فروشگاه لوازم آرایشی بورچین
ترفندهای برنامه ریزی

چند ترفند ساده برای برنامه‌ریزی روزانه بهتر

صورتی‌ها: اگر شما نیز مانند من هستید و برنامه‌ریزی خاصی برای روزهای خود ندارید مطمئنا زمان را بیهوده هدر می‌دهید و نمی‌توانید از با ارزش‌ترین چیز زندگی یعنی زمان به درستی استفاده کنید. اما آیا می‌دانستید که افراد بسیاری هستند که برای روزهای خود برنامه خاصی دارند و از آن به مانند تقویم استفاده کرده و بهترین استفاده را از زمان می‌کنند؟ برنامه‌ریزی باعث می‌شود که سریع‌تر به خواسته‌ها و اهداف خود برسید در عین حالی که از زندگی نیز لذت ببرید. هر کاری برای خود فوت و فن‌هایی دارد، برنامه ریزی نیز دقیقا به اینگونه است. برای اینکه بتوانید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید بهتر است که ترفندهای برنامه ریزی را یاد بگیرید.

ترفندهای برنامه ریزی

ترفندهای برنامه ریزی

در این مطلب ما چند مورد از ترفندهای برنامه ریزی را به شما یاد خواهیم داد. ترفندهایی که بسیار ساده و آسان هستند ولی تاثیر زیادی در برنامه ریزی کردن و عمل به آن دارند. همراه ما باشید.

یک دفتر برنامه ریزی انتخاب کنید که شما را هیجان زده کند

یک دفتر برنامه ریزی انتخاب کنید که شما را هیجان زده کند

اگر برنامه ریزی روزانه انجام دهید شما مجبور خواهید بود که به دفتر برنامه ریزی خود روزانه نگاه کنید به همین دلیل هم باید دفتری را برای خود انتخاب برگزینید که با دیدن آن هیجان زده شده و با شور و شوق فراوان به سمت آن بروید. بهتر است که دفتر شما رنگارنگ و دارای طرح‌های دلخواه شما باشد. مانند دفتر زیر که بسیار برای دختران مناسب است. دارای طرح‌های زیبا و رنگی که در طول زمان برای شما خسته کننده نخواهد شد.

ترفندهای برنامه ریزی

توجه داشته باشید که دفتر برنامه ریزی با دفترهای معمولی تفاوت دارد و صفحات آن دارای طرح متفاوت است. برای هر روزی صفحه مخصوص و جود دارد و مکان‌های مخصوص برای نوشتن کارهای روزانه. در هنگام خرید از فروشنده تقاضای دفتر برنامه ریزی کنید نه دفتر معمولی. این اولین ترفند از ترفندهای برنامه ریزی است.

از کد رنگ مخصوص خود استفاده کنید:

از کد رنگ مخصوص خود استفاده کنید:

یکی از مهم‌ترین ترفندهای برنامه ریزی استفاده از کد رنگ مخصوص به خود است. دیدن یک دفتر برنامه‌ریزی با نوشته‌های تکراری آن هم با یک رنگ مطمئنا بعد از مدتی خسته کننده خواهد بود. بهتر است که برنامه‌ریزی خود را کمی با هیجان و شور وشوق همراه کنیم. برای این‌کار می‌توان از کد رنگ استفاده کرد به این صورت که برای هر فعالیتی رنگ مخصوص در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر شما روزانه تکالیف خود را در برنامه ریزی قرار می‌دهید برای نوشتن آن از رنگ آبی استفاده کنید. برای فعالیت‌های ورزشی خود از رنگ قرمز و برای فعالیت‌های مربوط به سرگرمی از رنگ سبز. معجزه رنگ‌ها را به هیچ عنوان دست کم نگیرید و از رنگ‌های مختلف در نوشتن برنامه روزانه خود استفاده بهره ببرید

علاوه بر ایجاد شور و شوق نوشتن هر فعالیت با رنگ مخصوص باعث می‌شود که برنامه شما سازمان یافته‌تر شود و فعالیت‌های مختلف از هم جدا شوند. خواندن آن هم راحت‌تر خواهد بود. تنیجه تمامی این کارهای این است که دیگر، کارها برای شما تکراری و خسته کننده نمی‌شود.

