تاریخ دقیق کریسمس به شمسی

تاریخ کریسمس 2018

در کشورهای خارجی مسیحیان کریسمس را به دلیل تولد حضرت مسیح جشن می‌گیرند ولی در دو تاریخ مختلف که در ادامه به تاریخ‌ها اشاره خواهد شد. جشن کریسمس نیز مانند جشن نوروزی ایرانیان آداب و رسوم و زمان خاصی برای خود دارد که در این روز اجرا می‌شود. اگر شما نیز به دنبال تاریخ کریسمس ۲۰۲۰ به شمسی هستید، حتما این مطلب را به صورت کامل مطالعه فرمایید زیرا در ادامه این مقاله برخی از ازصطلاحات مهم روز کریسمس و همچنین تاریخ کریسمس ۲۰۲۰ را خواهیم گفت.

تاریخ کریسمس ۲۰۲۰

تاریخ کریسمس 2018

صورتی‌ها: جشن کریسمس جشنی است که در دین مسیحیان برای گرامی داشت تولد حضرت مسیح برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیساها در روم و افراد پیر آیین پروتستان جشن کریمس را در روز ۲۵ دسامبر که مصادف با ۴ دی ۹۸ است جشن می‌گیرند و بسیاری از افراد نیز جشن کریسمس را در شب ۲۴ دسامبر یعنی ۳ دی ۹۸ برگزار می‌کنند. پس تاریخ کریسمس ۲۰۲۰ مصادف با ۳ و ۴ دی ماه خواهد بود.

برخی از اصطلاحات مربوط به کریسمس

تاریخ کریسمس ۲۰۲۰ به شمسی: کریمس در روز ۲۵ دسامبر که مصادف با ۴ دی ۱۳۹۸ است، این روز روزی است که حضرت مسیح به دنیا آمد و مسیحیان این روز را جشن می‌گیرند. پس شب کریسمس ۲۴ دسامبر یعنی ۳ دی ۹۸۶ است.

دوره کریسمس: به زمانی که با تولد حضرت مسیح آغاز شود دوره کریمس نامیده می‌شود.

درخت کریسمس: درخت کریسمس معمولا یک درخت طبیعی یا مصنوعی به شکل درخت کاج است که با روبان و چراغ‌های رنگی و هدایای مختلف و شیرینی تزیین می‌شود و در داخل خانه و یا بیرون خانه گذاشته می‌شود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

این مطلب رو هم حتما بخون:

زیباترین تزیینات خانه برای کریسمس

[/box]

تاریخ کریسمس ۲۰۱۸

بابانوئل: در روز کریمس فردی به نام بابانوئل که محافظ شوخ و شاد بچه‌ها است در شب کریسمس برای کودکان هدیه می‌آورد.

کیک کریسمس: کیک کریمس که معمولا در کشور بریتانیا پخته می‌شود کیک میوه‌ای است. رسم دیگر مسیحیان در روز کریسمس پختن نوعی پودینگ است که به نام پوینگ کریسمس تهیه می‌شود.

جوراب کریسمس: جوراب کریسمس نوعی جوراب بلند قرمز رنگ است که معمولا کودکان هنگامی که شب کریسمس به رخت‌خواب می‌روند این جوراب را در اتاق خود قرار می‌دهند تا این جوراب با هدیه‌ها پر شود.

نوئل: این اصلاح در روز کریمس به کار برده می‌شود که بیشتر روی کارت‌های تبریک نوشته می‌شود.

کارت کریسمس: برای تبریک کریسمس معمولا از کارت تبریک استفاده می‌شود.

تاریخ کریسمس 2018

رسومات کریسمس در ایران

اگر شما فردی کنجکاو باشید می‌دانید که کریسمس ارمنه در ایران دیرتر از مسیحیان خارج از کشور برگزار می‌شود. ارامنه‌ی ایرانی حدودا ۱۰ روز دیرتر از مسیحیان دنیا (از کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها گرفته تا گروه عمده‌ای از ارتدوکس‌ها) جشن کریمس را در ۶ ژانویه مصادف با ۱۶ دی ۹۸ برگزار می‌کنند.

در روز کریسمس ارامنه بازار کریمس برگزار می‌کنند که برای بسیار از شهروندان غیر مسیحی ایرانی بسیار جالب است و ایرانی‌ان معمولا برای دیدن این بازار می‌روند. تاریخ کریسمس ۲۰۲۰ را نیز مطالعه کردید امیدواریم شما نیز در این روز جشن خوبی را داشته باشید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب را نیز بخوان:

چند ایده متفاوت برای انتخاب لباس کریسمس زنانه

ایده‌های متفاوت برای تزیین زیورآلات کریسمس

[/box]

8 دیدگاه برای “تاریخ دقیق کریسمس به شمسی

 1. f.h گفته:

  پاسخ sana__ بله دیگه به انگلیسی اینطور مینویسن اگه اشتباه نکنم

  • من گفته:

   درست نوشته .اینطور نوشته میشه ولی ک….خوندنه میشه…کریسمس بر شما و همه مبارک????

 2. سارینا گفته:

  واقعاً که بعضیها یه ذره اطلاعات نداد. تو که نمیدونی تلفظ چه چرا می یای تو سایت

 3. رانیــــام گفته:

  سارینا عزیزم تو که زدی بدترش کردی حداقل انگلیسی نوشته تو عکس عزیزم تو که ادعات میشه بهتره رو فارسیت کار کنی :/ درج کنید پلیییز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.