تاریخ عید قربان: زمان دقیق عید قربان

تاریخ دقیق عید قربان

دیگر چیزی به عید بزرگ مسلمانان یعنی عید قربان باقی نمانده است، به همین جهت در این بخش، گزارش کوتاهی از تاریخ دقیق عید قربان در سال ۹۷ را برای شما آماده کرده‌ایم. با دانستن تاریخ عید قربان خودمان را برای این روز معنوی و مهم آماده نماییم. همراه ما باشید تا بدانیم تاریخ عید قربان چیست؟

تاریخ دقیق عید قربان

عکس تبریک عید قربان - تاریخ عید قربان

در این روز، حضرت ابراهیم فرزندش را به قربانگاه برد ولی جبرئیل همراه با قوچى فرود آمد تا به جای اسماعیل آن قربانی شود. سنت قربانی کردن در عید سعید قربان به یاد همین واقعه است، اما چه بهتر که نه تنها در این روز بلکه در تمام لحظات زندگی، دروغ، کینه، حیوان صفتی، خود خواهی، خشم، بی غیرتی، غیبت، جهل و نادانی و بی وجدانی تنها چیزهایی باشد که قربانی ‌می‌شوند.

تاریخ عید قربان

تاریخ عید قربان 97

تاریخ عید قربان یا عید الأضحیٰ، روز دهم ذی الحجه هجری قمری می‌باشد که تاریخ دقیق عید قربان در سال ۹۷ مصادف است با روز چهارشنبه ۳۱ مرداد، که در این روز خداوند به حضرت ابراهیم خلیل فرمان قربانی کردن فرزندش اسماعیل را داد.

عید سعید قربان به یاد حضرت ابراهیم(ع) و فرزندش اسماعیل(ع) جشن گرفته می‌شود که یکی از عزیزترین و گرامی‌ترین اعیاد مسلمانان می‌باشد.

عکس تبریک عید قربان - تاریخ عید قربان

با دانستن تاریخ عید قربان خودمان را برای این روز معنوی آماده کنیم. پیشاپیش این عید بزرگ را خدمت شما عزیزان تبریک عرض می‌کنیم.

در ادامه مطالب متنوع و جالبی در رابطه با عید قربان خواهیم داشت پس با مجله صورتی‌ها همراه باشید.

2 دیدگاه برای “تاریخ عید قربان: زمان دقیق عید قربان

  1. شیما گفته:

    دلم برای خارجیها میسوزه چون روزهای به این قشنگیو تحریه نمیکنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.