مقاوم و استوار باشید:

مقاوم و استوار باشید

شما یک دفتر برنامه ریزی خاص برای خود خریداری کرده‌اید و فعالیت‌های خود را با کد رنگ مخصوص می‌نویسید ولی این‌ها موثر نخواهد بود مگر آنکه به آن‌ها جامع عمل بپوشانید. به یاد داشته باشید که شما باید روزانه تکالیف و فعالیت‌های خود را بنویسید و با تلاش آن‌ها را انجام دهید. اگر شما به این فعالیت‌ها عمل نکنید اصلا دلیل این خریدها و این کارها چیست؟ بعد از این دو کار بالا باید عمل را در اولویت خود قرار داده شروع به انجام کارها کنید. در پایان هر روز برنامه خود را باز کنید و مواردی را که انجام داده‌اید را خط بزنید و کارهایی را که انجام نداده‌اید را بررسی کنید. اگر هنوز هم وقتی برای انجام فعالیت انجام نشده دارید آن را سریعا تمام کنید.

کارهای بهداشتی خود را در برنامه جای دهید:

کارهای بهداشتی خود را در برنامه جای دهید

اگر می‌خواهید علاوه بر انجام کارهای روزمره خود و پیگیری آن‌ها سلامت خود را نیز تضمین کنید باید فعالیت‌های بهداشتی خودتان را نیز در آن جای دهید. مانند تصویر بالا شما می‌توانید برای کارهای بهداشتی خودتان گرافیک خاصی را در نظر بگیرید برای یکی نمودار بکشید و برای دیگری جدولی درست کنید تا دفترتان از یکنواختی خارج شود. با این کار تعداد کارهای انجام شده در روز افزایش یافته و رضایت شما از خودتان نیز بیشتر خواهد شد.

از برچسب‌ها استفاده کنید:

ترفندهای برنامه ریزی

دخترها قطعا اهمیت این برچسب‌ها را بهتر از دیگران درک کرده و می‌دانند که چه هیجانی همین برچسب‌ها در انسان ایجاد می‌کنند. برای رویدادهای مختلفی که در دفتر خود می‌نویسید برچسبی را انتخاب کنید بخصوص برای فعالیت‌هایی که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. با با انجام این کار مطمئنا دفترتان نیز بسیار زیباتر خواهد شد.

هیجان مورد علاقه خود را به دفترتان اضافه کنید:

هیجان مورد علاقه خود را به دفترتان اضافه کنید

یکی از ترفندهای برنامه ریزی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی انجام آن بگذارد اضافه کردن کار مورد علاقه به آن است. به عنوان مثال به صورت روزانه مکانی را برای نوشتن شعر مورد علاقه خود در آن قرار دهید. هر روز شعر متن مورد علاقه خودتان را درون آن بنویسید با حتی اگر به نقاشی علاقه دارید مکانی خاص برای یک نقاشی کوچک برای آن در نظر بگیرید.

به عنوان مثال مثال اگر به متن‌های عاشقانه علاقه دارید هر روز یک متن عاشقانه انگلیسی را در بالای صفحه بنویسید.

از طرح‌های مجلات مختلف استفاده کنید:

از طرح‌های مجلات مختلف استفاده کنید

البته این کار در ایران مرسوم نیست چرا که این‌گونه مجلات فعالیتی در کشور ما ندارند. (من تا به حال مشاهده نکردم). مجلاتی وجود دارند که طرح‌های خاصی برای برنامه‌ریزی روزانه طراحی می‌کنند و آن‌ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند. شما می‌توانید برای ایجاد تفاوت در برنامه خود و اضافه کردن فعالیت‌های هیجان انگیر به آن از این طرح‌ها استفاده کنید.

