بایدها و نبایدهای رنگ کردن مو در منزل

مراحل آموزش ترکیب رنگ مو

رنگ مو می‌تواند در چهره بانوان تاثیر بسیار زیادی داشته و تنوعی بزرگ در ظاهر هر خانم ایجاد کند. به همین دلیل اکثر خانم‌ها به رنگ کردن موهایشان علاقه دارند. انتخاب رنگ مو مناسب با چهره از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر دوست دارید خودتان در منزل موهایتان را رنگ کنید باید با نحوه ترکیب رنگ مو آشنا شوید و  مراحل را به ترتیب درست انجام دهید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، مراحل آموزش ترکیب رنگ مو را خواهیم داشت با ما همراه باشید تا بتوانید به صورت صحیح و اصولی موهایتان را رنگ کنید.

مراحل آموزش ترکیب رنگ مو

ترکیب کردن رنگ مو و اکسیدان به این معنی است که شما یک قدم به داشتنِ یک رنگ مو جدید، نزدیک می‌شوید. در حالت کلی انتخاب ظرف مناسب برای مخلوط کردن رنگ مو و اکسیدان مهم است پس مطمئن شوید که ظرف درست را انتخاب کرده‌اید و دستکش هم برای تمیز نگه داشتن دست‌هایتان الزامی است. هنگام ترکیب رنگ و اکسیدان، از نسبت صحیح استفاده کنید. هم چنین ممکن است دو رنگ مختلف را با هم مخلوط کنید تا یک رنگ جدید از رنگ مو ایجاد کنید!

ترکیب رنگ مو و اکسیدان

۱- اگر موهای بلندی دارید، از دو جعبه رنگ مو استفاده کنید

ترکیب رنگ مو و اکسیدان

اگر موهای بلند و ضخیمی دارید، ۲ جعبه رنگ مو را بخرید. موهایی که بلندتر از شانه شما بوده و یا به شدت ضخیم است، به رنگ بیشتری نیاز دارد، پس باید هر دو جعبه را همزمان با هم آماده کنید. بهتر است رنگ مو به اندازه‌ای باشد که کاملا موهای شما را بپوشاند. شما می‌توانید اکسیدان را به طور جداگانه از فروشگاه‌های محصولات مو خریداری نمایید.

۲- یک ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکی آماده کنید:

مراحل آموزش ترکیب رنگ مو

یک ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکی برای ترکیب رنگ مو و اکسیدان تهیه کنید. در این مرحله شما باید رنگ مو و اکسیدان را با هم ترکیب کنید. یادتان باشد که هرگز از یک کاسه فلزی استفاده نکنید زیرا کاسه‌های فلزی می‌توانند باعث واکنش‌های شیمیایی خطرناک شوند. اگر مرتب، موهای خود را رنگ می‌کنید، داشتن یک کاسه اختصاصی برای رنگ کردن موها، بهتر است.

۳- یک حوله قدیمی و یا روزنامه تهیه کنید

مراحل آموزش ترکیب رنگ مو

یک حوله یا یک روزنامه قدیمی را تهیه کرده و در جایی که ظرف مو را گذاشته‌اید، پهن کنید. این کار از رنگ شدن اطراف، محافظت می‌کند. اگر از یک حوله استفاده می‌کنید، همیشه از آن حوله استفاده نمایید تا در صورت رنگی شدن، مشکلی به وجود نیاید. اگر حوله یا روزنامه قدیمی ندارید یک حوله جدید با رنگ تیره گزینه دیگری است. زیرا با این حوله، لکه‌هایی را که توسط رنگ ایجاد می‌شوند، پنهان می‌مانند.

۴- دستکش پلاستیکی بپوشید

نحوه ترکیب رنگ مو

دستکش پلاستیکی را بپوشید. اگر یک جعبه رنگ مو بخرید، احتمالاً یک جفت دستکش در داخل جعبه وجود خواهد داشت. قبل از مخلوط کردن رنگ و اکسیدان، دستکش بپوشید چون این کار از پوست شما در برابر مواد شیمیایی محافظت می‌کند، همچنین از لکه‌دار شدن پوست شما جلوگیری خواهد کرد.

هم چنین بهتر است که یک حوله کهنه را بر روی شانه خود بیندازید، تا موقع رنگ کردن موها از لباس‌هایتان محافظت کند. همچنین می‌توانید یک پیراهن کهنه بپوشید که لکه‌دار شدنش مشکلی ایجاد نکند.

۵- رنگ مو و اکسیدان را با نسبت مناسب مخلوط کنید

نحوه ترکیب رنگ مو

رنگ مو و اکسیدان را با استفاده از نسبت ۱:۱ یا ۱:۲ ترکیب کنید. نسبت رنگ مو به اکسیدان، در دستورالعمل‌های مربوط به جعبه رنگ مو، مشخص خواهد شد. پیروی از یک نسبت صحیح برای موهای شما بسیار مهم است که در نهایت موهایتان رنگ زیبایی به خود بگیرد. اگر شما یک جعبه رنگ موی بسته‌بندی شده بخرید، باید در داخل جعبه، نسبت اکسیدان به رنگ مو را مشخص کرده باشد.

