ایده‌های جالب و متفاوت برای تزیین راه پله خانه

تزیین راه پله خانه

دکوراسیون خانه و زیبایی آن برای اعضای خانواده اهمیت زیادی دارد، خانه محل آرامش و استراحت است که این آرامش زمانی تکمیل خواهد شد که افراد خانواده زندگی در محیط دلخواه را تجربه نمایند. بنابراین بهتر است به دکور منزل و تزیین آن اهمیت دهید تا در نهایت دکوراسیون زیبایی را مشاهده کنید. راه پله جزو قسمت‌های اصلی منزل است، البته خیلی از خانه‌های آپارتمانی راه پله ندارند ولی در مقابل تعداد آپارتمان‌هایی که راهپله دارند نیز بسیار زیاد است. زیبایی و تزیین راه‌پله در زیبایی دکوراسیون کلی منزل تاثیر دارد. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، روش‌هایی برای تزیین راه پله خانه را بیان می‌کنیم (همزمان تصاویر آن را نیز مشاهده خواهید کرد.) با ما همراه ما باشید تا با روش‌های تزیین راه پله آشنا شوید.

تزیین راه پله خانه

تزیین راه پله خانه

به نکات زیز توجه کنید تا یک راه پله با تزیین دلخواه را داشته باشید: البته سلیقه شخصی خودتان را نیز می‌توانید در تزیین دخوالت دهید.

۱- در انتخاب رنگ و نور راه پله دقت کنید

تزیین راه پله خانه

استفاده از رنگ‌های تیره در راه پله موجب کوچک دیده شدن فضا خواهد شد، بنابراین بهتر است در تزیین راه پله خانه از رنگ‌های روشن استفاده نمایید. قرار دادن چوب لباسی و قالیچه با رنگ روشن، باعث بزرگ دیده شدن فضا شده و به میهمانان حس راحتی القا می‌کند. (سعی کنید در هنگام میزبان بودن، لباس رنگ روشن بپوشید تا حس شادی و خودمانی بودن در میهمان ایجاد شود.)

۲- استفاده از تابلوهای قدیمی

تزیین راه پله آپارتمان

تابلوهای قدیمی در بالای پلکان خانه یک ظاهر منحصر به فرد ایجاد می‌کنند. ترکیب عجیب و دمدمی این تابلوها، موضوع خوبی برای شروع مکالمه خوب با میهمانان است. به نحوه چیدمان تابلو‌ها نیز دقت کرده و بهترین حالت را برای چیدن این تابلو‌ها در کنار هم انتخاب نمایید.

۳- ایجاد الگو با کاغذ دیواری

تزیین راه پله عروس

سایه آرام کاغذدیواری و فرش پلکان یک احساس ساحلی ایجاد می‌کند که بسیار سرگرم کننده و جالب دیده خواهد شد. این کار و موارد تابستانی جالب دیگر را برای دکور خانه امتحان کنید. نمونه‌ای از این کار را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

۴- از انواع مختلف مجسمه‌های بزرگ استفاده کنید

تزیین راه پله عروس

قرار دادن مجسمه‌های جالب از اشخاص مهم در تاریخ، باعث جالب دیده شدن دکوراسیون شما خواهد شد، پس سعی کنید برای تزیین راه پله خانه تابلو شخصیتی را انتخاب کنید که مجبوب بیشتر اعضای جامعه باشد.

۵- سبک جالبی برای راه پله انتخاب کنید

تزیین راه پله ساختمان

انتخاب سبک ساحلی برای تزیین راه پله منزل ایده خوبی می‌باشد زیرا توجه همه را به خود جلب خواهد کرد. با توجه به وسایل منزل، می‌توانید سبک انتخاب وسایل راه پله را نیز به راحتی انتخاب کنید.

۶- انتخاب یکسان رنگ نرده و کمد

تزیین راه پله های اپارتمان

اگر نرده‌های خود را چوبی انتخاب کردید، بهتر است کمدی که در کنار این راه پله قرار می‌دهید از یک جنس و رنگ باشند؛ زیرا در نگاه کلی این دو، به هم مربوط هستند. اگر رنگ آن‌ها را نیز یکسان انتخاب کنید بهتر است.

۷- یک کاغذ دیواری بُلد انتخاب کنید

تزیین راه پله ها

انتخاب کاغذ دیواری صحیح در تزیین راه پله خانه تاثیر زیادی دارد بنابران بهتر است کاغذ دیواری را انتخاب کنید که توجه میهمانان را به خود جلب کند و نشان دهنده سبک زندگی شما باشد.

۸- انتخاب فرش با طرح عمودی

تزیین راه پله ساختمان

قرار دادن فرش با رنگ روشن و وجودِ خط‌‌های افقی باعث زیبا و جالب دیده شدن راه پله خواهد شد، پس هنگام تزیین پاگرد راه پله این مورد را نیز به خاطر بسپارید.

۹- انتخاب راه پله چوبی

تزیین راه پله

انتخاب پله‌های چوبی یک سبک جالب از دکوراسیون را ایجاد می‌کند که بسیار زیبا دیده می‌شوند، حتما نیازی نیست از چوب طبیعی استفاده کنید، چوب مصنوعی هم شما را به هدف خواهد رساند.

۱۰- طراحی راه پله آپارتمان به رنگ آبی

طراحی راه پله آپارتمان

استفاده از رنگ آبی در تزیین راه پله خانه باعث زیبا دیده شدن آن خواهد شد؛ می‌توانید فرش و رنگ پله‌ها را به رنگ آبی انتخاب کتید. رنگ سفید بهترین مکمل برای رنگ آبی است می‌توانید در نقاط مختلف راه یله از این رنگ نیز بهره ببرید.