به خودتان نمره بدهید:

ترفندهای برنامه ریزی

ترفند نمره دادن به خود بسیار در انجام فعالیت‌های برنامه ریزی شده تاثیر دارد. شما باید در اتمام هر روز زمانی که می‌خواهید فعالیت‌های روز بعد خود را بنویسید برای خود نمره‌ای در نظر بگیرید. این نمره باید بر اساس میزان رضایت شما از خودتان و تعداد فعالیت‌های تیک زده باشد. اگر از خودتان راضی بودید و تمامی کارهای را انجام داده‌اید باید نمره کامل را در نظر بگیرید در غیر این صورت بر اساس فعالیت‌های انجام شده نمره کمتری بدهید.

برخی از ترفندهای برنامه ریزی را آموختید. تمامی این ترفندها هدفشان این است که هیجان کافی را در شما برای ادامه برنامه ریزی و انجام فعالیت‌های نوشته شده ایجاد کنند. شک نکنید که برنامه ریزی باعث خواهد شد که شما سبک زندگی بهتری داشته باشید و فعالیت‌های مهم  و ضروری خود را به موقع و سر وقت انجام دهید.

تاثیر نوشتن را نیز فراموش نکنید. هنگام نوشتن فعالیتی در حقیقت شما الزام آن را می‌نویسید. به این معنی که زمانی که کاری را نوشتید مغر، شما را مجبور به انجام آن خواهد کرد. فقط باید تمام تلاشتان را بکنید که دست از نوشتن برندارید.

از همین الان شروع کنید و کارهای گفته شده را انجام دهید. نوشتن برنامه روزانه برای خود حتی با انجام این کارهای گفته شده بیشتر از نیم ساعت زمان شما را نخواهد گرفت ولی در عوض شما در پایان روز کلی زمان اضافی برای انجام کارهای بیشتر پیدا خواهید کرد چرا که از زمان درست استفاده کرده‌اید.

اگر شما نیز برنامه روزانه برای خود می‌نویسید کارهایی که باعث افزایش انگیزه‌تان می‌شود را برای دیگر کاربران بنویسید. با این کار به دوستان خودتان نیز کمک خواهید کرد. ممنون که با این مطلب همراه ما بودید. منتظر نظرات زیبای شما هستیم.

تولید محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها انجام گرفته است. مقاله زیر نیز در نوشتن این مطلب به ما کمک کرده است.

girlslife

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 22
دوست نداشتم: 9
 
مطالب جالب و مرتبط

9 دیدگاه در “چند ترفند ساده برای برنامه‌ریزی روزانه بهتر

میشه یه برنامه‌ریزی برای رشته انسانی ۱۱ بزارین♡

مرسی خیلی عالی بود

واییی خیلی خوب بود ممنون

و همچین برنامه ریزی برای کنکور لفطن
پیلیززز

خیلی عالی. ممنون

عالی خیلی خوبه

دوستان برنامه ریزی واس کنکور اختصاری هست واس هر شخصی متفاوته ولی …. فقط لازمه شما واس یه هفته بدون در نظر گرفتن زمان سه تا کتابو انتخاب کنید و به روش مطالعه ی کنکوری ک البته هر درسی راه و چاه خودشو داره بخونید…
یه هفته خودتونو به چالش سخت بکشید و حسابی غرق کنید خودتون رو
این نکته رو بگم ک دوستان واس کنکور برنامه ریزی خاصی وجود نداره و این ها برای بچه هایی هستن ک نمیدونن میخان چیکار کنن (ترفندی برای پول درآووردن بعضیا) دنبال یه راهی میگردن راهنماییشون کنه
در اصل فقط باید مطالعه منظم و دقیق داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *