

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به fahimeh – دوست خوبم اگه از اپلیکیشن مجله استفاده می‌کنین میتونین از داخل هر مطلبی وارد کانال تلگرام بشین در قسمت آخر هر مطلب لینک کانال قرار داده شده و میتونین جوین بشین و اگه از سایت مجله استفاده می‌کنین در صفحه اصلی روی کانال تلگرام صورتی‌ها کلیک کنین و وارد کانال بشید…ممنون از همراهیتون

 2. یکتا خانووووم گفته:

  من سیصد و پنجاه شدم !!!!!! اصلا درست نبود ! عقل من مثل یه پیرزن صد ساله است ! فقط یه پیرزن شاد ! خخخخ ^_^

 3. نگار❉ گفته:

  مال من ۲۷۰ شد با اینکه نزدیک ۱۵ سالم هست عقلم ۱۶ تا ۲۶ بود، پس بیشتر سن خودم می فهمم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.