آموزش تزیین صندل تابستانی با پوم پوم

تزیین کفش با پوم پوم

صورتی‌ها: حتما شما هم هنگام خریدِ کفش و لباس، متوجه صندل‌های تابستانی پوم پوم دار در ویترین مغازه‌های شده‌اید. پوم پوم یکی از زیباترین وسایل تزیینی انواع لباس‌ها، کفش و … است که هر فردی با دیدن آن‌ها وسوسه می‌شود برای خریدنِ آن جنس. خبر خوش برای شما این است که که ما در این بخش از هنرهای دستی دوباره با یک آموزش کاربردی خدمت شما آماده کرده‌ایم. آموزشی که در آن به شما یاد خواهیم داد که چگونه صندل‌های قدیمی خودتان را با پوم پوم‌های دست‌ساز خودتان تزیین کنید. پس در ادامه با آموزش تزیین کفش با پوم پوم همراه ما باشید.

تزیین کفش با پوم پوم

تزیین کفش با پوم پوم

گاها قیمت این صندل‌ها کمی زیاد است و ممکن است شما را از خرید منصرف کند. اما نگران نباشید شما می‌توانید به سادگی یکی از آن‌ها را بدون صرف هزینه‌ی زیادی صاحب شوید. برای تزیین این کفش‌ها تنها باید چند عدد پوم پوم با استفاده از کاموا بسازید و کفش‌های قدیمی و ساده‌ی خودتان را با آن‌ها تزیین کنید. وسایل و ابزار تزیین کفش با پوم پوم را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

وسایل مورد نیاز برای تزیین کفش با پوم پوم:

 • کفش صندل ساده و تک رنگ
 • روبان طرح دار سفید و سیاه
 • منگوله رشته‌ای آویز در دو رنگ (در صورت امکان بخرید. در غیر این صورت خودتان نیز می‌توانید بسازید)
 • پوم پوم در سه رنگ (در صورت امکان بخرید. در غیر این صورت خودتان نیز می‌توانید بسازید)
 • کاموا در رنگ‌های مختلف در رنگ‌های مختلف برای ساخت پوم پوم و منگوله
 • چسب حرارتی مخصوص پارچه
 • تفنگ چسب حرارتی
 • قیچی

مراحل آموزش تزیین کفش با پوم پوم:

پس از این که ابزار و وسایل مورد نیاز برای تزیین کفش با پوم پوم را تهیه کردید، با ادامه آموزش همراه ما باشید و مراحل ساخت را به ترتیب دنبال کنید.

مرحله اول:

اگر پوم پوم و منگوله آویز را خریداری کردید به سراغ مرحله بعد بروید. در غیر این صورت این مرحله را انجام دهید تا با چند مرحله ساده آن‌ها را بسازید.

در ابتدا آموزش ساخت منگوله آویز را بیان می‌کنیم که به مراتب ساده‌تر است. برای این آموزش دو آویز در رنگ‌های مختلف نیاز داریم. برای ساخت آن‌ها، ابتدا چند رشته از یک کاموا را در اندازه‌های یکسان (۱۰ سانتی‌متر) برش دهید. این رشته‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و ابتدا و انتهای آن‌ها را باهم برابر کنید. سپس آن‌ها را از وسط به صورت دسته‌جمعی تا کنید. پس از تا کردن با یک رشته نخ کاموا در همان رنگ ۱ الی ۱.۵ سانتی‌متر پایین تر از محل تا گره بزنید. اولین منگوله‌ی آویز شما به همین سادگی ساخته شد. پس از آن دومین آویز خود را با همین روش و همین اندازه اما با رنگی دیگر بسازید.

تزیین کفش با پوم پوم

پس از اینکه منگوله‌ها را ساختید. باید سه عدد پوم پوم نیز بسازید. برای ساخت پوم پوم با کاموا دو عدد لوله مقوایی (رول دستمال کاغذی توالت) نیاز دارید. طریقه ساخت پوم پوم به این ترتیب است ابتدا دو لوله مقوایی را با دو انگشت خود محکم نگه دارید و دور تا دور آن را چندین بار با نخ کاموا بپیچانید. پس از اتمام کار مرحله اول، مقداری نخ کاموا ببرید و از میان دو لوله مقوایی دور، نخ‌های پیچانده شده ببنید و در آخر محکم گره بزنید. در پایان کار به وسیله قیچی نخ‌های اطراف را از وسط برش بزنید و به لبه‌های برش خورده نخ کاموا حالت داده و مرتب کنید. با استفاده از این روش، می‌توانید چندین نوع پوم پوم در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف بسازید. شما باید بر هر لنگه کفش صندل ۲ عدد منگوله آویز و سه عدد پوم پوم درست کنید.

تزیین کفش با پوم پوم

مرحله دوم آموزش:

حالا به سراغ ادامه آموزش تزیین کفش با پوم پوم می‌رویم. چسب حرارتی را داغ کنید. پس از آن در ابتدا باید آویزها را بر روی کفش بچسبانید. برای اینکار تا قطره نسبتا بزرگ از چسب حرارتی را بر روی قسمت بالایی کفش بزنید. سپس آویزها را بر روی آن‌ها فشار دهید تا زمانی که بچسبند با دستتان کمی نگه دارید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

یک راه ساده برای تمیز کردن کفش‌های اسپرت سفید

[/box]

تزیین کفش با پوم پوم

مرحله سوم آموزش تزیین کفش با پوم پوم:

در این مرحله روبان طرح دار را باید بر طبق اندازه‌ی قسمت بالای کفش اندازه‌گیری و برش دهید. لازم به ذکر است که از هر طرف تقریبا ۲ سانتی‌متر اضافی در نظر بگیرید.

مرحله چهارم

سپس با استفاده از چسب حرارتی مانند عکس زیر روبان‌ها را با دقت بر روی محل مشخص شده بچسبانید.

تزیین کفش با پوم پوم

مرحله پنجم

در این مرحله از تزیین کفش با پوم پوم نوبت آن است که پوم پوم‌ها را بر روی زبانه‌های کفش بچسبانید. برای اینکار مقداری چسب حرارتی بر روی محل مورد نظر بزنید و پوم پوم را بر روی آن فشار دهید تا به خوبی بچسبد. سپس بقیه‌ی پوم پوم‌ها را به همین روال بر روی کفش قرار دهید.

تزیین کفش با پوم پوم

به همین سادگی کفش صندل شما برای تابستان آماده شد.

تزیین کفش با پوم پوم

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید. نظرتان در مورد این آموزش چیست؟

برگرفته شده از: prettylifegirls.com

6 دیدگاه برای “آموزش تزیین صندل تابستانی با پوم پوم

 1. رزا گفته:

  چرا جدیدا اینقد کم مطلب میذارید و بخش بازیگران در شبکه های اجتماعی رو برداشتید کل مجله صورتی ها با اون خوب بود

 2. الی گفته:

  سارا جون راس میگه بخدا!
  وا!!!!تازه مگه تو این دوره زمونه کسی از اینجور چیزا میپوشه؟
  چه حرفایی میزنینا!?
  د رست ح رف ب ز نین??
  مگر نه با سارا جون آتش به پا میکنیم مگه نه سارا جون؟
  حالا فعلا میبینم چی کار میکنین?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.