تزیین کوسن با گل رزهای نمدی

تزیین کوسن با گل نمدی

پارچه‌های نمدی در تزیین وسایل منزل و اتاق نقش مهمی ایفا می‌کنند. یکی از این تزیینات درست کردن انواع گل با استفاده از نمد است که با آن می‌توان بخش‌های مختلف خانه را تزیین کرد. همواره یکی از دغدغه‌ی خانم‌ها مسئله هماهنگی وسایل منزل با بخش‌های مختلف بوده و هست. کوسن‌ها یک روش سریع برای رنگ بخشیدن به فضای منزل هستند. یکی از راه‌های تزیین کوسن‌ها استفاده از تزیینات و گل‌های نمدی است که می‌توان به ساده‌ترین روش این کار را انجام داد. گل رزهایی که به سادگی با چند برش دقیق می‌توانید در منزل تهیه کرده و در نهایت کوسن‌های مبلمان و تخت خواب را تزیین کنید. در این بخش از صورتی‌ها تزیین کوسن با گل نمدی را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

تزیین کوسن با گل نمدی

تزیین کوسن با گل نمدی

حالا که به روزهای عید و دید و بازدید نزدیک می‌شویم، بهترین زمان برای رسیدگی به فضای منزل و ادادن کمی رنگ به فضای منزل است. بالشتک‌های زیبا که خودتان به راحتی می‌توانید آن‌ها را درست کنید می‌توانند یک انتخاب هوشمندانه برای اینکار باشند. تنها چیزی که در این آموزش به آن نیاز دارید یک کوسن ساده و کمی پارچه‌ی نمدی احتیاج خواهد بود. برای تزیین کوسن با گل نمدی وسایل و ابزار زیر مورد نیاز می‌باشند.

وسایل مورد نیاز برای تزیین کوسن با گل نمدی:

  • ۱ یارد ۰٫۸۳ متر پارچه‌ی نمدی
  • قیچی تیز
  • نخ و سوزن یا چسب حرارتی
  • دستگاه یا تفنگ چسب
  • بالشتک یا کوسن ساده

تزیین کوسن با گل نمدی

آموزش مرحله به مرحله تزیین کوسن با گل نمدی:

پس از تهیه وسایل و ابزار مورد نیاز، مراحل تزیین کوسن با گل نمدی را دنبال کنید.

گام اول: تهیه نمدهای مربعی

۲۵ تا ۳۵ مربع به اضلاع ۵ اینچ یا ۱۲٫۵ سانتی‌متر از پارچه‌ی نمدی برش بزنید.

تزیین کوسن با گل نمدی

گام دوم: گرد کردن گوشه‌ها

در این مرحله گوشه‌های هر مربع را باید گرد کنید. به منظور انجام این‌کار از قیچی تیز برای بریدن گوشه‌های هر مربع و گرد کردن لبه‌‌ها استفاده کنید.

تزیین کوسن با گل نمدی

گام سوم: برش مارپیچی پارچه

برای ایجاد برش مارپیچی هر قطعه، از یک سمت نمد شروع کرده و مانند عکس زیر یک برش باریک و مارپیچی تا رسیدن به مرکز قطعه ایجاد کنید.

تزیین کوسن با گل نمدی

گام چهارم: رول کردن نوار

حالا یک نوار باریک و بلند در اختیار دارید. با استفاده از رول کردن این نوار، اولین گل رز ما آماده خواهد شد. در نقطه‌ای از آنجا شروع به برش کرده بودید رول کردن نوار را آغاز کنید.

تا زمانی که به انتهای نوار مارپیچ رسیدید، این کار را ادامه دهید تا گل رز ایجاد شود.

تزیین کوسن با گل نمدی

گام پنجم تزیین کوسن با گل نمدی: محکم کردن گلبرگ‌ها

گل رز ایجاد شده را سر و ته کرده و با استفاده نخ و سوزن گلبرگ‌های آن را بدوزید و محکم کنید تا به همان صورت در جای خود باقی بمانند.

تزیین کوسن با گل نمدی

اگر دستی در دوخت و دوز نداری می‌توانید از چسب حرارتی برای محکم کردن آن استفاده نمایید. برای اینکار به قسمت پایین گل چسب بزنید.

سپس قسمت اضافی گل را به تنه‌ی گل بچسبانید.

گام ششم: گل‌های بیشتری بسازید

به برش دادن لبه‌ها، نواری کردن آن‌ها و رول کردن نوارها ادامه دهید تا به تعداد گل‌های مورد نیاز برای تزیین کوسن با گل نمدی برسید. در این آموزش برای ساختن قلب بر وری کوسن با استفاده از گل رز نمدی از ۲۵ عدد برش استفاده شده است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

مدل‌های زیبا از قاب عکس نمدی

[/box]

 

گام هفتم: تکمیل تزیین کوسن با گل نمدی

سپس گل‌های به دست آمده را تا تبدیل شدن به شکل مورد نظر بر روی کوسن با استفاده از چسب حرارتی بچسبانید.

تبریک؛ شما توانستید اولین کوسن خود را با استفاده از رزهای نمدی تزیین کنید. با استفاده از این روش می‌توانید بالشتک‌های دیگرتان را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تزیین نمایید.

تزیین کوسن با گل نمدی

علاوه بر آن در این آموزش شما یاد گرفتید که چگونه گل‌های رز نمدی بسازید که یکی از ابزار مهم در تزیین وسایل مختلف می‌باشد. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.

برگرفته شده از: ehow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.