۱۱ -تزیین دیوار راه پله با انتخاب یک طرح خاص

تزیین دیوار راه پله

می‌توانید یک طرح خاص و جالب را در تزیین دیوار راه پله به کار ببرید تا نظر میهمانان و اعضای خانواده را به خود جلب کند. نوشته‌های زیبا بر روی این طرح خاص بنویسید. می‌توانید از جملات فلسفی انگلیسی استفاده کنید تا توجه همه را به سوی خود جلب کند.

۱۲- تزیین متفاوت نرده‌های راه پله

تزیین پاگرد راه پله

اگر می‌خواهید برای راه پله خود یک طرح بسیار جالب و زیبا را انتخاب کنید، عکس بالا می‌تواند ایده خوبی باشد، به این ترتیب که نرده‌های راه پله را به صورت خط‌های عمودی تا بالای سقف انتخاب می‌کنید.

۱۳- استفاد از اعداد در تزیین راه پله

تزیین راه پله

استفاده از اعداد در پله‎ها، سبک جالبی از دکوراسیون راه پله را فراهم می‌کند، می‌توانید اعداد را بعد از ساخت پله، بچسبانید و یا با میخ بکوبید، بستگی به جنس ساخته شده اعداد دارد.

۱۴- استفاده از روکش با طرح چوب

یک روش دیگر برای تزیین راه پله استفاده از روکش‌های طرح چوب است، زیرا امکان ندارد همه بتوانند پله‌های خود را از چوب بسازند ولی می‌توانند از روکش‌های مخمل مانند، که طرح چوبی دارند استفاده کنند.

 ۱۵- استفاده از وسایل جالب در راه پله

تزیین پاگرد راه پله

اگر می‌خواهید سبک جالبی را در راه پله استفاده کنید، قرار دادن یک کلاه و کیف سنتی ایده خوبی است که باعث متفاوت دیده شدن فضای خانه شده است و یک سبک قدیمی را در خانه شما زنده خواهد کرد.

۱۶- فقط از یک رنگ استفاده نکنید

تزیین پاگرد راه پله

نیازی نیست در راه پله، فقط از یک رنگ مشخص استفاده کنید، بلکه می‌توانید از رنگ‌های متفاوتی نیز استفاده نمایید، مثلا به کار بردن رنگ‎های سیاه، سفید، سبز، نارنجی و … در کنار هم آن طور که تصور می‌کنیم نازیبا دیده نخواهد شد.

۱۷- فرش راه راه با نرده سفید

تزیین راه پله

نرده در زیبایی راه پله نقش فراوانی دارد، بنابراین می‌توانید یک طرح زیبا و در عین حال ساده را برای نرده راه پله استفاده کنید، همچنین استفاده از فرش با طرح عمودی نیز ایده جالبی است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

گالری از فرش‌های زیبا برای منزل

[/box]

 ۱۸- به جای نرده از طناب استفاده کنید

تزیین راه پله با گل طبیعی

شاید تصور کنیم که هر راه پله‌ای به نرده نیاز دارد، در حالی که این گونه نیست، بسیاری از راه‌پله‌ها در هر دو طرف خود دیوار دارند و نیاز نیست نرده نصب شود، به جای نرده می‌توانید از یک طناب ضخیم استفاده کنید.

۱۹- تزیین پله‌ها اهمیت زیادی دارد

تزیین پاگرد راه پله

برای تزیین پله‌ها نیازی نیست که حتما از ایده‌های عجیب و غریب استفاده کنید بلکه یک طراحی ساده نیز می‌تواند پله‌های شما را زیباتر نشان دهد. ترکیب رنگ چوب و سفید در پله‌ها نیز ایده جالبی است.

۲۰- می‌توانید متفاوت عمل کنید

تزیین راه پله

ممکن است در تزیین راه پله بزرگ دیده شدن آن، برای شما اهمیت نداشته باشد و فقط بخواهید که راه پله شما، جالب و متفاوت دیده شود در این مواقع می‌توانید یک فرش پله جالب و متفاوت با طرح چوب انتخاب کنید، از شلوغی این طرح، نترسید، مطمئن باشید جالب دیده خواهد شد.

در ادامه گالری از ایده‌های تزیین راه پله خانه را مشاهده خواهید کرد:

تزیین راه پله

تزیین راه پله 

دکوراسیون راه پله

دکوراسیون راه پله

عکس دکور راه پله

عکس دکور راه پله

تزیین راه پله

تزیین راه پله 

عکس تزیین راه پله با استفاده از قاب عکس‌های زیبا

عکس تزیین راه پله

عکس تزیین راه پله خانه

عکس تزیین راه پله خانه

تزیین راه پله به سبک مدرن و جدید

تزیین راه پله

عکس تزیین راه پله با استفاده از تنه درخت

عکس تزیین راه پله

راه پله خانه تزیین شده بوسیله قاب عکس‌های طبیعت

راه پله خانه

دکوراسیون راه پله خانه

دکوراسیون راه پله خانه

تزیین راه پله خانه

تزیین راه پله منزل

عکس راه پله

عکس راه پله 

تزیین راه پله خانه

تزیین راه پله خانه

علاوه بر موارد بالا می‌توانید تزیین راه پله با گل طبیعی را نیز در نظر داشته باشید، همچنین استفاده از لامپ‌های زیبا و کاربردی بسیار جالب دیده خواهد شد.

مقاله‌ای که خواندید، از منبع زیر برگرفته شده است:

countryliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.