ایده‌های مختلف تزیین شیشه سس

تزیین شیشه سس

یک سری بطری شیشه‌ای و پلاستیکی در تمام خانه‌ها ایرانی یافت می‌شود که معمولا کاربردی نداشته و گوشه کنار کابینت بدون استفاده مانده‌اند. در بسیاری مواقع بانوان از حضور این بطری‌های بی‌مصرف ابراز ناراحتی می‌کنند. اما اگر ذهن خلاق داشته باشیم می‌توانیم با استفاده از انواع و اقسام بطری‌های شیشه‌ای کلی لوازم تزیینی و هنری زیبا بسازیم. شیشه‌های سس یکی از انواع مختلف این بطری‌ها می‌باشند که می‌توان آن‌ها را به صورت مختلف تزیین کرد. به همین سبب در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها ایده‌های مختلف تزیین شیشه سس را آماده کرده‌ایم که امیدواریم شما نیز بتوانید با خلاقیت خود تزیینات زیبایی روی بطری‌های سس انجام دهید.

تزیین شیشه سس

تزیین شیشه سس

در ادامه ایده‌های تزیین شیشه سس را خواهید دید که به راحتی می‌توانید این تزیینات را انجام داده و زیباترین اکسسوری‌های خانگی را برای خانه خود تهیه کنید. با ما همراه باشید.

تبدیل شیشه سس به چراغ درخشان:

با تهیه چند زنجیر به رنگ طلایی و چند ابزار کاربردی، می‌توانید به آسانی شیشه‌های ساده و خالی سس را  به یک جا شمعی پر نور و زیبا تبدیل کنید. تنها ترفند موجود در این زیبایی انتخاب شیشه‌های سس به اندازه‌های مختلف است. در ادامه نحوه تزیین شیشه سس یه شکل این چراغ درخشان را می‌خوانید:

تزیین شیشه سس

مرحله اول:

برای ساخت چراغ درخشان، در ابتدا درب شیشه‌های سس را جدا کرده و وسط درب شیشه سس را با استفاده از موکت بر برش دهید. بعد از برش، نوبت به سوراخ کردن درب شیشه می‌رسد. با استفاده از یک مته و دریل، درب شیشه سس را از دو طرف روبرو سوراخ کنید.

تزیین شیشه سس

مرحله دوم:

برای تهیه چراغ درخشان، در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از یک اسپری رنگ طلایی درخشان، درب شیشه سس را به رنگ طلایی زیبا رنگ کنید. اما توجه کنید که این مرحله اختیاری بوده و در صورت دل‌خواه می‌توانید آن‌ها را بدون رنگ استفاده کنید.

تزیین شیشه سس

مرحله سوم:

بعد از آماده شدن درب شیشه‌های سس با استفاده از انبر دستی، زنجیرهایی طلایی خریداری شده را به درب شیشه سس وصل کنید. دقت کنید که از زنجیرهای محکمی برای این کار استفاده کنید چون این زنجیرها باید وزن شیشه سس را حمل کنند.

تزیین شیشه سس

مرحله چهارم:

بعد از متصل کردن زنجیر به درب شیشه‌های سس، درب آن را ببندید و دقت کنید که درب شیشه به طور ثابت بسته شود.

تزیین شیشه سس

مرحله پنجم:

در این مرحله چند عدد شمع سوزان تهیه کنید.

تزیین شیشه سس

مرحله ششم:

شیشه‌های آماده شده سس را تا نصف با آب پر کرده و شمع‌های سوزان را داخل آب گذاشته و شمع را روشن کنید تا چراغ درخشان شما آماده شود.

تزیین شیشه سس

چراغ درخشان در این مرحله آماده است، این چراغ‌ها را در باغ و یا خانه‌ی خود از میخ‌ آویزان کنید.

تزیین شیشه سس به شکل جا شمعی

خاطرات مسافرت ساحلی را در شیشه سس نگه داری:

خاطرات خانوادگی در کنار ساحل و دریا بسیار جذاب و بی‌نظیر هستند. معمولا برای حفظ این خاطرات زیبا و به یاد ماندنی ایده‌های زیادی وجود ندارد اما شما می‌توانید با استفاده از یک شیشه سس خالی خاطرات ساحلی خود را حفظ کنید.

تزیین شیشه سس

مرحله اول: قرار دادن ماسه داخل شیشه

برای آماده سازی خاطرات ساحلی خود در ابتدا ظرف شیشه سس را تمیز کرده و سپس مقداری شن و سنگ ریز داخل شیشه بریزید.

تزیین شیشه سس

در این مرحله باید دقت کنید که میزان ماسه و سنگ نه زیاد و نه کم باشد تا فضای کافی برای بقیه تزیینات باقی بماند.

تزیین شیشه سس

مرحله دوم: اندازه عکس شما

عکسی را برای قرار دادن در داخل شیشه سس خود انتخاب کنید که با اندازه شیشه مورد نظر شما متناسب بوده و بتوانید به راحتی تزیینات دیگر را اضافه کنید.

