مجله صورتی‌ها

 
تزریق چربی به پوست

همه چیز درباره تزریق چربی به پوست!

امروزه بیشتر خانم‌ها و حتی آقایان اهمیت زیادی به مد و زیبایی می‌دهند. این کاملا طبیعی است که با گذشت زمان روی پوست چروک افتاده و خط لبخند ایجاد شود. ابن یک مشکل بزرگ برای هر خانمی است، اما چاره کار چیست؟ باید دست روی دست گذاشت و منتظر پیری بود؟ البته که نه! اولا با روش‌های خانگی می‌توانید در طول زمان چروک را از بین ببرید ولی این یک کار زمان‌بر بوده و هیچ تضمینی برای آن نیست. یک روش برای رفع این مشکل، تزریق چربی به پوست است. در ادامه ین مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، تزریق چربی به پوست را بررسی کرده و معایب و مزایای آن را نیز ذکر می‌کنیم.

تزریق چربی به پوست

تزریق چربی به پوست

بعد از گذشت زمان و ایجاد چروک‌های پوستی، قدم اول قبل از ایجاد چروک عمیق، بوتاکس است که با این روش قسمت‌های زیادی از چروک‎ها از بین می‌روند ولی اگر میزان عمق چروک بیشتر باشد، بوتاکس عملا نمی‌تواند کاری انجام دهد و مجبور می‌شویم سراغ یک روش مطمئن ولی غیر طبیعی رویم. علاوه چروک، لاغری صورت هم دلیل خوبی برای تزریق چربی به پوست صورت است.

قبل از انجام هر گونه اقدامی با یک پزشک مشورت داشته باشید تا همه مزایا و معایب تزریق چربی به پوست را بدانید و سپس اقدام کنید. حتی بهتر است نظر چند پزشک مختلف را جویا شوید چون ممکن است عقاید پزشکان با هم متفاوت باشد.

موارد استفاده تزریق چربی به پوست چیست؟

عوارض تزریق چربی به پوست

علاوه بر موارد بالا، تزریق چربی به پوست کاربردهای زیر را هم دارد:

  • بزرگ کردن سینه‌ها و بازسازی سینه
  • جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
  • پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی‌ها
  • پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه و زیر چشم
  • برجسته سازی لب‌ها، گونه‌ها، چانه
  • برجسته سازی باسن

برای بعضی از افراد سوال می‌شود که آیا با یک بار تزریق می‌شود به نتیجه رسید؟ پزشکان تعداد جلسات تزریق چربی را ۲-۴ بار توصیه می‌کنند تا شما به نتیجه دلخواه خودتان دست یابید. دوره نقاهت این روش، ۲ هفته است که تورم زیادی روی قسمتی که تزریق انجام شده، مشاهده می‌شود.

مراحل انجام تزریق چربی پوست

تزریق چربی به پوست

تزریق چربی به پوست دارای سه مرحله است که بعد از این مرحله نتایج آن را به طور کامل مشاهده خواهید نمود:

در مرحله اول چربی از یک نقطه بدن برداشته می‌شود و به محلی که نیاز دارد تزریق می‌شود. یک مزیت این روش دائمی بودن آن است. در این روش بیمار باید بی‌حس شود نه بی‌هوش. ولی متاسفانه بسیاری از پزشکان این تزریق را با کمک بی‌هوشی انجام می‌دهند ولی باز هم نظر پزشک در این مورد در اولویت است.

بعد از مرحله اول نوبت به جدا کردن سلول‌های چربی می‌رسد بعد از این مرحله هم از چربی برداشته شده آزمایش و نمونه‌برداری می‌شود و ناخالصی‌های آن جدا شده و فقط قسمتی را که سالم و مناسب است، استفاده می‌کنند. سپس با عنوان مرحله آخر نوبت به تزریق دوباره چربی برداشته شده، می‌رسد. این کار با سرنگ مخصوص انجام می‌شود

آیا این روش درد دارد؟ دردی که از انتقال چربی حس می‌کنیم در طول تزریق، باید در کمترین مقدار ممکن است و بعد از آن داروهای مسکن را برای بیمار تجویز کنند. بعد از تزریق دارو و در دوره نقاهت نیز در صورت مشاهده هر تغییر جزئی و کوچکی به دکتر خودتان مراجعه کنید تا علت را آنالیز کند.

دلیل محبوبیت تزریق چربی به پوست چیست؟

تزریق چربی به پوست صورت

چون در این روش از بدن خود فرد کمک می‌گیرند و احتمال مبتلا به آلرژی ندارند و مشکل ایجاد نمی‌کند. همچنین همانطور که در بالا اشاره کردیم، ماندگاری آن دائمی است و در زیر پوست حرکت نمی‎کند. انجام آزمایش‌ها مختلفی از طرف پزشک باید انجام گیرد تا از نتیجه آن مطمئن شوند. همچنین بیمار می‌تواند به پزشک بگوید که دوست دارند چربی از کدام قسمت برداشته شود!

نکات بعد از تزریق چربی صورت

عوارض تزریق چربی به پوست

بعد از تزریق چربی، ممکن است پوست سریعا دچار عفونت شود پس برای پیشگیری از بروز عفونت شما باید به مدت چند روز با مشورت و تجویز پزشک، از آنتی بیوتیک استفاده نمایید.

به محل تزریق نباید فشار زیادی وارد شود و حتی دست زده شود چون ممکن است چربی افزوده شده از جایش تکان بخورد.

به مدت ۷ تا ۱۰ روز نباید فعالیت سنگین بدنی انجام دهید، همچنین از ورزش شدید و خم شدن نیز اجتناب کنید. همچنین نکته قابل توجه بعد از تزریق چربی، این است که در مدت طولانی جلوی نور خورشید و فضاهای خیلی گرم قرار نگیرید.

مطلب تزریق چربی به پوست به پایان رسید، در ادامه ین مطلب از مجله ویدئو تزیین ژل به پوست را مشاهده می‌کنید:

مزایای تزریق چربی به پوستدانلود فیلم مزایای تزریق چربی به پوست

امیدوارم از مطلب آموزشی تزریق چربی به پوست لذت برده باشید و اگر قصد تزریق ژل به پوست را دارید، به شما کمکی کرده باشیم. از این که همراه ما هستید بی‌نهایت ممنونیم. هر گونه انتقاد، پیشنهاد و نظری در مورد بهتر شدن مجله دارید، از طریق کامنت به ما اعلام کنید تا در اولین فرصت رسیدگی شود.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها