تقویت چاکرا – تقویت چاکرای چشم سوم با یوگا

تقویت چاکرای چشم سوم با یوگا

تقویت چاکرا – تقویت چاکرای چشم سوم

تقویت چاکرای چشم سوم

به مرکز تصویر خیره شوید و پلک نزنید

چشم سوم چیست؟

دانشمندان معتقدند که چشم سوم مانند یک لوبیا است که در بین ۲ ابرو قرار گرفته و کار آن دریافت سیگنالهای انرژی و حتی ارسال آنها نیز هست. شما با استفاده از این چشم میتوانید امواج انرژی که در محیط هست را احساس کنید این امواج را از طریق مغز یا روح تجزیه و تحلیل کنید و در نهایت پیام مربوطه را به تصویر بکشید این پیام میتواند یک تصویر، یک حس و یا هر چیز ماورایی باشد. معمول استفاده از این چشم ارسال حس آرامش به افراد و دریافت تصاویر انرژیکی اجسام و اشخاص است. یعنی با استفاده از این چشم من میتوانم هاله افراد موجودات فرا مادی و یا دردها و هر چیز غیر مادی و انرژیکی را با استفاده از این چشم مشاهده کنم.

تست تعیین میزان فعالیت چشم سوم

ابتدا شما بزرگترین انگشت خود را که همان انگشت وسط است را از فاصله ای حدود ۲۰ سانتیمتر به بین ۲ ابرو نزدیک کنید. شما باید احساسی خاص مانند غلغلک یا حتی درد در آن ناحیه احساس کنید. اگر هیچ احساسی نداشتید با انگشت سبابه این عمل را انجام دهید و اگر هم باز هیچ احساسی نداشتید با انگشت کوچک عمل را تکرار کنید و اگر باز هم احساس نداشتید با وسیله نوک تیز مثل نوک خودکار این عمل را انجام دهید. 
هر چقدر که جسمی که به این چشم نزدیکتر شود نوک پهن‌تر داشته‌باشد و هر چه فاصله آن از پیشانی بیشتر باشد نشان دهنده باز بودن این چشم دارد برای مثال اگر شما نوک خودکار را از فاصله ۱ سانتیمتری احساس می‌کنید چشم شما بسیار ضعیف است و اگر انگشت وسط خود را از فاصله ۱۰ سانتیمتری احساس کنید وضعیت چشم سوم شما مناسب است. 
توصیعه می‌شود این عمل را به مدت زیاد تکرار نکنید. چون ممکن است دچار سر درد شوید.

راه‌های فعال کردن چشم سوم

شما هر شب یا هر وقتی که بیکار بودید می‌توانید این ناحیه را ماساژ دهید و یا حتی آنرا به آرامی بخارانید. شما می‌توانید از اجسام بهم ریخته که شکل خاصی روی آنها نقش نبسته است بدنبال تصویر خاصی بگردید مانند اشکالی که روی سنگهای مرمر تشکیل می‌شوند . اگر بعد از مدتی توانستید این تصاویر را حرکت دهید که بسیار عالیست برای مثال شما فردی را در تصویر پیدا می‌نکید حالا خوب دقت کنید ممکن است این فرد به شما بخندد و یا اخم کند یا به سمت شما برگردد و شما را نگاه کند و رویش را از شما برگرداند.

چاکرای چشم سوم

برای رؤیت هاله، لازم است که تمرینات باز کردن چشم سوم را انجام دهید، تا چشم سوم خود را تحریک کرده، قدرت گیرندگی آن را افزایش دهید. این کار شما را قادر می‎سازد که انرژی اطراف سوژه‌ را دریافت کنید. البته بدون انجام این کار هم دیدن هاله‎ی تک‌رنگ‌ها ممکن است، اما اگر چشم سوم شما تحریک و باز نشده باشد، دیدن هاله‎ی یک موجود زنده بسیار مشکل خواهد بود.

ششمین چاکرا، چاکرای چشم سوم، با شهود و بینش فیزیکی در ارتباط است. این چاکرا به انرژی‌هایی مانند دیدن بی‌پرده، شهود، نور و روان مرتبط است. از طریق این چاکراست که در راه نیل به رهنمودهای درونی، با وجود برتر خود سازگار می‌شویم.
رنگ : نیلی
عنصر : نور
جایگاه : بالا و بین دو چشم
قسمت‌های مرتبط در بدن : چشم‌ها، مغز، غدد صنوبری و هیپوفیز، سیستم‌های لنفاوی و غدد درونریز.
خصیصه‌های اصلی : روشن بینی، تله‌پاتی ( انتقال حس )، خرد، ارتباط با خود برتر، تصور، رویا، عقاید و تعقل.
عصاره گل : اسطوخودوس و هویج وحشی
روغن‌ها : مریم گلی، اسطوخودوس، لیمو ترش
غذا : سبزیجات، نوشیدنی‌ها و چای سبز

پی آمدهای نامتعادل بودن چاکرای ششم :

ناتوانی از مشاهده عمیق و بسته بودن ذهن. ممکن است فرد بخواهد دنبال اوهام برود و نتواند بین حقیقت و خیال تفاوتی قائل شود. ممکن است استدلال، ذهن پاک، قوه قضاوت، حافظه و تمرکز آدمی دچار نقصان گردد.

نشانه‌های نامتعادل بودن ششمین چاکرا :

پی آمدهای روحی و روانی : افکار نامعلوم، اغتشاش ذهنی، بی‌هدفی، رکود یا نقصان عقل، میل مفرط به خرید.
پی آمدهای فیزیکی : سردرد، سینوزیت، تومورهای مغزی، سکته مغزی، نابینایی، مشکلات بصری، اختلال‌های یادگیری، کابوس و حالات عصبی.
هنگامی که چاکرای چشم سوم در حال تعادل باشد، خود را از نظر ذهنی در اوج حس می‌کنیم. تصوراتمان بلند پروازانه می‌شوند. نیروی ذاتی استدلال و تعقل در ما متعادل می‌گردد و فعال می‌شود. می‌توانیم آینده را به شکلی مثبت و واقع گرایانه تصور و مشاهده کنیم. این چاکرا باعث می‌شود دیدی ورای دنیای مادی پیدا کنیم، به همین دلیل، ممکن است تواناییهای روحی و تله پاتیمان افزایش یابد.

پی آمدهای تعادل ششمین چاکرا عبارتند از :

– دل کندن از مادیات
– اعتماد به خرد درون برای دانستن نادانسته‌ها
– سازگاری با احساسات و نیروهای نهفته

فعالیت‌هایی که چاکرای چشم سوم را تعالی می‌بخشند و متعادل می‌سازند :

-یادداشت کردن رویاها در دفترچه‌ای و بررسی هوشیارانه رویدادهای تصادفی.

2 دیدگاه برای “تقویت چاکرا – تقویت چاکرای چشم سوم با یوگا

    • تیم صورتی‌ها گفته:

      پاسخ به شیما – متاسفانه ایشون خیلی وقته در گروه نیستن ، زحماتشون همیشه قابل تقدیره ♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.