تزیین شیشه سس

مرحله سوم:

در این مرحله عکس را در پشت شیشه و داخل ماسه قرار دهید. سعی کنید فضای خالی عکس در داخل ماسه قرار گیرد و همچنین عکس را در وسط شیشه سس قرار دهید.

تزیین شیشه سس

مرحله چهارم: افزودن تزیینات برای تزیین شیشه سس

در این مرحله صدف‌هایی را که از ساحل جمع کرده‌اید داخل شیشه سس قرار دهید اما توجه کنید که این صدف‌ها عکس را مسدود نکنند.

تزیین شیشه سس به شکل ساحل

مرحله پنجم: افزودن موقعیت مکانی

برای نشان دادن موقعیت مکانی و زمانی عکس گرفته شده، یک نشان‌گر آماده کنید. به طوری که روی یک تکه چوب، نام محل و تاریخ و زمان را با ماژیکی مشکی رنگ نوشته و در کنار صدف‌ها قرار دهید.

تزیین شیشه سس به شکل ساحل

سعی کنید نشان‌گر خود را طوری در ظرف قرار دهید که به خوبی قابل دید باشد.

تزیین شیشه سس

مرحله ششم تزیین شیشه سس

برای تزیین شیشه می‌توانید کلافی را برش داده و به دور شیشه سس ببندید تا بیشتر حال و هوای وسایل کنار دریا را به خود بگیرد.

تزیین شیشه سس

بعد از بستن کلاف به دور شیشه سس، یک صدف و یا خاطره دیگر را روی کلاف وصل کرده و خاطرات خود را تکمیل کنید.

تزیین شیشه سس

شیشه خاطرات ساحلی شما آماده است. آن را در گوشه‌ای زیبا از خانه خود قرار دهید. حتی می‌توانید از این هنر دستی خود به عنوان هدیه نیز استفاده کنید.

ایده جدید تزیین شیشه سس

تزیین شیشه سس به شکل جعبه خیاطی:

شیشه خالی سس می‌تواند بهترین مکان برای نگهداری وسایل خیاطی و سوزن و دکمه باشد. برای تهیه این ظرف زیبا کافی است یک بالشتک سوزن تهیه کرده و روی درب شیشه سس بچسبانیک و با تزیین روبان، جعبه خیاطی خود را تکمیل کنید.

تزیین شیشه سس

شیرینی‌ها را در شیشه سس سرو کنید:

در تصویر زیر دسر خوشمزه‌ای را داخل شیشه سس می‌بینید. شما نیز می‌توانید با استفاده از شیشه‌های خالی سس کوچک، کیک‌ها و دسرهای خوشمزه‌ای را سرو کرده و زیبایی بیشتری به کیک و دسر بخشیده و بتوانید از ظروف شیشه‌ای خود به زیبایی استفاده کنید.

تزیین شیشه سس به عنوان جا کیکی

از شیشه سس برای پیک‌نیک استفاده کنید:

یک شیشه سس خالی را با آیتم‌های پیک‌نیک مورد علاقه خود پر کنید و آن را داخل سبد پیک نیک بگذارید. شما بعد از این کار شگفت‌زده خواهید شد از اینکه چه کاری می‌توانید با ظروف خالی انجام دهید.

تزیین شیشه سس

از شیشه سس برای سرو سالاد استفاده کنید:

خانم‌ها و آقایان، ممکن است یکی از جالب‌ترین روش‌ها برای تزیین شیشه سس و جمع کردن سالاد، قرار دادن سالاد در داخل این بطری‌ها باشد. شما می‌توانید با استفاده از این روش سالاد را به صورت تک نفره آماده کرده و سالادی تازه به مهمانان ارائه دهید.

تزیین شیشه سس

تزیین شیشه سس به شکل جا شمعی:

چرا زمانی که می‌توانید خودتان شمع‌های تزیینی زیبا بسازید، شمع‌های گران قیمت را از فروشگاه‌ها خریداری می‌کنید؟ شاید شما فکر کنید، ساخت شمع کار سختی است اما این کار بسیار آسان‌تر از آن چیزی است که شما تصورش را می‌کنید. البته قبل از ساخت شمع‌های تزیینی داخل شیشه‌های خالی سس بهتر است شیشه سس را تزیین کنید تا یک شمع دوست داشتنی ایجاد نمایید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

در اینجا نحوه ساخت شمع‌های مختلف را یاد بگیرید

[/box]

تزیین شیشه سس

ایده‌های تزیین شیشه سس را مشاهده کرده و نحوه ساخت برخی از آن‌ها را نیز یاد گرفتید. شما با شیشه‌های خالی سس خود چه کار می‌کنید؟ لطفا ایده‌های تزیین خود را برای دیگر کاربران نیز بیان کنیدو

منبع تزیین شیشه‌ سس:

ehow

1 دیدگاه برای “ایده‌های مختلف تزیین شیشه سس

  1. roya گفته:

    سلام نزدیک عیده ولی مجله حال و هوای عید نداره لطفا مطالبی مثل ایده های تزیین سبزه عید و هفت سین و مدلهای جدید لباس عید مث مانتو و کفش و… بذارین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.