تزیین جا مایع دستشویی با گل و مروارید

تزیین جا مایع دستشویی

صورتی‌ها: وقتی حرف از جا مایع دستشویی یا مایع ظرفشویی می‌شود، معمولا بطری‌های پلاستیکی که در سوپر مارکت‌ها و مراکز خرید هستند، به ذهن خطور می‌کند. شستن دست‌ها کاری است که در طول روز ممکن است بیش از ده بار آن را انجام دهیم. تاکنون به دیزان و زیبایی جا مایع‌ها فکر کرده‌اید؟ کسانی که به دیزاین و زیبایی منزل خود اهمیت می‌دهند و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار می‌برند باید توجه داشته باشند که زیبایی سرویس بهداشتی نیز می‌تواند نشان از سلیقه شما در انتخاب وسایل باشد. یکی از کارهایی که می‌توانید در جهت زیبایی سرویس انجام دهید استفاده از ست سرویس بهداشتی یا حدالامکان استفاده از جای مایع‌های زیبا است. نیازی نیست حتما هزینه‌های گزافی را برای خرید جا مایع دستشویی پرداخت کنید. در این آموزش قصد داریم یک روش ساده و کم‌هزینه را برای تزیین جا مایع دستشویی خدمت شما ارائه می‌دهیم.

تزیین جا مایع دستشویی

تزیین جا مایع دستشویی

با استفاده از چند گل خوشرنگ یا بدلیجات زیبا نظیرِ مروارید زیبایی محیط حمام یا سرویس بهداشتی خود را دو چندان کنید. وسایل و ابزار برای تزیین جا مایع دستشویی را می‌توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

لوازم لازم برای تزیین جا مایع دستشویی:

 • یک ظرف شیشه‌ای و شفاف مایع دستشویی که می‌توانید در مراکز خرید یا فروشگاه‌های پلاسکو تهیه کنید.
 • دانه‌های شیشه‌ای که بیشتر برای تزیین استخرها استفاده می‌شوند.
 • گل‌های مصنوعی
 • مایع دستشویی شفاف و بی‌رنگ
 • قیف
 • دانه‌های جواهرات نظیرِ مروارید
 • سیم

تزیین جا مایع دستشویی

مراحل تزیین جا مایع دستشویی:

پس از تهیه وسایل و ابزار گفته شده، مراحل آموزش تزیین جا مایع دستشویی که به صورت گام به گام آماده شده‌اند را مطالعه بفرمایید و طبق آن‌ها ادامه دهید.

گام اول: انتخاب ظرف شیشه‌ای

بطری‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی شفاف در برخی فروشگاه‌های آنلاین و پلاسکوها موجود هستند. البته ممکن است کسانی پلاستیک را بنا به برخی دلایل ایمنی ترجیج دهند اما شفافیت بطری‌های شیشه‌ای چشم‌نوازتر می‌باشد. آن‌ها ضخیم‌تر از پلاستیک هستند و در ذره‌بین کردن محتویات بطری بهتر هستند. حجم بطری‌های موجود معمولا بین ۸ تا ۱۶ اونس یا چیزی حدود ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی‌لیتر هستند. در این آموزش از بطری با ظرفیت بالایی استفاده شده است تا گل‌های مصنوعی به راحتی درون آن جا شوند.

اندازه دهانه‌ی بالایی بطری‌ها نیز متفاوت هستند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، دهانه‌ی بطری سمت راست بزرگ‌تر از دهانه‌ی بطری سمت چپ می‌باشد. بنابراین در انتخاب بطری نیز به این مورد توجه داشته باشید و بطری را به در نظر گرفتن محتویاتی که قرار است درون آن بچینید و دهانه‌ی بطری انتخاب کنید.

تزیین جا مایع دستشویی

گام دوم: تست ثبات رنگ گل‌ها

همه گل‌های مصنوعی به طریق یکسان تولید نمی‌شوند. برخی از آن‌ها ممکن است هنگام مواجه به رطوب تغییر رنگ بدهند و ما این موضوع را نمی‌پسندیم. قبل از قرار دادن هر گونه گل در بطری‌ها، آن‌ها را برای تست ثبات رنگ در یک کاسه کوچک پر از صابون مایع قرار دهید. اگر مدتی بعد هیچ رنگی پس ندادند، می‌توانید از آن‌ها برای این تزیین جا مایع دستشویی استفاد کنید.

تزیین جا مایع دستشویی

گام سوم: پر کردن بطری

در سومین گام از مراحل تزیین جا مایع دستشویی باید درون بطری را پر کنید. با بطری شیشه‌ای که دهانه بزرگتری دارد شروع کنید. قبل از قرار دادن گل‌های مصنوعی، کف بطری را با مهره‌های شیشه‌ای پر کنید. البته بهتر است بیشتر از یک ردیف مهره کف بطری نچینید. چرا که لوله‌ی بطری باید تا کف بطری پایین بیاید در صورت چینش بیش از یک ردیف در کارکرد لوله اشکال به وجود خواهد آمد.

تزیین جا مایع دستشویی

سپس ساقه یا غنچه گل مصنوعی را ببرید و داخل بطری قرار گیرد. به دلیل دهانه گشاد بطری این کار به راحتی قابل انجام است.

تزیین جا مایع دستشویی

اگر با بطری‌هایی کار می‌کنید که دهانه‌ی تنگ‌تری دارند، شما باید گل‌های مصنوعی را انتخاب کنید که می‌توانید از دهانه‌ی بطری توسط فشار رد شوند. در این صورت مهره‌های شیشه‌ای برای استفاده در کف بطری قطعا مناسب نخواهند بود.

تزیین جا مایع دستشویی

گل‌های به محض عبور از دهانه به حال اول برمی‌گردند که در این صورت می‌توانید با استفاده از انگشت یا یک شی باریک آن‌ها را تنظیم کنید.

گام چهارم تزیین جا مایع دستشویی یا شامپو: اضافه کردن مایع

پس از چیدمان محتویات و المان‌های داخلی بطری، آن‌ها را با صابون مایع پر کنید. اگر در هنگام ریختن مایع به درون بطری دستتان می‌لرزد و نمی‌توانید درست تنظیم کنید یا دهانه‌ی آن به قدری باریک است که مقدار قابل توجهی از مایع هدر می‌رود، از یک قیف استفاده کنید. در هنگام انتقال مایع به درون بطری با حباب‌هایی مواجه می‌شوید که ممکن است زیبایی ظرف را تحت تاثیر منفی خود قرار دهد. اما نگران نباشید پس از گذشت مدتی، آن‌ها به خودی خود ناپدید می‌شوند و بطری شما زیبا‌تر از آنچه که می‌پندارید خواهد بود.

تزیین جا مایع دستشویی

گام پنجم: تنظیم کردن گل‌ها

اضافه کردن مایع به درون بطری ممکن است آن‌ها را جابجا کرده و از محل خود خارج کند. با استفاده از لوله‌ی متصل به پمپ بطری شیشه‌ای آن‌ها را تنظیم کنید و به حالت دلخواه برگردانید. پس از تنظیم گل‌ها، پمپ را به دهانه بطری ببنید و آن را بچرخانید تا بسته شود.

تزیین جا مایع دستشویی

گام ششم: اضافه کردن جواهرات

یکی دیگر از ایده‌های تزیین جا مایع دستشویی استفاده از جواهرتِ بدل نظیرِ مروارید می‌باشد. البته این کار را برای زیبایی بیشتر می‌توانید با گل‌ها ترکیب کنید. اما شلوغ‌کاری زیاد می‌تواند جذابیت آن را بکاهد. به هر حال این یک مرحله اختیاری و سلیقه‌ای است. اما استفاده از جواهرات به جای گل نیز می‌تواند لاکچری‌تر به نظر برسد. دانه‌های مروارید بدل را می‌توانید در بدل فروشی‌ها تهیه و خرید کنید. البته این مرواریدها آن‌ها ممکن است درون مایع شناور نمانند. برای اینکه بتوانید آن‌ها را درون مایع به شکل دلخواه خود در آورید از یک سیم استفاده کنید. به این ترتیب که با استفاده از سیم و مروارید، زنجیره‌ای از مرواریدها را تهیه کنید و به هر نحوی که دوست دارید، آن را شکل دهید.

تزیین جا مایع دستشویی

دیزاین مدنظر این آموزش به شکل زیر می‌باشد.

تزیین جا مایع دستشویی

برای زیبایی و ظاهر بهتر، پس از بستن پمپ بطری یک رشته مروارید نیز دور پمپ و بطری بپیچید.

تزیین جا مایع دستشویی

با استفاده از این ایده‌ها می‌توانید آن‌ها را در سینک ظرفشویی برای زیبایی آشپزخانه یا حمام استفاده کنید و طرح‌های متفاوتی را بسازید.

امیدواریم این آموزش مورد پسند شما قرار گرفته باشد. ممنون از همراهی‌تان با این بخش از هنرهای دستی صورتی‌ها.

منبع آموزش: ehow.com

2 دیدگاه برای “تزیین جا مایع دستشویی با گل و مروارید

 1. شیما گفته:

  خوراک خاله مع
  دسشویی خونه رو کردع عین گلستون
  خعلی ناز میشع واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.