۶- برای مخلوط کردن رنگ و اکسیدان از چنگال پلاستیکی استفاده کنید:

نحوه ترکیب رنگ مو

از یک چنگال پلاستیکی برای ترکیب رنگ مو و اکسیدان استفاده کنید. این ترکیب را با هم مخلوط نمایید تا صاف و یک دست دیده شود. یادتان باشد که برای مخلوط کردن رنگ مو و اکسیدان، هرگز از لوازم فلزی استفاده نکنید. رنگ و اکسیدان می‌توانند به راحتی با استفاده از یک قلم‌مو با هم مخلوط شوند و در نهایت یک مخلوط، یکدست و صاف به دست بیاید.

نحوه ترکیب رنگ مو

۱- رنگ‌های مکمل را از یک برند رنگ مو انتخاب کنید

آموزش ترکیب رنگ مو

رنگ مکمل را از برند رنگ موی خودتان انتخاب کنید. رنگ‌های مکمل هنگام ترکیب با رنگ موی اصلی، به خوبی عمل می‌کنند و رنگ موی زیباتری را ایجاد می‌کنند، مانند مکمل سایه قرمز و سایه قهوه‌ای. از مخلوط کردن رنگ موی اصلی با رنگ‌های متضاد، مانند بلوند و سیاه اجتناب کنید.

اگر می‌خواهید یک رنگ موی خاصی ایجاد شود، باید از رنگ‎های مکمل استفاده کنید. در انتخاب رنگ‌های مکمل شاید بهتر باشد نظر یک آرایشگر را بپرسید.

دو رنگ مو هم باید از یک برند باشند. این کار تضمین خواهد کرد که رنگ‌ها به خوبی ترکیب شوند، چون فرمول‌ها مشابه هستند. همچنین باید اطمینان حاصل شود که نسبت رنگ مو و اکسیدان حفظ شده است. برای رنگ کردن حرفه‌ای موها، بهتر است دستورالعمل‌های مربوط به پشت جعبه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که زمان مورد نیاز برای هر کدام از رنگ‎ها یکسان است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آیا می‌دانید عوارض رنگ و مش مو چیست؟

[/box]

۲- به درجه هر دو رنگ توجه کنید

ترکیب رنگ مو

به تن و درجه هر دو رنگ توجه داشته باشید. زمانی که می‌خواهید رنگ‌ها را با هم مخلوط کرده و به شماره مربوط به فرمول رنگ نگاه کنید. هر چه شماره رنگ بالاتر باشد، بیشتر می‌توانید موهای خود را روشن‌تر کنید. سعی کنید ۲ رنگ را در رنگ‌های مشابه انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک سایه که کمی تیره‌تر از رنگ شما است و یا کمی روشن‌تر از رنگ طبیعی شماست.

۳- یک نسبت از رنگ مو را با هم مخلوط کنید

ترکیب رنگ مو

یک نسبت ۱:۱ رنگ مو را با هم ترکیب نمایید. دقت داشته باشید که از مقدار دقیق هر سایه رنگ استفاده کنید. این کار تضمین می‌کند که رنگ در موهای شما یکدست است.

استفاده از یک نسبت مشخص به این معنی است که در صورت نیاز می‌توانید به راحتی رنگ را دوباره تکرار کنید، مثلاً اگر بخواهید، می‌توانید ریشه‌های خود را در مرحله بعدی رنگ‌آمیزی کنید.

اگر می‌خواهید رنگ‌ها را به نسبت متفاوتی ترکیب کنید، باید فرمولی را که ایجاد می‌کنید بنویسید تا تکثیر آن آسان باشد. این به خصوص زمانی مفید خواهد بود که می‌خواهید ریشه‌های خود را تجدید کنید!

۴- نسبت ترکیب رنگ مو و اکسیدان را رعایت کنید

ترکیب رنگ مو

از نسبت ترکیب رنگ و اکسیدان پیروی کنید. دو رنگ مو مختلف را با هم ترکیب کرده و سپس اکسیدان را اضافه نمایید. ترکیب ۲ رنگ با هم، مقدار رنگ مو را دو برابر خواهد کرد. این به این معنی است که شما باید مقدار مناسب اکسیدان را برای مخلوط کردن این ترکیب، محاسبه کنید.

به عنوان مثال، اگر نسبت رنگ موی شما به اکسیدان ۱: ۱ است، پس شما نیاز دارید مقدار اکسیدان را دو یا سه برابر کنید.

اگر شما رنگ مو بخرید، احتمالا اکسیدان، در جعبه قرار دارد. برچسب محصول را بررسی کنید تا ببینید در جعبه شما گنجانده شده‌است یا نه.

۵- ترکیب رنگ را بعد از اینکه موهایتان را رنگ کردید، بنویسید

آموزش ترکیب رنگ مو

بعد از رنگ کردن موهایتان، ترکیب رنگ را، بنویسید. شامل برند و نام کامل رنگ و ترکیب شماره (که بر روی جعبه رنگ نوشته شده) باشد. این به این معنی است که اگر می‌خواهید دوباره موهایتان را رنگ کنید، می‌توانید به راحتی در آینده دوباره امتحان کرده و برای مواقعی که نیاز دارید ریشه‌هایتان را تجدید کنید. حتی اگر از ظاهر نهایی رنگ موهایتان راضی نشدید، نوشتن آن را یادداشت نمایید و مطمئن شوید که به طور تصادفی این ترکیب را در آینده تکرار نمی‌کنید.

ممنون که با مطلب “ترکیب رنگ مو” همراه ما بودید ♥

مطلب ” ترکیب رنگ مو ” از منبع زیر برگرفته شده است:

wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.