روز مرد سال 97

تاریخ روز پدر و روز مرد

در ایران روز پدر مصادف با ولادت حضرت علی (ع) است، در این روز از همه پدرها قدردانی می‌شود و چه مناسبتی بهتر و بالاتر از این روز برای گرامیداشت پدرهای زحمت‌کشمان. روز پدر و روز مرد را یک مناسبت در نظر گرفته‌اند، حال برایمان سوال پیش می‌آید که تاریخ دقیق روز پدر و روز مرد چیست؟ در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، تاریخ روز پدر را بررسی می‌کنیم.

تاریخ دقیق روز پدر

تاریخ دقیق روز پدر

در سایر کشورها روز پدر مصادف با سومین یکشنبه ماه ژوئن است. در کشور ما نیز، قبل از انقلاب روز پدر مصادف با ۲۹ اسفند، زادروز رضا شاه بوده است که پس از انقلاب این تاریخ تغییر پیدا کرده و مصادف با ولادت حضرت علی (ع) شده است.

ولادت حضرت علی (ع) سیزدهم ماه رجب است. آیا می‌دانید تاریخ دقیق روز پدر چه روزی است؟ تاریخ روز پدر سال مصادف با بیست و نهم اسفند ماه روز چهارشنبه است.

مطلب پیشنهادی برای شما:

متن‌های احساسی و زیبا برای روز پدر

روز مرد

تاریخ روز مرد سال 97

حضرت علی پدر همه ماست و یک الگوی بسیار عالی برای زندگی همه مسلمانان است از این رو، روز پدر برایمان ارزش خیلی بالایی دارد. در این روزها باید دست همه پدرها را ببوسیم، به خاطر زحماتی که برای خانواده‌شان می‌کشند. بهتر از روز ولادت حضرت علی روزی را برای گرامیداشت روز ارزشمندِ پدر نمی‌توان پیدا کرد.

در روز پدر، فقط از پدرها قدردانی نمی‌شود بلکه از همه مردا قدردانی می‌شود پس روز مرد و روز پدر در واقع یک روز هستند ولی با جایگاه‌های مختلف. پس روز مرد سال ۹۷ نیز شنبه، ۱۱ فروردین است.

تاریخ روز پدر کی است؟

تاریخ روز پدر سال 97

با دانستن این تاریخ، نوبت به قدردانی از پدرها و همه مردهای ایران زمین می‌رسد. در روز ۲۹ اسنفند همه فرزندان، در هر سنی که هستند باید به دیدار پدرشان بروند. برای این روز هدیه روز پدر تهیه کرده و با آن قدردانی خود را بروز دهند.

در وصف علی (ع): زمین، نفس کشیدن را از تو آغاز می‌کند. عشق، با تو قدم به خاک می‌گذارد تا عدالت را با تمام وجود معنا کند. مناره‌ها، به یمن آمدنت، یکی یکی از خاک سر بلند خواهند کرد تا سال‌های سال بعد از تو، منادی نامت شوند.

تاریخ دقیق روز پدر 97

در وصف پدر: پدر جان، با یک دنیا شور و اشتیاق وضوی عشق می‌گیرم و پیشانی بر خاک می‌گذارم و خداوند را شکر می‌کنم که فرزند انسان بزرگ و وارسته‌ای چون شما هستم. پدر جان عاشقانه دوستت دارم و بر دستانت بوسه می‌زنم.

روز پدر را پیشاپیش به همه پدرهای زحمت‌کشمان تبریک می‌گویم.

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 6
دوست نداشتم: 4
 
مطالب جالب و مرتبط

6 دیدگاه در “تاریخ روز پدر و روز مرد

سلوووووووووووووم بچه ها من اومدمممممممم دوبارهههههه …. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

۱۰ فروردین هم تولدبابامه خخخخخ کادوی جفتشویکی میکنم
چطوره؟؟؟؟

سلاااااام ثنا جون چطورییی؟منم فرصت نکرده بودم چندروزی سر بزنم دوباره اومدم

سلام ثنا جون دلمون واست تنگ شده بود…خوش اومدی

ببخشید ولی ۱۱فروردین شنبه هستش

در پاسخ به روناک– ممنون از توجهت دوست گلم بله اشتباه شده بود ، تصحیح کردم ♥

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *