تاثیر خرید بر روحیه

آیا واقعا خرید کردن حالمان را خوب می‌کند؟!

آیا واقعا خرید کردن حالمان را خوب می‌کند و بر روحیه تاثیر دارد؟ این سوالی است که بارها و بارها به ذهن همه مخصوصا خانم‌ها خطور می‌کند. چون اکثر خانم‌ها بعد از خرید کردن حس خوبی دارند و از زندگی‌شان راضی هستند. از لحاظ روانشناسی واقعا ممکن است خرید حال انسان‌ها را خوب کند؟ در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، تاثیر خرید بر روحیه انسان‌ها را بررسی می‌کنیم.

تاثیر خرید بر روحیه

تاثیر خرید بر روحیه

افزایش اعتماد به نفس

برای اکثر ما شاید اتفاق افتاده باشد که افراد را از روی ظاهر قضاوت کنیم و چون خودمان این قضاوت را داریم، می‌دانیم دیگران هم در مورد ما از روی ظاهر قضاوت خواهند کرد. بنابراین خرید لباس تازه و مناسب بر اعتماد به نفس ما می‌افزاید چون می‌دانیم که ممکن است بر اساس آن قضاوت شویم. البته قابل ذکر است که وقتی فرد را از دور می‌شناسیم از روی ظاهر او قضاوت می‌کنیم، بعد از شناخت قضیه فرق می‌کند و ظاهر اولویت کم‌رنگ ما خواهد بود.

افزایش خلاقیت و زیبایی‌شناسی

تحقیقات انجام شده در بین افراد نشان داده است که، کسانی که دست کم یک بار در هفته را به خرید می‌روند، دقت آن‌ها بیشتر شده و حس زیبایی‌شناسی تقویت خواهد شد، حتی اگر چیزی نخرند! وقتی افراد به ترکیب رنگ و مدل‌های لباس‌ها فکر می‌کنند، کم کم خلاقیتشان نسبت به بقیه بیشتر خواهد شد. پس کاش گاهی هم بدون قصد خرید، به بازار برویم و به مغازه‌ها و لباس‌ها نگاه کنیم.

تاثیر خرید بر روحیه

حس لذت و آرامش

شاید برای شما هم پیش آمده که بعد از خریدن چیزی که دوستش دارید یا مدت‌ها برای خریدنش صبر کردید، واقعا خوشحال شوید و حس خوبی به شما دست دهد. جالب است بدانید خرید، می‌تواند به آزاد شدن دوپامین در مغز منجر شود و اثر ایجاد جریان زیاد دوپامین، مشابه لذتی است که در مصرف مواد مخدر دست می‌دهد! پس گاهی برای خودتان هم هدیه بخرید!

تاثیر بر قدرت تصمیم‌گیری

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که موقع خرید لباس، بین دو مورد گیر کنید و ندانید که کدام را باید انتخاب کنید. موقعی که در ذهنتان این دو را مقایسه کرده و سعی می‌کنید بهترین را انتخاب کنید، قدرت تصمیم‌گیری شما افزایش می‌یابد. تصمیم‌گیری برای موارد کوچک شما را برای تصمیم‌گیری موارد بزرگ، آماده‌تر می‌کند.

تاثیر خرید بر روحیه

درک شرایط جدید و فراموش کردن ناراحتی

موقعی که ناراحتی دارید، خرید بهترین درمان است. چون هنگام خرید کردن مطمئنا ذهنتان درگیر خواهد شد و فرصت فکر کردن به ناراحتی و اتفاق بد را ندارید. همین موارد کوچک است که باعث می‌شود با مشکل خود بتوانید کنار بیایید.

درست است که خرید حال ما را خوب می‌کند ولی نباید در خرید کردن اغراق کنیم 🙂

مطلب تاثیر خرید بر روحیه به پایان رسید، ممنون که همراه ما هستید ♥

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
 
مطالب جالب و مرتبط

13 دیدگاه در “آیا واقعا خرید کردن حالمان را خوب می‌کند؟!

من متنفرم از خرید جوری که به زور باید ببرنم بیرون عاشق موندن تو خونه ام

من باخرید کردن آروم میشم اگه عصبی شده باشم

سویل جون خودمم درعجبم ولی نمیدونم چرا خوشم نمیاد!

واییی زهراجوون تو دیگه کی هستی خخخ

من فقط منتظرم اسم خرید بیاد دیگه ول کن نیستم(:

بهترین‌تفریحم‌وتنهاکاری‌که‌موقع‌خوشحالی‌وناراحتی‌وعصبانیت‌انجام‌میدم همین‌خریدکردنه.مسکنیه‌واسه‌خودش!یاشایدم‌موادمخدر👌🏻🤷‍♀️😂😂😐😍

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *