مجله صورتی‌ها

 
تجهیزات سفر و كمپینگ

لیست از وسایلی که باید هنگام سفر با خود ببرید

سفر کردن یک لذت بزرگ برای زندگی است که مردم فشارهای روحی و استرس زندگی را هنگام سفر فراموش می‌کنند. به همین دلیل است که روانشناسان سفر کردن را بسیار توصیه کرده‌اند. ولی بسیار از ما نمی‌دانیم تجهیزات سفر و کمپینگ مناسب چیست؟ آیا پیش آمده که بعد از خروج از منزل یاد چیزی افتاده باشید که همراهتان نیست؟ در سفرهای یهویی همیشه آماده کردن تجهیزات سفر و کمپینگ بسیار سخت است چون فرصت بسیار کمی برای آماده کردن تتجهیزات سفر و کمپینگ وجود دارد. به همین دلیل بهتر است از قبل در مورد برنامه‌ریزی و آماده شدن به سفر، در مورد تجهیزات و وسایل مورد نیاز سفر بیشتر بدانیم. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، در مورد تجهیزات سفر و کمپینگ صحبت خواهیم کرد.

تجهیزات سفر و کمپینگ

تجهیزات سفر و کمپینگ

کمک‌های اولیه

یکی از وسایل ضروری و اصلی سفر که نباید فراموش شود، جعبه کمک‌های اولیه است چون هنگام سفر به طبیعت یا موقع رانندگی در جاده اتفاقی بیفتد که نیاز به جعبه کمک‌های اولیه باشد و شما به درمانگاه دسترسی نداشته باشید. ساده‌ترین اتفاق، بریدن دست توسط چاقو یا هر جسم تیز دیگری است که نیاز به چسب زخم دارد. پس هنگام سفر حتما کمک‌های اولیه را به خاطر داشته باشید.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب هم جزو وسایلی است که باید همراه داشته باشید مخصوصا در فصل تاستان و هنگام سفر به طبیعت که ممکن است پوست در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد. . ولی در حالت کلی حتی برای سفرهای معمولی هم باید کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید.

خرید تجهیزات سفر

تجهیزات سفر و کمپینگ، گاز پیکنیک

حتما گاز پیکنیک را به وسایل سفر خود اضافه کنید و هر موقع لازم شد و رستوران مناسبی پیدا نکردید، خودتان غذایی تهیه و میل کنید. فقط هنگام حمل آن مواظب باشید تا خطری ایجاد نکند.

عینک آفتابی

عینک آفتابی هم جزو تجهیزات سفر و کمپینگ است که باید در طول روز به چشم داشته باشید. بهتر است عینکی با یو وی بالا انتخاب کنید (مثلا ۴۰۰) تا چشمتان را در مقابل آفتاب و گرد و غبار حفظ کند.

تجهیزات سفری

وسایل شخصی

وسایل شخصی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به روحیه و از همه مهم‌تر جنسیت فرد دارد چون وسایل شخصی مناسب برای خانم‌ها و آقایان بسیار متفاوت است پس باید ضروری‌ترین وسایلی که به ذهنتان می‌رسد را با خودتان ببرید که در طول سفر، خیالتان راحت باشد که چیزی را در منزل جا نگذاشته‌اید. همچنین باید به سرد و گرم بودن هم هوا هم توجه کنید چون وسایلی که در فصل تابستان برمی‌داریم کمی متفاوت‌تر از وسایلی است که در فصل زمستان باید برداشته شود. پس دقت داشته باشید. وسایل شخصی مورد نیاز برای خانم‌ها: لباس(مانتو، شلوار، شال، پیراهن، لباس زیر و راحتی و …) ، انواع کرم، کفش، کلاه، دستکش، نوار بهداشتی، مسواک و خمیر دندان و …

کیسه خواب، تجهیزات سفر و کمپینگ

کیسه خواب هم جزو اصلی‌ترین تجهیزات سفر و کمپینگ است چون ممکن است شرایطی پیش آید که شما نتوانید هتل و یا خوابگاهی پیدا کنید. پس بهتر است همراهتان داشته باشید تا در صورت نیاز همراه با لباس گرم داخل کیسه خواب بخوابید و احساس سرما هم نکنید.

کیسه خواب مسافرتی

قطب نما را همیشه همراه خود داشته باشید

درست است که استفاده از قطب نما مهارت می‌خواهد ولی مهم‌ترین وسیله‌ای است که به درد شما می‌خورد مخصوصا در جاده. پس اگر اهل سفر هستید بهتر است یک دوره کوچکی برای آموزش قطب نما بگذرانید و یا در مورد آن کتابی مطالعه کنید.

چادر مسافرتی

هنگام سفر به طبیعت ممکن است اصلا جای خوابی برای خود پیدا کنید بنابراین باید همراه خودتان چادر مسافرتی داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. اندازه چادر باید با تعداد شما هماهنگی داشته باشد پس موقع خرید به آن توجه کنید، چون باید همه اعضای خانواده بتوانند راحت در آن استراحت کنند. همچنین باید با مراحل چادرزنی آشنایی داشته باشید و بتوانید راحت باز کرده و ببندید. داخل چادر حتما زیر انداز پهن کنید و با خودتان پتو هم داشته باشید چون ممکن است زیر چادر سنگ ریزه‌هایی وجود داشته باشد که مانع راحتی شما شود. چادر را می‌توان مهم‌ترین وسیله از تجهیزات سفر و کمپینگ دانست.

وسایل مورد نیاز سفر

زیرانداز و بالش از وسایل ضروری سفر

زیرانداز و بالش هم از تجهیزات سفر و کمپینگ برای راحتی و آسایش شما هنگام سفر است. نباید موقع سفر آن قدر خسته شوید که لذت بردن از محیط اطراف یادتان برود و ترجیح دهید سریع‌تر برگردید! پس به راحتی خودتان و اعضای خانواده توجه کنید.

ظرف و ظروف

هنگام سفر یکی دیگر از مهم‌ترین وسایل‌ها، ظرف و ظروف هستند. مثلا ظرف و ظروف برای غذا خوردن، آب نوشیدن و …. البته باید دقت داشته باشید که ظرف و ظروف سفر باید متفاوت‌تر از ظرف و ظروف منزل باشد چون اکثر وسایل منزل شکستنی هستند که نباید برای سفر وسایل شکستنی با خود به همراه داشته باشید. پس سعی کنید ظرف و ظروفی تهیه کنید که هم نشکن باشد و هم جای کمتری را نسبت به وسایل منزل، اشغال کند چون شما فقط وسایل محدودی را می‌توانید با خود ببرید.

ظرف و ظروف سفر

جی پی اس را فراموش نکنید

اگر زیاد اهل گردش هستید باید همراه خودتان جی پی اس داشته باشید تا گم نشوید. امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند مجهز به جی پی اس هستند فقط کافی است کار کردن با آن را یاد بگیرید تا اگر در جاده‌ای سر درآورید که راه برگشت را نمی‌دانید با کمک جی پی اس راه خود را پیدا کنید.

چراغ برای سفر ضروری است

جزو مهم‌ترین تجهیزات سفر و کمپینگ چراغ است چون ممکن است جایی باشید که اصلا نوری وجود نداشته باشد کسی که زیاد اهل گردش است باید حتما حتما چراغ با خودش داشته باشد. انواع چراغ‎ها در بازار وجود دارند با توجه به کاربردشان چراغ مناسبی را انتخاب کرده و استفاده کنید. (هنگام خرید دقت کنید که چراغ چگونه کار می‌کند: با برق، باتری، شارژی و … باید جوری باشد که بتوانید منبع تغذیه آن را در طبیعت و جاده فراهم کنید)

تجهیزات سفر و کمپینگ

کوله و ساک مناسب برای مسافرت

یک وسیله مهم دیگر که شامل تجهیزات سفر و کمپینگ است، کوله و ساک مناسب است. مخصوصا برای کوه‌نوردان اهمیت بسیار زیادی دارد پس باید ابتدا موقعیت خود را تعیین کنید و سپس ساک و یا کوله مناسب برای آن را پیدا کنید. اگر کوله پشتی انتخاب می‌کنید باید کوله‌پشتی باشد که به کمر شما فشار زیادی وارد نکند در حالی که بیشترین وسایل را در خود جای داده است.

مطلب ” تجهیزات سفر و کمپینگ ” به پایان رسید، ممنون که با این مطلب از مجله همراه ما بودید، هر گونه پیشنهاد، انتقاد، نظری در مورد مجله صورتی‌ها دارید، از طریق کامنت به ما اعلام کنید. تا در اسرع وقت رسیدگی شود. ♥

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها