تاریخ روز ولنتاین

ولنتاین یا روز عشق چه روزی است؟

ولنتاین با روز عشق، یکی از مهم‌ترین روزها برای عاشقان است. وقتی صحبت از عشق می‌شود تصور همه به سمت جنس مخالف می‌رود در حالی که این گونه نیست! عشق به مادر، پدر، خواهر و … بسیار واقعی‌تر است. از زمان‌های قدیم رسم شده است که روز ولنتاین عاشقان، برای ابراز عشق به یکدیگر هدیه می‌دادند این هدیه می‌تواند، گل، شکلات و … باشد. ولنتاین بهانه‌ای است برای ابراز عشق، چون عشق است که زندگی را زیباتر می‌کند. آیا می‌دانید ولنتاین ۹۷ چه روزی است ؟ در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، تاریخ روز ولنتاین ۹۷ به عبارتی تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۹ را بررسی می‌کنیم.

ولنتاین چه روزی است

ولنتاین 96 چه روزی است

آیا می‌دانید ولنتاین۹۷ چه روزی است ؟ تاریخ روز ولنتاین ۹۷ به عبارتی تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۹ ، مصادف است با ۱۴ فوریه و ۲۵ بهمن روز چهارشنبه است.

آیا می‌دانید که علت نام‌گذاری روز عشق به ولنتاین چیست؟ در زمان‌های قدیم کشیشی به نام ولنتاین وجود داشت. اعتقاد پادشاهان آن دوره از تاریخ این بود که، افرادی مطمئنا جنگجوی بهتری هستند، که مجرد باشند!

بنابراین اجازه ازدواج به هیچ کشیشی را نمی‌داند. ولنتاین اولین نفری بود که بعد از عاشقان به صورت مخفیانه ازدواج کرد. وقتی پادشاه از این موضوع باخبر شد، ولنتاین را به قتل رساند، از آن موقع به بعد، روز به قتل رساندن ولنتاین را روز عشق نامیدند.

تاریخ روز ولنتاین

تاریخ روز ولنتاین 96

عشق کلمه عجیبی است، هم خوشحال‌کننده است هم ناراحت‌کننده، هم سخت است هم آسان. آنقدر عجیب که خیلی از افراد از درک آن عاجز هستند و احساس علاقه را به عشق تعبیر می‌کنند، در حالی که عشق فراتر از این‌ها است. عشق در زندگی هر فردی نقش بزرگی را اجرا می‌کند، عشق از زمان‌های خیلی قدیم بوده و امروزه نیز هست.

اختصاص دادن روز مخصوص برای عشق شاید عجیب باشد چون عشق هر روز وجود دارد و عاشقان باید هر روز نسبت به هم ابراز علاقه کنند. ولی از طرفی وجود یک روز عمومی برای عشق زیباست. علاوه بر ولنتاین، روز عشق ایرانی هم وجود دارد که سپندارمذگان نام دارد بعضی از ایرانی‌های متعصب این روز را جشن می‌گیرند.

تاریخ روز ولنتاین چه زمانی است؟

تاریخ روز ولنتاین 2019حال که تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۹ (تاریخ روز ولنتاین ۹۷) را دانستید، به فکر هدیه و ابراز علاقه به معشوق خود باشید. منظور از هدیه، خریدن هدایای گران‌قدر نیست بلکه هدیه‌ای که نشانه عشق باشد. اگر دوست دارید هدیه بزرگی هم بخرید در کنار گل و شکلات اشکالی ندارد!

باید عشق، این کلمه مقدس را در زندگی گرامی بداریم ♥

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 17
دوست نداشتم: 7
 
مطالب جالب و مرتبط

40 دیدگاه در “ولنتاین یا روز عشق چه روزی است؟

به افتخار همه ی عاشقا…?????????

باو سینگلی رو عشقه
سینگل باش و پادشاهی کن

واسه عاشق است نه ما?

مرسیییییییییییییییییییییییییی❤❤❤❤❤❤

این مراسم چجوری وارد مراسمای ایرانی ها شده؟

سلام به همگی من تازه اومدم

علیک سلام هانیه خوش اومدے

ما روز ولنتاین میخوان ببرنمون کارخانه نساجی !!!!

سینگل باش و پادشاهی کن

فدای همه سینگلا

عشــ ـق یعنــــی یکی بود و یکی ناااااااااابوووووود..پس عشق است تنهــــاااااایی ^_^

نگیم سینگل باش و پادشاهی کن چی بگیم؟؟؟:\

منم یه زمانی فکر میکردم سینگلی خوبه ولی بعدش که گرفتارش شدم در اومدنش خیلی سخته ! یه جور وابستگی شدیده ! که نمیشه دیگه قطعش کرد ! فدای همه ی سینگلا و رل ها ! دم همگی گرم دخترا ♡ دم صورتی ها هم گرم !♡ (صورتی ها نظرمو بزار دیگه ضایع نکن!)

در پاسخ به یکتا خانوووووم :چرا ما سپندارمذگان رو داریم ولی از خیلی وقت پیش روز ولنتاین نه توی ایران بلکه خیلی کشور های دیگه رواج پیدا کرد

روز عشق داريم بهش میگن سپندارمزگان ولی دقیق نمیدونم چندم چه ماهیه

بچه ها ما روز سپندارمزگان داریم ها روز عشق ایرانی اون روز هم قشنگه به جای ولنتاین …
اخیی یکی بیاد عشق من شه بریم سر خونه زندگیمون

یکتا جان پس روز سپندارمذگان ک روز ۵‌بهمنه چیه عزیزم..فقط به خاطر اینکه بین ۲۹ بهمن و ۵ بهمن مردد هستن ک من شخصا معتقدم ک روز ۵ بهمنه به همین دلیل موجبه دوگانگی شده بین مردم و همون ۲۵‌ بهمن بین مردم جا افتاده..درواقع جشن ما ایرانیا ۵ بهمنه ک روز عشق نامیده شده

میشه از الان لباس و کیف و کفش برای عید بزارینننن

وقتی یک جشن باستانی محترم شمرده نشه و مسؤلین به آن اهمیتی ندهند؛ معلومه که از یاد بیشتر مردم میره و جاش رو جشن های خارجی میگیره…

روز آینده ای روشن مبارک ( البته پیشاپیش )

حانی جون و سبا جون نیستین چرا ؟!؟!؟!؟!

ثنا جون من دارم شوهر داری میکنم . علی سرما خورده شدیددد….

خب چرا کامنت منا نمیذارید چیز بدی نگفتم

سینگلا خرساشونو از الان میبینید؟؟

اره اینو میدونم ولی خب اونقدر تبلیغ نکردن و اهمیت ندادن که اصلا مردم نمیدونن چیه !!!! ولی خب ولنتاین خیلی رایج شده و ما ایرانیا هم ازش استفاده میکنیم ! البته دوستان ولنتاین از خیلی وقت پیش بوده و این روز سپندارمذگان رو از ولنتاین کپی کردن تا ما ایرانیا سمت فرهنگای خارجی نریم !
ولی دوستای گلم نظر من اینه که ولنتاین حداقل یه جریانی داره اما سپندار مذگان فقط یک کپی از ولنتاینه ! من نظر شما دوستای خوبم رو نمیدونم ولی از نظر من ولنتاین برای جشن گرفتن بهتره !

دوبار دارم میگم چرا کامنت منا درج نمیکنید ؟؟،لطفا دلیلش رو بهم بگید چون ذهنما مشغول کرده

سنا جون ممنون که به فکر مایی

چه دوستای بی معرفتی چن روزنبودم کسی خبرمونگرف!!

رحان جان میشه جواب بدی که چرا کامنت منا درج نکردین؟؟

حانی جان منم یبار کامنتم درج نشد اگه مشکلی نداشته دوباره بفرس خب

خواهش خواهری …

آخه گیتا جان من خیلی کامنت میذارم ولی نیست آخه این چه وضعشه من جواب ثنا را دادم ولی نذاشتن شاید بعضی وقت ها چیزی می پرسی که جوابش خیلی برات مهمه اگه دقت کردی باشه هر کامنت که میذاری بعدش باید اصرار کنی تا درجش کنن حداقل اینو بذارید . لطفا به این وضعیت رسیدگی کنید.لطفاااا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *